صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز | توضیح و مثال در این زمینه

انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز | توضیح و مثال در این زمینه

انواع انطباق کلمات کلیدی در گوگل ادز و کاربرد هرکدام از آن‌ها

در بین ابزارهای تبلیغات آنلاین، گوگل ادز به‌عنوان یکی از قدرتمندترین و پرکاربردترین ابزارها در این حوزه شناخته می‌شود. با استفاده از گوگل ادز، کسب‌وکارها می‌توانند به‌صورت هدفمند تبلیغات گوگل خود را به مخاطبان موردنظر خود نمایش دهند. یکی از عوامل کلیدی در موفقیت کمپین‌های گوگل ادز، استفاده بهینه از کلمات کلیدی است. کلمات کلیدی، عباراتی هستند که کاربران در جستجوهای خود استفاده می‌کنند. در اینجا، مفهوم انطباق کلمات کلیدی به معنای تطبیق صحیح کلمات کلیدی در کمپین‌های گوگل ادز با جستجوهای کاربران است. در این مطلب، قصد داریم که انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز را مورد بررسی قرار دهیم.

انطباق کلمات کلیدی در کمپین‌های گوگل ادز به چه معناست؟

پیش از اینکه بخواهیم به انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز بپردازیم، این مفهوم را به طور کامل بررسی می‌کنیم. انطباق کلمات کلیدی در کمپین‌های گوگل ادز به معنای تطبیق صحیح کلمات کلیدی استفاده‌شده در تبلیغات با جستجوهای کاربران است. وقتی کاربران در موتور جستجوی گوگل عباراتی را جستجو می‌کنند، گوگل تلاش می‌کند تا تبلیغات مربوط به آن عبارات را به نمایش بگذارد.

انطباق کلمات کلیدی در کمپین‌های گوگل ادز به کمک الگوریتم‌های خاصی اتفاق می‌افتد که تلاش می‌کنند کلمات کلیدی تبلیغات، با جستجوهای کاربران همخوانی داشته باشند و تبلیغات مربوطه به نمایش درآیند. فرض کنید یک کسب‌وکار آنلاین می‌خواهد تبلیغی برای محصول خود در گوگل ادز google ads ایجاد کند. او باید کلمات کلیدی مناسبی را برای تبلیغ خود انتخاب کند که با جستجوهای کاربرانی که به محصول و خدمات مشابه علاقه‌مند هستند، هماهنگی داشته باشد. به‌این‌ترتیب، وقتی کاربر عبارات مرتبط را در گوگل جستجو می‌کند، تبلیغات مربوطه با استفاده از کلمات کلیدی صحیح در نتایج جستجو به او نمایش داده می‌شود.

انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز

حال که با مفهوم انطباق کلمات کلیدی در کمپین‌های گوگل ادز آشنا شدیم، به بررسی انواع این انطباق‌ها می‌پردازیم. انواع انطباق‌های موجود را می‌توان برای کمپین‌های گوگل ادز استفاده کرد. وجود این انطباق‌ها مشخص کننده نمایش تبلیغ برای کدام جستجوها است. در ادامه، انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز

انطباق گسترده (Broad Match)

انطباق گسترده (Broad Match) یکی از انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز است که بیشترین دسترسی را فراهم می‌کند. با استفاده از این نوع انطباق، تبلیغات شما در جستجوهایی که شامل کلمات کلیدی، هم‌خانواده‌ها، مترادف‌ها و حتی کلمات مشابه هستند، نمایش داده می‌شود. این انطباق به شما کمک می‌کند تا دامنه وسیعی از جستجوها را پوشش دهید و احتمال بیشتری برای جذب کاربران جدید داشته باشید. به‌عنوان‌مثال، اگر کلمه کلیدی «کفش ورزشی» باشد، تبلیغ شما برای جستجوهایی مانند «خرید کفش دویدن»، «کفش‌های ورزشی مردانه» و حتی «کفش تمرین» نمایش داده می‌شود.

بااین‌حال، انطباق گسترده می‌تواند منجر به نمایش تبلیغات در جستجوهای نامرتبط نیز شود که ممکن است هزینه‌های اضافی را به همراه داشته باشد و نرخ تبدیل را کاهش دهد. برای کاهش این خطر، باید به‌دقت کلمات کلیدی منفی (Negative Keywords) را تعریف کنید تا جستجوهای نامربوط فیلتر شوند. در نهایت بازدهی بیشتری از هزینه‌های تبلیغاتی خود داشته باشید.

انطباق گسترده اصلاح شده (Broad Match Modified)

Broad Match Modifier کمی محدودتر از انطباق گسترده است. با استفاده از علامت «+» قبل از کلمات کلیدی مشخص می‌شود. این نوع انطباق فقط در جستجوهای کلمات کلیدی اصلاح‌شده نشان داد می‌شود. برای کلمه کلیدی «+کفش +ورزشی»، تبلیغ برای جستجوهایی که شامل هر دوکلمه «کفش» و «ورزشی» هستند نمایش داده می‌شود. مانند «کفش‌های ورزشی زنانه ارزان» یا «بهترین کفش ورزشی».

انطباق گسترده اصلاح شده (Broad Match Modified)

انطباق عبارتی (Phrase Match)

انطباق عبارتی (Phrase Match) یکی دیگر از انواع انطباق کلمات کلیدی در کمپین های گوگل ادز است که تبلیغات شما را فقط در جستجوهایی نمایش می‌دهد که شامل عبارات دقیقاً مطابق با کلمات کلیدی شما باشد. مثلاً برای کلمه «کفش ورزشی» تبلیغ برای «خرید کفش ورزشی» یا «کفش ورزشی ارزان» نمایش داده شود. اما برای جستجوهایی مانند «بهترین کفش‌های ورزشی» نشان داده می‌شود.

انطباق دقیق (Exact Match)

انطباق دقیق (Exact Match) دقیق‌ترین نوع انطباق کلمات کلیدی است. تبلیغات گوگل فقط زمانی  که جستجو دقیقاً با کلمه کلیدی مطابق باشد نمایش داده می‌شوند. همچنین بسیار نزدیک به آن باشد. برای کلمه کلیدی «کفش ورزشی» تبلیغ فقط برای همین عبارت نمایش داده می‌شود. اما برای کلمات «خرید کفش ورزشی» یا «کفش ورزشی ارزان» نشان داده نمی‎‌شود.

انطباق منفی (Negative Match)

انطباق منفی (Negative Match) به شما اجازه می‌دهد تا کلمات کلیدی خاصی را تعریف کنید. کلماتی که نمی‌خواهید تبلیغات برای آن‌ها نمایش داده شود. این کار به شما کمک می‌کند تا جستجوهای نامرتبط را فیلتر کنید و فقط به مخاطبان هدف خود دست یابید. مثلاً کلمه کلیدی «کفش ورزشی» و کلمه کلیدی منفی «ارزان» تبلیغ برای کلماتی مانند «کفش ورزشی ارزان» نمایش داده نمی‌شود.

انطباق منفی (Negative Match)

با ادستیتو در تبلیغات گوگل بدرخشید

اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را از طریق گوگل ادز معرفی کنید، بهتر است که از ادستیتو کمک بگیرید. ما نماینده رسمی گوگل ادز در ایران هستیم و با بهره‌گیری از قوانین روز این سرویس، به شما کمک می‌کنیم تا بهترین رتبه را در تبلیغات گوگل به دست آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با خدمات ما، می‌توانید با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

 

سؤالات متداول

چگونه می‌توانم بهترین نوع انطباق کلمات کلیدی را انتخاب کنم؟

برای انتخاب بهترین نوع انطباق کلمات کلیدی گوگل ادز، باید با پنج نوع اصلی انطباق‌ها آشنا باشید و باتوجه‌به نیازهای خود، بهترین مورد را انتخاب کنید.

آیا می‌توانم از چند نوع انطباق کلمات کلیدی در یک کمپین استفاده کنم؟

بله؛ می‌توانید از چند نوع انطباق کلمات کلیدی در یک کمپین استفاده کنید. ترکیب انطباق‌های مختلف می‌تواند به شما کمک کند تا ترافیک هدفمندتری را جذب کنید و نرخ تبدیل بهتری داشته باشید.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به چه صورتی انجام می‌شود؟ تبلیغات ویدئویی یکی از شاخه‌های تبلیغات گوگل ادز است. در این بخش شما می‌توانید از امکانات گوگل ادز برای نمایش تبلیغات کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های انتشار ویدئو مانند یوتیوب و سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنید. این گروه از تبلیغات شامل مواردی مانند […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید
ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل و کمپین‌های تبلیغاتی در دنیای تبلیغات دیجیتال، گوگل ادز یکی از ابزارهای پرقدرت و محبوب برای مدیریت و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات گوگل است. یکی از ویژگی‌های کلیدی گوگل ادز که به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا دیدگاه عمیق‌تر و دقیق‌تری نسبت به عملکرد کمپین‌های خود داشته باشند، ایجاد ستون‌های سفارشی […]

بیشتر بخوانید