صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

استراتژی های تبلیغات گوگل | آشنایی با استراتژی‌های برتر در تبلیغات گوگل

استراتژی های تبلیغات گوگل | آشنایی با استراتژی‌های برتر در تبلیغات گوگل

راهنمای کامل برای اجرای استراتژی های تبلیغات گوگل

استراتژی تبلیغ در گوگل به معنای برنامه‌ریزی و اجرای یک سری اقدامات هدفمند است که به کمک ابزارهای تبلیغاتی گوگل مانند Google Ads (قبلاً به نام Google AdWords)، به کسب‌وکارها امکان را می‌دهد تا تبلیغات خود را به جمعی از مخاطبان هدف ارائه دهند. این استراتژی‌ها باید بر اساس هدف کسب‌وکار، نیازهای مخاطبان و شرایط بازار تعیین شوند و به طور مداوم برای بهبود عملکرد و بازدهی بهینه کمپین‌های تبلیغاتی، به‌روزرسانی شوند. در این مقاله به بررسی استراتژی های تبلیغات گوگل می‌پردازیم، در ادامه با ما همراه باشید.

استراتژی تبلیغات گوگل چیست؟

اقداماتی که با استفاده از ابزارها و پلتفرم‌های تبلیغاتی گوگل، برای رسیدن به اهداف مشخص کسب‌وکار را استراتژی های تبلیغات گوگل می گویند. این استراتژی‌ها بر اساس هدف و نیازهای کسب‌وکار تعیین می‌شوند و ممکن است شامل ترکیب مختلفی از تبلیغات جستجو، تبلیغات درونی در وب‌سایت‌ها، تبلیغات تصویری، تبلیغات ویدئویی و… باشد.

استراتژی تبلیغات گوگل چیست؟

برخی از استراتژی‌های رایج تبلیغات گوگل

 1. تبلیغات جستجو (Search Ads):

در این نوع تبلیغات، آگهی‌های شما بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار در نتایج جستجوی گوگل نمایش داده می‌شوند. این تبلیغات به کاربرانی که در حال جستجوی محتوای مرتبط با کلمات کلیدی شما هستند ارائه می‌شوند.

 1. تبلیغات نمایشی (Display Ads):

این نوع تبلیغات به شما امکان می‌دهد تا آگهی‌های خود را در شبکه تبلیغاتی گوگل که شامل مجموعه‌ای از سایت‌ها، وبلاگ‌ها، و اپلیکیشن‌ها می‌شود، نمایش دهید. این تبلیغات معمولاً به صورت بنر، تصویر، یا ویدئو نمایش داده می‌شوند.

 1. تبلیغات ویدیویی (Video Ads):

این نوع تبلیغات نیز اجازه می‌دهد تا ویدئوهای تبلیغاتی خود را در پلتفرم‌هایی مانند YouTube و دیگر ‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها نمایش دهید. می‌توانید این تبلیغات را بر اساس تماشای کامل ویدئو، تعامل با تبلیغ، یا بازدید از وب‌سایت اندازه‌گیری کنید.

 1. تبلیغات شبکه های اجتماعی (Social Media Ads):

اگرچه گوگل ابزارهایی برای تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی خود ندارد، اما می‌توان با استفاده از  Google Display Network، تبلیغات خود را در برخی از شبکه‌های اجتماعی مانند YouTube ، Gmail و دیگر ‌سایت‌ها نمایش دهید و از آنها به‌عنوان استراتژی های تبلیغات گوگل خود استفاده کنید.

 1. تبلیغات موبایل (Mobile Ads):

با توجه به استفاده روزافزون از دستگاه‌های همراه، تبلیغات موبایل نقش مهمی در استراتژی‌های تبلیغات گوگل ایفا می‌کنند. شما می‌توانید تبلیغات جستجو، تبلیغات نمایشی و تبلیغات ویدئویی را به‌صورت ویژه برای کاربران دستگاه‌های همراه طراحی کنید.

 1. تبلیغات ریمارکتینگ (Remarketing Ads):

این نوع تبلیغات نیز به کاربرانی که قبلاً با ‌سایت یا اپلیکیشن شما تعامل داشته‌اند، نمایش داده می‌شود. معمولاً این تبلیغات باعث افزایش نرخ تبدیل و بازگشت کاربران به وب‌سایت می‌شوند.

مراحل اجرای استراتژی های تبلیغات گوگل

استفاده از تبلیغات گوگل (Google Ads) می‌تواند به شما کمک کند تا به مخاطبان خود در زمان و مکان مناسب دسترسی پیدا کنید و فروش خود را افزایش دهید. در ادامه، راهنمای کاملی برای اجرای استراتژی های تبلیغات گوگل برای شما فراهم شده است:

مراحل اجرای استراتژی های تبلیغات گوگل

 • تعیین هدف برای تبلیغات گوگل

ابتدا باید هدف خود را بادقت تعیین کنید. آیا می‌خواهید فروش بیشتری داشته باشید؟ آیا می‌خواهید برند خود را تبلیغ کنید؟ یا شاید می‌خواهید ترافیک ‌سایت خود را افزایش دهید؟ داشتن هدف مشخص تعیین خواهد کرد که کدام استراتژی‌های تبلیغاتی برای شما مناسب است.

 • انتخاب نوع تبلیغات گوگل

گوگل انواع مختلفی از تبلیغات را فراهم می‌کند از جمله تبلیغات جستجو، تبلیغات درونی در ‌سایت‌ها، تبلیغات تصویری، و تبلیغات ویدئویی. باتوجه‌به هدفی که شما دارید، نوع تبلیغات مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

 • کلمات کلیدی برای تبلیغات گوگل

انتخاب کلمات کلیدی مناسب برای تبلیغات مورد بسیار مهمی است. از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner استفاده کنید تا کلمات کلیدی مرتبط با صنعت و کسب‌وکار خود را پیدا کنید و آن‌ها را به استراتژی تبلیغاتی خود اضافه کنید.

 • تنظیم تبلیغات گوگل

طراحی تبلیغاتی که متناسب با هدف شما باشد نیز بسیار مهم است. عنوان، متن تبلیغات و لینک‌ها را به‌گونه‌ای طراحی کنید که توجه مخاطبان را به خود جلب کرده و از کلمات کلیدی استفاده کنید.

 • تبلیغات گوگل و تنظیم هدف‌گذاری

مشخص‌کردن هدف‌های کمپین تبلیغاتی، مانند ترافیک ‌سایت، فروش محصولات، یا افزایش شناخت برند، بسیار مهم است. در تبلیغات گوگل، می‌توانید هدف‌های خود را بر اساس ترافیک وب‌سایت، تبدیل، برندسازی، انتشار محصولات، تماس تلفنی، و حتی بازدید فیزیکی انتخاب کنید.

 • تنظیم نواحی جغرافیایی در تبلیغات گوگل

در صورت لزوم، می‌توانید محدوده جغرافیایی تبلیغات خود را مشخص کنید تا به مخاطبان محلی و هدفمندتری دسترسی پیدا کنید.

 • تبلیغات گوگل با تنظیم بودجه و پیش‌بینی

تعیین بودجه مناسب برای تبلیغات گوگل بسیار اساسی است. بر اساس هدف، نوع تبلیغات و مدت‌زمان تبلیغات، بودجه‌های متفاوتی می‌توانید تنظیم کنید.

 • پیگیری و بهینه‌سازی تبلیغات گوگل

پس از شروع کمپین تبلیغاتی، به پیگیری و بهینه‌سازی آن اهمیت دهید. مانیتورکردن عملکرد تبلیغات، تست‌کردن متن و عنوان‌های تبلیغات، و تنظیمات را بر اساس داده‌های دریافتی بهینه کنید.

 • تحلیل نتایج تبلیغات گوگل

در پایان هر دوره تبلیغاتی، نتایج را بادقت تحلیل کنید. بر اساس این تحلیل، تصمیم‌گیری‌های آتی خود را تنظیم کنید.

 • آزمایش و به‌روزرسانی مداوم تبلیغات گوگل

دنیای تبلیغات متغیر است. بنابراین، آزمایش و به‌روزرسانی‌های مداوم استراتژی‌های تبلیغاتی خود را فراموش نکنید تا همیشه بر روی بهترین عملکرد ممکن باشید.

آزمایش و به‌روزرسانی مداوم

5 مورد از برترین استراتژی های تبلیغات گوگل

در زیر پنج استراتژی برتر در تبلیغات گوگل را برای شما معرفی می‌کنیم که شامل:

استفاده از کلمات کلیدی مؤثر

انتخاب و استفاده از کلمات کلیدی مناسب و مرتبط با محصول یا خدمات شما بسیار اساسی است. تحقیق دقیق و انتخاب کلمات کلیدی دقیق و موردنیاز، می‌تواند باعث افزایش نرخ کلیک (CTR) و بهبود عملکرد کمپین‌ها شود.

استفاده از تبلیغات با تصاویر و ویدئوها

اضافه کردن تصاویر و ویدئوها به تبلیغات متنی گوگل، می‌تواند به جذب بیشتر مخاطبان کمک کند و از رتبه بندی بالاتری برخوردار شود. تصاویر و ویدئوهای جذاب و مرتبط با محتوای تبلیغ شما، می‌توانند تأثیر چشمگیری در جلب‌توجه مخاطبان داشته باشند.

استفاده از تبلیغات Retargeting

تبلیغات Retargeting به شما امکان می‌دهد تا به کسانی که قبلاً با محتوای شما در ارتباط بوده‌اند، دوباره یاد آوردی شود. این استراتژی می‌تواند به افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) و بازگشت مخاطبان به ‌سایت شما کمک کند.

استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی گوگل

علاوه بر نمایش تبلیغات در نتایج جستجوی گوگل، استفاده از شبکه‌های تبلیغاتی گوگل مانند Google Display Network (GDN) و YouTube، می‌تواند به توسعه دسترسی به مخاطبان و افزایش آگاهی برند کمک کند.

تنظیم روزها و ساعات نمایش تبلیغات

با تنظیم دقیق روزها و ساعاتی که تبلیغات شما نمایش داده می‌شوند، می‌توانید هدفمندی بیشتری در رساندن تبلیغات به مخاطبان داشته باشید و بهینه‌سازی برای بهبود عملکرد تبلیغات خود را انجام دهید.

برترین استراتژی های تبلیغات گوگل

ادستیتو پارتنر رسمی و بهترین مجری تبلیغات گوگل

با پیگیری مراحل و توجه به جزئیات، می‌توانید استراتژی های تبلیغات گوگل خود را با موفقیت اجرا کنید و به دستیابی به اهداف خود نزدیک‌تر شوید. ادستیتو انواع استراتژی‌های گوگل و ترکیبی از انواع تبلیغات را برای دستیابی به هدف کسب و کارها اجرا می‌کند. اهمیت انتخاب مناسب نوع تبلیغات و همچنین تنظیمات دقیق و پیگیری مداوم نتایج، از جمله عوامل کلیدی در موفقیت استراتژی تبلیغات گوگل است.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس چیست؟ | مزایای گوتنبرگ و مقایسه آن با ویرایشگر کلاسیک

گوتنبرگ وردپرس؛ ابزاری نوآورانه در طراحی بهینه وب درگذشته، طراحی وب نیازمند دانش فنی و توانایی برنامه‌نویسی بود، اما با پیشرفت تکنولوژی و ظهور سیستم‌های مدیریت محتوا (CMS)، فرایند طراحی سایت و مدیریت آن بهبود پیدا کرده است. یکی از سیستم‌های مدیریت محتوا محبوب و قدرتمند در دنیای وب، وردپرس است. وردپرس به‌عنوان یک پلتفرم […]

بیشتر بخوانید
استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

کیورد پلنر گوگل و تأثیر آن بر سئوی ‌سایت داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار اهمیت دارند و یکی از ابزارهای مؤثر در این زمینه، استفاده از کیورد پلنر گوگل (Google Keyword Planner) […]

بیشتر بخوانید
پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

راهنمای کامل برای ایجاد پورتفولیو طراحی سایت مؤثر پورتفولیو طراحی سایت مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد، اعمال خلاقیت، تخصص و تجربیات خود را به زیبایی و قابل‌دسترس بودن به نمایش بگذارید. پورتفولیو ابزاری برای نمایش کارهای شماست. یک فرصت برای جذب مخاطبان جدید، مشتریان و برقراری ارتباط با صنعت موردنظر نیز می‌تواند باشد. […]

بیشتر بخوانید