صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

شکستن 6 دیدگاه غلط درباره گوگل ادوردز

شکستن 6 دیدگاه غلط درباره گوگل ادوردز

باوجوداینکه تنها ۲ سال از راه‌اندازی گوگل ادز می‌گذرد؛ اما همچنان نظرات و ایده‌هایی در خصوص استفاده از این قابلیت بزرگ شرکت گوگل وجود دارد که شاید شما هم آن‌ها را شنیده باشید، 6 دیدگاه غلط درباره گوگل ادز که برخی از صاحبان کسب‌وکارها هنوز دید درستی از پتانسیل برند خود ندارند، بنابراین هنوز هم نمی‌دانند بودجه و تبلیغات مخصوص به کسب‌وکارشان را از کجا شروع کنند و این مسئله ناشی از شنیدن همین دیدگاه‌های نادرست است. اما اگر شما هم جز این دسته از مشاغل هستید به خواندن این مقاله ادامه دهید تا دریابید که کدام یک از این مشکلات تجارت شما را مختل کرده است.(ویکی‌پدیا)

هیچ‌کس روی تبلیغات گوگل ادز کلیک نمی‌کند!

بیایید یک دقیقه با منطق روی این جمله فکر کنیم. اگر این جمله درست بود بی‌شک گوگل بزرگ‌ترین شرکت رسانه‌ای در دنیا نبود! زمانی که به درآمد حاصل از تبلیغات تنها در یک سال از گوگل نگاه می‌کنیم، مبلغ ۱۰۰ میلیارد دلار به چشم می‌خورد. آمار‌ها نشان می‌دهد که خوب بودن و متمایز بودن یک آگهی زمانی مشخص می‌شود که کاربران اینترنتی با میل و رغبت خودشان روی آن‌ها کلیک کنند. البته ناگفته نماند که این دیدگاه غلط ناشی از افکار کسانی است که تبلیغات گوگل ادز را نادیده می‌گیرند. این افراد معمولاً برای رسیدن به یک هدف خاص وارد فضای وب می‌شوند و به همین دلیل است که به‌سادگی از آن‌ها صرف‌نظر می‌کنند. در مقابل آن‌ها کاربرانی هستند که عمداً روی تبلیغات کلیک می‌کنند. این‌ها اغلب افرادی آگاه‌تر و مایل به خرید هستند و به دنبال مکانی می­گردند تا محصولاتی را ارائه دهد که انتظارات آن‌ها را برآورده کند. در این حالت، قدرت خرید کاربران به طور محسوسی بیشتر است. چنین مشتریانی نه‌تنها مشتاقانه روی تبلیغاتی کلیک می‌کنند که نیاز‌های آن‌ها را برآورده می‌کند، بلکه پس از هدایت مجدد به آن وب‌سایت، تمایل بیشتری برای انجام این کار دارند.

 گوگل ادز فقط تبلیغات در موتور جستجو است.

شرکت گوگل دلیل محکمی برای این دارد که پس از گذشت ۱۸ سال، نام گوگل ادوردز را تغییر داد و با نام جدید گوگل ادز آن را ظاهر کرد. این شرکت طیف گسترده‌ای از تبلیغات را برای خود نظر گرفته است و به همین دلیل تصمیم دارد که به موتور جستجوگر و کلمات کلیدی محدود نباشد. Google Ads یک اکوسیستم تبلیغاتی قدرتمند است که جدا از موتور جستجوی گوگل از پلتفرم‌هایی مانند Google Play، Google Maps، Gmail، YouTube یا Google Display Network استفاده می‌کند. بااین‌حال، بسیاری از صاحبان کسب‌وکارها این گزینه را فراموش می‌کنند و متأسفانه خود را فقط به موتور جستجوی Google محدود می‌کنند، بنابراین از امکانات بزرگ‌تری که گوگل ادز برای آن‌ها در نظر گرفته خود را محروم می‌کنند و در نتیجه مانع توسعه بیشتر کسب‌وکارشان می‌شوند.

مطالعه بیشتر : تاریخچه تبلیغات گوگل

 

تبلیغات اینترنتی همان pop-up ‌هستند

به‌عنوان صاحب کسب‌وکار شما مسئول تعیین فضای تبلیغاتی هستید و این یعنی تصمیم‌گیری درباره نحوه نمایش آگهی هم به عهده شما است. معمولاً Google توصیه می‌کند که از تبلیغات pop-up خودداری کنید و در صورت اعمال کار‌های غیرقانونی مانند قراردادن دکمه متحرک که مانع بستن پنجره می‌شود، ممکن است Google حساب مالک را مسدود ­سازد.

مزایا و معایب قیمت گذاری هوشمند در تبلیغات گوگل 

 

