صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

تبلیغات موبایل چه مزایایی دارد و چه زمانی باید از آن استفاده کنیم؟

تبلیغات موبایل چیست؟

تبلیغات موبایل، تبلیغاتی همیشه در دسترس

برخلاف گذشته که موبایل فقط برای ارتباط بین افراد استفاده می‌شد، این‌روزها این وسیله کاربردهای زیادی دارد. در دسترس بودن و امکان استفاده  از این وسیله در هر شرایطی، آن را به ابزاری خوب برای کسب و کارها چه در زمینه رسیدگی و مدیریت کسب و کار و چه در زمینه تبلیغات تبدیل کرده است. تبلیغات موبایل از روش‌های کاربردی تبلیغ است که این‌روزها طرفداران زیادی دارد. در دسترس بودن این وسیله، وجود نرم‌افزارهای مختلف برای آن و… موبایل را به بستری خوب و با هزینه مناسب برای تبلیغات همچون تبلیغات گوگل تبدیل کرده است.

تبلیغات موبایل چیست؟

تبلیغات موبایل چیست؟

موبایل یکی از ابزارهای الکترونیکی با انواع مختلفی از نرم‌افزارها و برنامه‌هاست که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند. این ابزار بیشتر به منظور ارتباط با دیگران استفاده می‌شود اما با استفاده از روش‌ها می‌توان آن را به ابزاری برای تبلیغات هم تبدیل کرد. برای همه ما پیش آمده که حین کار با یکی از برنامههای موبایل ناگهان با تبلیغی روی صفحه گوشی مواجه شویم یا با روشن کردن گوشی چندین پیام مختلف از انواع کسب و کارها برای ما ارسال شود.

همه این روش‌ها و دیگر روش‌های مشابه نوعی از تبلیغات موبایلی (Mobile ads) هستند که با استفاده از آن‌ها می‌توان کسب و کار را به گروهی از افراد معرفی کرد. تبلیغات موبایلی یکی از انواع تبلیغات انبوه و گسترده است اما برخلاف بسیاری از انواع تبلیغات انبوه، امکان مشخص کردن گروه هدف وجود ندارد.

یک سوال مهم ؟ تبلیغات موبایلی یا تبلیغات اینترنتی | پاسخ به این سوال برای همیشه

 

مزایای انجام تبلیغات در موبایل

تبلیغات موبایل در چند سال اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده و به یکی از روش‌های کاربردی و موثر برای تبلیغات تبدیل شده است. این‌روزها بیشتر آژانس‌های تبلیغاتی به عنوان بخشی از تبلیغات این نوع را به مشتریان خود پیشنهاد می‌دهند.

تبلیغات موبایلی همچون تبلیغات گوگل مزیت بسیاری دارید و همانطور که مزیت تبلیغات گوگل برای کسب و کارها بررسی شد اکنون به بررسی مزیت تبلیغات موبایل میپردازیم

دسترسی ساده و آسان تعداد زیادی از مخاطبان

اینروزها کمتر کسی را پیدا میکنید که گوشی هوشمند نداشته باشد. مطابق آخرین آمارها چیزی حدود 5 میلیارد نفر از مردم جهان دارای یکی از انواع گوشی‌های هوشمند می‌باشند و اکثر آن‌ها از نرم‌افزارهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند. همین موضوع باعث شده که تبلیغات در موبایل به صرفه باشد و با انجام تبلیغ روی یک نرم‌افزار آن تبلیغ برای تمام کاربرانی که از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند، نشان داده شود.

هزینه مناسب

نسبت به بسیاری از انواع تبلیغات، تبلیغات در موبایل هزینه مناسب‌تری دارد. به عنوان مثال تبلیغات حضوری را تصور کنید، برای انجام این نوع تبلیغات بازاریاب باید هزینه‌ای را صرف رفت و آمد نزد مشتری کند. همچنین مقداری هزینه برای چاپ کارت، چاپ بروشور تبلیغاتی و… نیاز است، در حالیکه در تبلیغات موبایلی هزینه‌ها بسیار پایین‌تر است.

اکانت مدیریت شده گوگل ادز با پشتیبانی تیم ادستیتو

خلاقیت

خلاقیت دیگر مزیت مهم تبلیغات در موبایل است. تبلیغات در موبایل به شکل‌های مختلفی قابل انجام است، تبلیغ با پیامک، ساخت ویدیو، عکس، نوتیفیکیشن و… که هرکدام را می‌توان با رنگ و ظاهر مختلفی استفاده کرد. این تبلیغ همچنین علی‌رغم تاریخچه نه چندان جدید استفاده، هنوز هم جدید و برای بسیاری از مخاطبان ناشناخته است.

امکان اشتراک‌گذاری ساده

تبلیغاتی که در موبایل انجام می‌شوند به راحتی قابل اشتراک‌گذاری هستند و این موضوع یکی از مزایای مهم و کاربردی این نوع تبلیغات است. به عنوان مثال اگر یک تبلیغ پیامکی از فروشگاهی با محصولات ارزان‌قیمت برای شما ارسال شود، به راحتی می‌توانید آن را برای دوستان و اقوام خود ارسال کنید.

 شخصی‌سازی

دیگر مزیت تبلیغات موبایلی امکان  شخصی‌سازی کردن آن‌هاست. این نوع تبلیغات را می‌توان بسته به مدل گوشی کاربران، منطقه و محدوده زندگی، نوع اپراتور سیم کارتی که استفاده می‌کنند و… شخصی‌سازی کرد و تبلیغات را صرفا برای گروه خاصی از مخاطبان ارسال کرد.

امکان زمان‌بندی برای استفاده

‌برخلاف دیگر تبلیغات که بعد از انتشار ممکن است هر زمان استفاده شود، تبلیغات در موبایل را می‌توان زمان‌بندی کرد ‌و در بهترین زمان ممکن منتشر کرد. به عنوان مثال تبلیغات یک رستوران را می‌توان در ساعت‌های میانی روز که اکثر کاربران به فکر تهیه غذا هستند منتشر کرد تا کاربر تبلیغ را در بهترین زمان و وقتی به آن نیاز دارد مشاهده کند.

تبلیغات موبایلی به چند دسته تقسیم میشوند؟

تبلیغات در موبایل به شکل‌های مختلف قابل انجام است و هر شکل آن معایب و مزایای خاصی دارد. به علاوه هر نوع از تبلیغات این ابزار برای نوع خاصی از محصول و کسب ‌و کارها مناسب هستند. تنوع بالای تبلیغات موبایلی باعث شده که کاربران این امکان را داشته باشند که براساس نیاز و بودجه خود بهترین نوع تبلیغ را انتخاب کنند. تبلیغات در موبایل را می‌توان به دو دسته کلی تقسیم‌بندی کرد که هرکدام دارای انواع مختلفی هستند.

پیشنهاد : تبلیغات گوگل ادز و خرید اکانت با پشتیبانی 24 ساعته در ادستیتو

تبلیغات موبایلی

تبلیغ براساس مدل تبلیغات

  • تبلیغات جایزه‌دار، مانند تبلیغاتی که حین انجام بازی یا نرم‌افزارهای قابل ارتقا نمایش داده می‌شوند
  • تبلیغات بینابینی، نمونه این تبلیغات صفحات تبلیغاتی حین کار با سایت‌های مختلف است
  • تبلیغات پیش‌نمایشی، کلیپ‌های کوتاه قبل از شروع یک برنامه یا کلیپ اصلی
  • تبلیغات همسان، تبلیغاتی که به صورت طبیعی برای کاربر نمایش داده می‌شوند و تماشای آن نه به اجبار، بلکه با خواست خود کاربر است

تبلیغ براساس هزینه تبلیغات

  • تبلیغات هزینه در ازای فعالیت که با هربار کلیک روی لینک یا مشاهده وب‌سایت منفعتی برای کاربر خواهد داشت
  • تبلیغات به ازای نصب، در این شیوه کاربران زمانی اجازه نصب اپلیکیشن را پیدا می‌کنند که تبلیغات آن را مشاهده کنند و….

تاثیر تبلیغات موبایل در رشد کسب وکارها

باتوجه به اینکه این‌روزها اصلی‌ترین ابزاری که تمام افراد از آن استفاده می‌کنند گوشی موبایل است، تبلیغات در آن هم کارآمدتر است. کسب وکارها با استفاده از تبلیغات موبایلی زودتر، راحت‌تر و به تعداد بیشتری از مخاطبین دسترسی پیدا می‌کنند. همچنین نرخ انجام تبلیغات در موبایل پایین‌تر از بیشتر مدل‌های دیگر تبلیغات است که همین موضوع هم در موثر بودن این روش برای کسب و کارها تاثیر زیادی دارد.

موبایل ابزاری کاربردی برای تبلیغ با کمترین هزینه

شاید تا همین چندسال پیش کمتر کسی تصور می‌کرد که موبایل می‌تواند ابزاری مفید برای کسب و کارها باشد اما این وسیله هم برای مدیریت کسب و کار و هم برای تبلیغات آن بسیار پرفایده است. تبلیغات موبایلی بازدهی سریعتر دارند و تخمین نتایج آن ساده‌تر از دیگر انواع تبلیغات است.

 

https://bit.ly/3LHgzxh https://zaya.io/h2aa1
https://b2n.ir/q25501 http://gg.gg/12aha5

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس؛ ابزاری نوآورانه در طراحی بهینه وب درگذشته، طراحی وب نیازمند دانش فنی و توانایی برنامه‌نویسی بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)، فرایند طراحی سایت و مدیریت آن بهبود پیدا کرده است. یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا محبوب و قدرتمند در دنیای وب، وردپرس است. وردپرس به‌عنوان یک پلتفرم […]

بیشتر بخوانید
استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

کیورد پلنر گوگل و تأثیر آن بر سئوی ‌سایت داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار اهمیت دارند و یکی از ابزارهای مؤثر در این زمینه، استفاده از کیورد پلنر گوگل (Google Keyword Planner) […]

بیشتر بخوانید
پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

راهنمای کامل برای ایجاد پورتفولیو طراحی سایت مؤثر پورتفولیو طراحی سایت مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد، اعمال خلاقیت، تخصص و تجربیات خود را به زیبایی و قابل‌دسترس بودن به نمایش بگذارید. پورتفولیو ابزاری برای نمایش کارهای شماست. یک فرصت برای جذب مخاطبان جدید، مشتریان و برقراری ارتباط با صنعت موردنظر نیز می‌تواند باشد. […]

بیشتر بخوانید