صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

محاسبه قیمت کلمات در تبلیغات گوگل | فاکتورهای موثر در تعیین قیمت گذاری

محاسبه قیمت کلمات در تبلیغات گوگل | فاکتورهای موثر در تعیین قیمت گذاری

قیمت کلمات در تبلیغات گوگل چگونه محاسبه می‌شوند؟

امروزه گوگل از بزرگ‌ترین و پرترافیک‌ترین موتورهای جستجو در جهان، یک فضای باارزش برای تبلیغات است. تبلیغات گوگل به شرکت‌ها و کسب‌وکارها امکان می‌دهد که به مخاطبین خاص خود پیام‌های تبلیغاتی را نمایش دهند. اما چگونه قیمت کلمات در تبلیغات گوگل محاسبه می‌شود؟ در ادامه با ما همراه باشید، تا در این مقاله به‌تفصیل و بررسی محاسبه و چگونگی قیمت‌گذاری کلمات در تبلیغات گوگل بپردازیم.

سیستم پرداخت به‌ازای هر کلیک (PPC) برای قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

گوگل از سیستمی به نام “پرداخت به‌ازای هر کلیک” یا “PPC” استفاده می‌کند. به این معنی که وقتی کاربر بر روی تبلیغ شما کلیک می‌کند، شما به گوگل هزینه می‌پردازید. PPC یا پرداخت به ازای هر کلیک یک مدل تبلیغاتی است که در آن تبلیغ‌کنندگان برای هر کلیکی که کاربر بر روی تبلیغ آن‌ها می‌زند، هزینه می‌پردازند. گوگل ادوردز (حالا با نام گوگل ادز) استفاده‌پذیرترین و محبوب‌ترین سیستم PPC است.

 • چرا PPC؟

PPC یک روش فوری برای جذب ترافیک به وب‌سایت است. برخلاف سئو که زمان می‌برد، با PPC  می‌توان به‌سرعت در نتایج جستجو قرار گرفت.

 • چگونه PPC کار می‌کند؟
 1. انتخاب کلمات کلیدی: تبلیغ‌کنندگان کلمات یا عبارات کلیدی را انتخاب می‌کنند که می‌خواهند بر روی آن‌ها تبلیغ کنند.
 2. پیشنهاد قیمت: تبلیغ‌کنندگان برای تعیین قیمت کلمات در تبلیغات گوگل، یک مقدار معین را به‌عنوان پیشنهاد برای هر کلیک پیشنهاد می‌دهند.
 3. حاکمیت مزایده: وقتی یک کاربر در گوگل عبارت یا کلمه کلیدی را جستجو می‌کند، گوگل یک مزایده برگزار می‌کند بین تبلیغ‌کنندگانی که بر آن کلمه پیشنهاد قیمت داده‌اند.
 4. تعیین ترتیب نمایش: بر اساس میزان پیشنهاد و کیفیت تبلیغ (و عوامل دیگری چون امتیاز کیفیت) تبلیغ‌ها مرتب می‌شوند و نمایش داده می‌شوند.
 • امتیاز کیفیت

یکی از عوامل مهم در مزایده گوگل PPC، امتیاز کیفیت است. این امتیاز بر اساس مرتبط بودن محتوای تبلیغ، میزان واکنش کاربران به تبلیغ و تجربه کلی کاربر از صفحه مقصد محاسبه می‌شود.

 • هزینه‌های واقعی

در واقع، تبلیغ‌کنندگان معمولاً کمتر از مقدار پیشنهادی خودپرداخت می‌کنند. آن‌ها فقط کافی است که بیش از پیشنهاد بعدی بپردازند، نه حتماً به‌اندازه کل مقدار پیشنهادی.

 • مزایا و معایب
 1. مزایا: نتایج فوری، قابل‌کنترل بودن هزینه، امکان هدفمندسازی دقیق.
 2. معایب: نیاز به نظارت مداوم، رقابت بالا در بعضی از کلمات کلیدی ممکن است هزینه را افزایش دهد.

سیستم پرداخت به‌ازای هر کلیک یک روش قدرتمند برای تبلیغات آنلاین است. با برنامه‌ریزی دقیق و تحلیل داده‌ها، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند به‌صورت مؤثری از این سیستم بهره‌برداری کنند و بازدهی خوبی را تجربه کنند.

سیستم پرداخت به‌ازای هر کلیک (PPC) برای قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

مزایده قیمت کلمات در تبلیغات گوگل به چه صورتی است؟

وقتی شما می‌خواهید در گوگل تبلیغ کنید، باید بر روی کلمات کلیدی معینی پیشنهاد قیمت دهید. اگر پیشنهاد شما برنده شود، تبلیغ شما نمایش داده می‌شود. این فرایند به‌صورت یک مزایده انجام می‌شود.

قیمت کلمات در تبلیغات گوگل یکی از اصول اساسی در تبلیغات گوگل معروف به Google Ads است. این مزایده تعیین می‌کند که چه تبلیغاتی در صفحه نتایج جستجوی گوگل (و یا سایت‌های دیگری که به شبکه تبلیغاتی گوگل وابسته‌اند) نمایش داده می‌شوند و در چه موقعیتی قرار می‌گیرند. در اینجا به توضیح نحوه کار این مزایده می‌پردازیم:

 • انتخاب کلمات کلیدی

هنگامی که تبلیغ‌کننده می‌خواهد یک کمپین تبلیغاتی راه‌اندازی کند، کلمات کلیدی مرتبط با تبلیغ خود را انتخاب می‌کند.

 • تعیین بودجه قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

تبلیغ‌کننده می‌تواند یک بودجه روزانه و یک مقدار پیشنهادی حداکثری برای هر کلیک (CPC) را تعیین کند.

 • مزایده در لحظه

وقتی یک کاربر یک جستجو در گوگل انجام می‌دهد که شامل یکی از کلمات کلیدی تبلیغ‌کننده باشد، فوراً یک مزایده در پس‌زمینه انجام می‌شود بین تمام تبلیغ‌کنندگانی که بر آن کلمه کلیدی پیشنهاد قیمت داده‌اند.

 • عوامل مؤثر در مزایده
 1. پیشنهاد CPC: مقداری که تبلیغ‌کننده آماده است برای هر کلیک پرداخت کند.
 2. امتیاز کیفیت: یک امتیاز که گوگل به تبلیغ‌کننده می‌دهد، بر اساس کیفیت تبلیغ، مرتبط بودن آن با کلمه کلیدی و تجربه کاربر از صفحه مقصد.
 3. Ad Extensions: افزونه‌های تبلیغاتی مانند شماره‌تلفن، نقشه و…
 • تعیین ترتیب نمایش

گوگل بر اساس فرمولی به نام “Ad Rank” ترتیب نمایش تبلیغ‌ها را تعیین می‌کند که به‌صورت زیر است:

Ad Rank = CPC BID * Quality Score

امتیاز کیفی * هزینه به‌ازای هر کلیک = رتبه تبلیغ

 • هزینه واقعی

اگرچه تبلیغ‌کننده یک مقدار حداکثری را برای هر کلیک پیشنهاد می‌دهد، اما واقعاً فقط به‌اندازه کافی برای شکستن Ad Rank رقیب بعدی پرداخت می‌کند.

مزایده قیمت کلمات در تبلیغات گوگل به چه صورتی است؟

عوامل مؤثر بر قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

رقابت بر روی کلمه کلیدی: اگر کلمه کلیدی موردنظر برای تعداد زیادی از تبلیغ‌کنندگان جذاب باشد، قیمت آن افزایش می‌یابد.

 1. اعتبارسنجی و کیفیت: اگر تبلیغ شما با کلمه کلیدی مرتبط و مفید باشد و بازدیدکنندگان به آن واکنش نشان دهند، گوگل این تبلیغ را با اعتبار بیشتری ارزیابی می‌کند.
 2. موقعیت جغرافیایی: قیمت کلمات کلیدی می‌تواند بسته به منطقه جغرافیایی متغیر باشد.
 3. زمان نمایش: زمانی که تبلیغ شما نمایش داده می‌شود نیز می‌تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد.

چگونگی محاسبه دقیق قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

گوگل از فرمولی به نام “Ad Rank” برای تعیین ترتیب نمایش تبلیغات استفاده می‌کند. این فرمول باتوجه‌به مقدار پیشنهادی شما برای کلمه کلیدی و امتیاز کیفیت تبلیغ شما کار می‌کند.

 • Ad Rank پیشنهاد قیمت * امتیاز کیفیت

اما شما فقط به‌اندازه کافی برای شکستن “Ad Rank” رقیب بعدی پرداخت می‌کنید. به‌این‌ترتیب، اگر پیشنهاد شما بالا باشد؛ اما تبلیغ شما کیفیت بالایی داشته باشد، شما ممکن است کمتر پرداخت کنید.

چگونگی محاسبه دقیق قیمت کلمات در تبلیغات گوگل

ادستیتو ؛ پارتنر رسمی گوگل در ایران

سیستم قیمت کلمات در تبلیغات گوگل در تبلیغات گوگل پیچیده و دینامیک است. با درک بهتر از این سیستم، تبلیغ‌کنندگان می‌توانند استراتژی‌های بهینه‌سازی خود را اجرا کنند و برای کلمات کلیدی موردنظر به‌صورت کارآمد پیشنهاد قیمت دهند. ادستیتو با درایت کامل می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین قیمت کلمات کلیدی در گوگل را که بر اساس ترکیبی از پیشنهادهای مالی تبلیغ‌کنندگان و کیفیت تبلیغ‌های آن‌ها انجام می‌شود را اجرا کند. توجه به هر دو جنبه می‌تواند به بهینه‌سازی هزینه‌ها و افزایش بازدهی تبلیغات کمک کند.

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
تو نباید انتظار داشته باشی هر مدلی ک بقیه بات رفتار نکردن من رفتار کنم من نباید نقص اونارو جبران کنم من ی مدل رفتار دارم ک کاملا با احترام با تو حرف میزنم

ریتارگتینگ چیست | چگونه می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند؟

ریتار‌گتینگ و دلایل اهمیت آن برای کسب‌وکار در عصر دیجیتالی کنونی، بازاریابی آنلاین به یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای توسعه کسب‌وکارها تبدیل شده است. بااین‌حال رقابت فزاینده در فضای مجازی نیازمند استراتژی‌های بازاریابی هوشمندانه‌تر و مؤثرتر است تا بتوان در میان جریان بی‌انتهای اطلاعات و تبلیغات گوگل به مشتریان هدف دست پیدا کرد. در این […]

بیشتر بخوانید
جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به چه صورتی انجام می‌شود؟ تبلیغات ویدئویی یکی از شاخه‌های تبلیغات گوگل ادز است. در این بخش شما می‌توانید از امکانات گوگل ادز برای نمایش تبلیغات کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های انتشار ویدئو مانند یوتیوب و سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنید. این گروه از تبلیغات شامل مواردی مانند […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید