صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

جذب ترافیک ارگانیک از طریق سئو | چند روش موثر برای سال 2022

جذب ترافیک ارگانیک؛ چالشی برای تمامی کسب‌وکارهای اینترنتی

رتبه‌بندی وب‌سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) تعیین می‌کند که چه میزان ترافیک ارگانیک دریافت می‌کنید. برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر و در نتیجه فروش بالاتر، تکنیک‌های سئو متعددی وجود دارند که می‌توانید در سایت خود پیاده‌سازی کنید. البته این راهکارها بسته به تجربه شما می‌توانند بسیار آسان و یا پیچیده و زمان‌بر باشند.در این مقاله از سری مقالات دیجیتال مارکتینگ در ادستیتو همراه شما هستیم تا بهترین ترافیک و کاربر را از طریق سئو برای سایت خود داشته باشید

 

جذب ترافیک ارگانیک

چالش تمامی کسب‌وکارهای امروزی این است که مطمئن شوند وقتی مردم به دنبال محصول یا خدماتی هستند که مشابه با خدمات آن‌ها است، در صفحه موتور جستجو کسب‌وکار آن‌ها به مخاطبان نشان داده شود. ازاین‌رو در این مقاله با استراتژی‌های سئو و تاکتیک‌های جدید آن در سال 2022 آشنا می‌شویم که باعث می‌شود صفحه شما، رتبه بالاتری نسبت به رقبا داشته باشد و جذب ترافیک ارگانیک آن افزایش یابد.

 

مطالعه بیشتر: 10 مهارتی که شما را در دیجیتال مارکتینگ تبدیل به قهرمان می‌کند!

 

ترافیک ارگانیک چیست؟

ترافیک ارگانیک به تعداد افرادی گفته می‌شود که سایت شما را از طریق یک موتور جستجو مانند گوگل پیدا کرده و از آن بازدید می‌کنند. معمولاً آن‌ها به صفحه‌‌ای در وب‌سایت شخصی شما کشیده می‌شوند که در آن به یک سوال جستجو پاسخ می‌دهد یا با یک واژه یا عبارت کلیدی که جستجو کرده‌‌اند مطابقت دارد. ازاین‌رو فرایند تولید محتوایی که احتمال بیشتری برای یافتن و نمایش دادن آن در صفحه جستجو وجود دارد، بهینه‌سازی موتور جستجو یا سئو نامیده می‌شود.در صورتی که به هر دلیلی توانایی در جذب مخاطب از طریق ترافیک ارگانیک نداشته یا دنبال راه آسان تر برای این موضوع بودید میتوانید از گوگل ادز برای این جذب مخاطب خود استفاده کنید.

 

محتوا را برای خوانندگان بهینه‌سازی کنید، نه برای موتورهای جستجو

قبل از هر چیز، مخاطبان و مشتریان هدف خود را تعیین کنید تا بدانید محتوای خود را خطاب به چه کسی تولید می‌کنید. با ایجاد محتوای آموزشی باکیفیت و منسجم که با خریداران ایده‌آل شما همسو می‌شود، به طور طبیعی سئوی خود را بهبود می‌بخشید. این بدان معنی است که به مسائل اصلی مخاطبان و مشتریان خود و کلمات کلیدی که در جستجوهای خود استفاده می‌کنند را هدف قرار می‌دهید. بهینه‌سازی به‌تنهایی برای موتورهای جستجوگر بی‌فایده است. چرا که تنها دستاورد شما مطالبی پر از کلمات کلیدی است. ازاین‌رو بهینه‌سازی را به نسب مخاطبان خود انجام دهید. در صورت یادگیری این موضوع و نوشتن محتوا مناسب میتوانید بازاریابی محتوا مناسبی برای مخاطب خود داشته و از این طریق نیز جذب کاربر داشته باشید.

جذب ترافیک ارگانیک

به طور منظم وبلاگ‌نویسی کنید

وبلاگ‌نویسی یکی از مؤثرترین راه‌ها برای جذب ترافیک ارگانیک برای سایت شما است. این کار به شما کمک می‌کند تا به عمق بیشتری از وب‌سایت خود وارد شوید و کاتالوگ بزرگی از محتوای مفید و بهینه‌سازی شده را برای افرادی با محوریت محصولات و خدمات کسب‌وکار شما ایجاد می‌کند. بااین‌حال، محتوای نامناسب، بی‌کیفیت یا هرزنامه می‌تواند بیشتر از اینکه مفید باشد، برای کسب‌وکار شما ضرر نیز داشته باشد؛ بنابراین از این موارد اجتناب کنید.

از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید

صرفاً با محبوب‌ترین کلمات کلیدی در بازار کسب‌وکار خود پیش نروید. از کلمات کلیدی که مختص محصولات یا خدمات شما هستند استفاده کنید. چرا که باگذشت زمان، گوگل و سایر موتورهای جستجو، وب‌سایت یا وبلاگ شما را به‌عنوان مقصدی مناسب برای آن موضوع خاص شناسایی می‌کنند. همین موضوع به‌خودی‌خود رتبه‌بندی جستجو محتوای شما را در تقویت می‌کند و به مشتریان هدف کمک می‌کند تا کسب‌وکار شما را پیدا کنند.

به یاد داشته باشید که رتبه‌بندی در گوگل بر اساس میزان نفوذ وب‌سایت شما در یک موضوع خاص است. به‌عنوان‌مثال، این مطلبی که مطالعه می‌کنید برای کسانی است که می‌خواهند جذب ترافیک ارگانیک تبلیغات خود را از طریق سئو افزایش دهند. اما مشاهده می‌کنید که ما تمامی کلمه کلیدی مرتبط با سئو را هدف قرار نمی‌دهیم.

 

متای توضیحات را بهینه‌سازی کنید

عنوان متا، URL و توضیحات سه عنصر کلیدی برای یک صفحه وب یا پست وبلاگ بهینه‌شده هستند. در واقع، تمامی این فاکتورهای سئوی درون صفحه‌ای، برای بهینه‌سازی وب‌سایت شما مهم هستند، اما بهینه‌سازی توضیحات متا و داده‌های متا به این معنی است که می‌توانید دقیقاً به گوگل بگویید در مورد چه چیزی صحبت می‌کنید.

برای بهینه‌سازی توضیحات متا می‌توانید از ابزارهای زیادی از جمله افزونه Rank math استفاده کرده تا بتوانید به بهترین شکل صفحات خود را بهینه‌سازی کنید. اما تنها نصب یک افزونه Rankmath کافی نیست، شما برای نتایج بهتر باید به طور جداگانه بر روی هر صفحه کار کنید.

به طور مداوم محتوای باکیفیت ایجاد کنید

سعی کنید تا آنجا که ممکن است محتوای مفید بنویسید و آن را منتشر کنید، اما این کار نباید به قیمت نادیده‌گرفتن کیفیت محتوای شما تمام شود. هرچه محتوای باکیفیت‌تری از جمله مقالات و پست‌های وبلاگی مفید در وب‌سایت یا وبلاگ خود داشته باشید، فرصت‌های بسیار زیادی برای جذب ترافیک ارگانیک بیشتر برای کسب‌وکار خود ایجاد می‌کنید.

از لینک‌های داخلی استفاده کنید

هنگامی که یک محتوای مناسب ایجاد کردید، می‌توانید لینک وبلاگ‌ها و وب‌سایت خود را به آن پیوند دهید و بازدیدکنندگان را به محتوای مرتبط‌تری راهنمایی کنید. این کار می‌تواند بازدیدکنندگان را برای مدت طولانی‌تری در وب‌سایت شما نگه دارد که به افزایش رتبه جستجوی شما کمک می‌کند. بااین‌حال، شایان‌ذکر است که نباید از لینک‌های داخلی بیش از حد استفاده کنید. چرا که باعث اسپم شدن می‌شود.

خودتان را تبلیغ کنید!

شما می‌توانید خودتان، در وبلاگ شخصی خود، صفحات مجازی فیس‌بوک، توییتر، لینکدین، و ازاین‌دست، به محتوای خود لینک دهید. اگر مردم از رسانه‌های اجتماعی وارد صفحه شما شوند و وقت خود را به مطالعه محتوای شما بگذارند، این یک سیگنال قوی برای موتورهای جستجو از جمله گوگل است که می‌گوید محتوای ایجادشده کاملاً مرتبط، مفید و جالب است.

جذب ترافیک ارگانیک

از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

در شبکه‌های اجتماعی مانند لینکدین، توییتر، اینستاگرام و فیس‌بوک حضور پیدا کنید. تمامی این فعالیت‌ها به شما کمک می‌کند تا نام و آدرس وب‌سایت خود را در اینترنت منتشر کنید. سعی کنید روی یک یا دو پلتفرم بیشتر تمرکز کنید و به‌دقت استراتژی خود را پیاده‌سازی کنید. فقط توجه داشته باشید که به طور مثال یک مطلب را چهار بار به‌صورت تکراری پست نکنید.

از داده‌ها و معیارها برای بهینه‌سازی نتایج استفاده کنید

از ابزاری مانند Google Analytics برای ردیابی آمار بازدیدکنندگان سایت و وبلاگ خود استفاده کنید. اینکه بتوانید ببینید مخاطبان شما از کجا آمده‌اند و چه کلمات کلیدی را جستجو کرده‌اند، به شما کمک می‌کند تا محتوای خود را به‌خوبی تنظیم کنید و جذب ترافیک ارگانیک بیشتری از طریق سئو داشته باشید.

 

بهینه‌سازی محتوا برای کاربران به چه صورت انجام خواهد شد؟

به طور منظم وبلاگ‌نویسی کنید از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید
متای توضیحات را بهینه‌سازی کنید به طور مداوم محتوای باکیفیت ایجاد کنید
از لینک‌های داخلی استفاده کنید خودتان را تبلیغ کنید!
از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید از داده‌ها و معیارها برای بهینه‌سازی نتایج استفاده کنید

 

جذب ترافیک ارگانیک با خدمات مجموعه ادستیتو

 

جذب ترافیک ارگانیک از طریق سئو، به‌ویژه برای سایت‌های کسب‌وکار اینترنتی، می‌تواند از نظر میزان فروش و ارائه خدمات تفاوت بسیار زیادی در کسب‌وکار شما ایجاد کند. ازاین‌رو ادغام یک سایت کسب‌وکار اینترنتی مناسب با یک وبلاگ بهینه‌سازی شده که به طور منظم به‌روز می‌شود، می‌تواند ترکیب بسیار مؤثری برای داشتن سهم مناسبی از ترافیک و فروش باشد.

توصیه ما به شما استفاده از سرویس بهینه‌سازی سئو در مجموعه بزرگ ادستیتو است. ما در این مجموعه شرایطی را فراهم می‌کنیم که جذب ترافیک ارگانیک موردنیاز برای وب‌سایت و یا صفحه لندینگ شما از طریق تبلیغات گوگل ادز در کنار سئو به بهترین شکل انجام شود. برای استفاده از خدمات گسترده ادستیتو، از طریق تلفن و یا وب‌سایت مجموعه با ما تماس بگیرید.

021-22002433

 

https://bit.ly/3eGOHwZ https://zaya.io/ojg8v
https://tinyurl.com/4h5zyds7 https://rizy.ir/aRjsE9m

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس؛ ابزاری نوآورانه در طراحی بهینه وب درگذشته، طراحی وب نیازمند دانش فنی و توانایی برنامه‌نویسی بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)، فرایند طراحی سایت و مدیریت آن بهبود پیدا کرده است. یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا محبوب و قدرتمند در دنیای وب، وردپرس است. وردپرس به‌عنوان یک پلتفرم […]

بیشتر بخوانید
استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

کیورد پلنر گوگل و تأثیر آن بر سئوی ‌سایت داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار اهمیت دارند و یکی از ابزارهای مؤثر در این زمینه، استفاده از کیورد پلنر گوگل (Google Keyword Planner) […]

بیشتر بخوانید
پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

راهنمای کامل برای ایجاد پورتفولیو طراحی سایت مؤثر پورتفولیو طراحی سایت مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد، اعمال خلاقیت، تخصص و تجربیات خود را به زیبایی و قابل‌دسترس بودن به نمایش بگذارید. پورتفولیو ابزاری برای نمایش کارهای شماست. یک فرصت برای جذب مخاطبان جدید، مشتریان و برقراری ارتباط با صنعت موردنظر نیز می‌تواند باشد. […]

بیشتر بخوانید