تبلیغات گوگل فقط برای شرکت‌های بزرگ است

بسیاری از صاحبان شغل‌ها به‌اشتباه بر این باورند که Google Ads ابزاری است که منحصراً در اختیار شرکت‌های بزرگ با بودجه‌های تبلیغاتی زیاد است. معمولاً این تصور را دارند افرادی که می‌توانند هزینه‌های زیادی را برای تبلیغات خرج کنند از گوگل ادز استفاده می‌کنند و این بزرگ‌ترین اشتباه آن‌ها است! برخلاف تصور آن‌ها تبلیغات گوگل برای مشاغل محلی و کوچک مناسب است. او این امکان را فراهم می‌کند تا استراتژی تبلیغاتی خود را برای گروهی از کاربران که در یک شهر یا منطقه خاص زندگی می‌کنند و ممکن است به محصولات یا خدمات شما علاقه‌مند باشند، به کار گیرد. علاوه بر این، معیار‌های هدف‌گذاری دقیق گوگل ادز نه‌تنها هزینه‌های تبلیغاتی شما را کاهش داده، بلکه میزان سود شما را نیز افزایش می‌دهد. بسیاری از شرکت‌ها میلیون‌ها دلار در تبلیغات بنری، بروشور‌ها و تبلیغات تلویزیونی یا روزنامه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند و در پایان روز، حتی قادر به بررسی و اندازه‌گیری اثربخشی آن‌ها نیستند. اما در مورد تبلیغات گوگل این مورد صدق نمی‌کند. تبلیغات گوگل ادز نه‌تنها هزینه‌ای را تعیین نمی‌کند؛ بلکه این کار را به عهده خود مشتریان قرار می‌دهد که تصمیم بگیرند روزانه و یا به‌صورت حداکثری چه هزینه را برای تبلیغاتش در نظر بگیرد.

 

 گوگل ادز روی سئو وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد

این دیدگاه اشتباه دیگری است که در ناخودآگاه بسیاری از کسب‌وکارها ریشه دارد. شکی نیست که فعالیت Google Ads  بر اساس سئو نبوده و مستقیماً هم بر نتایج SEO سایت شما تأثیر نمی‌گذارد. تنها موقعیتی که تبلیغات گوگل ادز بر سئو تأثیر غیرمستقیم دارد، زمانی است که یک فروشگاه یا برند بسیار محبوب می‌شود که کاربران تبلیغات آن را به‌خاطر بسپارند و جستجوی نام آن در وب افزایش یابد!

تا زمانی که سئو هست نیازی به گوگل ادز نیست!

پاسخ به یک سوال مهم : سئو سایت یا تبلیغات گوگل؟ کدام نتیجه بهتری خواهد داشت؟ بر عکس این تصور غلط، گوگل ادز و سئو مکمل یکدیگر هستند. زمانی که در استراتژی بازاریابی خود هر دوی این‌ها را در نظر بگیرید، به نتایج بهتری دست خواهید یافت. البته تفاوت‌هایی در این میان وجود دارد. برای مثال گوگل ادز انعطاف بیشتری در زمینه تحلیل و کنترل هزینه‌ها و سرعت بالایی در نتایج جستجو در موتور گوگل دارد. در نتیجه،Google Ads  اغلب به‌عنوان نوعی پشتیبانی از فعالیت‌های SEO عمل می‌کند، زیرا این امکان را فراهم می‌کند تا وب‌سایت را در نتایج جستجو بالای صفحه اول نشان دهد، حتی زمانی که SEO اجرا نشده است یا انجام‌دادن آن هیچ فایده‌ای ندارد!

https://adstitu.com/google-ads/

تبلیغات گوگل ادز با ادستیتو

شکستن 6 دیدگاه غلط درباره گوگل ادوردز به صورت خلاصه

هیچ‌کس روی تبلیغات گوگل ادز کلیک نمی‌کند!

تا زمانی که سئو هست نیازی به گوگل ادز نیست!
تبلیغات گوگل فقط برای شرکت‌های بزرگ است تبلیغات اینترنتی همان pop-up ‌هستند

نتیجه‌گیری

تمامی دیدگاه‌های نادرستی که در بالا گفته به‌علاوه ده‌ها دیدگاه دیگری که وجود دارند، همه تا زمانی که پلتفرم گوگل ادز به کار و توسعه خود ادامه می‌دهد، وجود خواهند داشت. اگر شما هم برخی از این دیدگاه‌ها را در مسیر شغلی خود در نظر داشتید بهتر است فراتر از فرمول‌های پیش پا افتاده‌ای که اغلب قدیمی و نادرست هستند نگاه کنید. کار بر روی کمپین‌ها و حساب کاربری، بهینه‌سازی، تجزیه‌وتحلیل و توانایی درک اصول گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد که با موفقیت تمام مسیر پیشرفت خود را طی کنید.

 

https://1da.ir/eeuOwK https://rizy.ir/givX
https://b2n.ir/n21587 https://zaya.io/4kq37

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
تو نباید انتظار داشته باشی هر مدلی ک بقیه بات رفتار نکردن من رفتار کنم من نباید نقص اونارو جبران کنم من ی مدل رفتار دارم ک کاملا با احترام با تو حرف میزنم

ریتارگتینگ چیست | چگونه می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند؟

ریتار‌گتینگ و دلایل اهمیت آن برای کسب‌وکار در عصر دیجیتالی کنونی، بازاریابی آنلاین به یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای توسعه کسب‌وکارها تبدیل شده است. بااین‌حال رقابت فزاینده در فضای مجازی نیازمند استراتژی‌های بازاریابی هوشمندانه‌تر و مؤثرتر است تا بتوان در میان جریان بی‌انتهای اطلاعات و تبلیغات گوگل به مشتریان هدف دست پیدا کرد. در این […]

بیشتر بخوانید
جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به چه صورتی انجام می‌شود؟ تبلیغات ویدئویی یکی از شاخه‌های تبلیغات گوگل ادز است. در این بخش شما می‌توانید از امکانات گوگل ادز برای نمایش تبلیغات کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های انتشار ویدئو مانند یوتیوب و سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنید. این گروه از تبلیغات شامل مواردی مانند […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید