صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

۷ ابزار کاربردی در تبلیغات گوگل‌ در تحلیل رقبا

۷ ابزار کاربردی تبلیغات گوگل‌ ادز در تحلیل رقبا

راه‌اندازی و استفاده از کمپین‌های تبلیغاتی گوگل که در مقاله‌های قبل با هم خواندیم یکی از بهترین و پرسود‌ترین روش‌های جذب مخاطب به شمار می‌روند. اما اینکه در چه زمانی و از چه طریقی این کمپین‌ها را طراحی کنید بسیار مهم است. در این مقاله از ادستیتو می‌خواهیم به معرفی ۷ ابزار کاربردی در تبلیغات گوگل بپردازیم؛ بنابراین اگر نیاز دارید که رقبای خود را به‌درستی و دقیق‌ترین صورت ممکن شناسایی کنید، با ما همراه باشید.

در اینجا نحوه ارزیابی تیم رقبا با استفاده از 7 ابزار مهم برای مشتریان تجارت الکترونیکی را توضیح خواهیم داد. گرچه برای استفاده از این ابزار نیاز به پرداخت هزینه دارید، اما همچنان می‌توانید جایگاه ویژه‌ای را در میان بازار کسب‌وکار خود دست آورید. این ۷ ابزار مهم تبلیغات گوگل در به ترتیب در زیر توضیح داده شده‌اند؛ اما پیش از خواندن نحوه کار آنها، این نکته را در نظر بگیرید که داشتن ایده و استراتژی تبلیغاتی مختص برند خودتان می‌تواند شما را به یکی از محبوب‌ترین کسب‌وکارها در بازار کار تبدیل کند؛ بنابراین به دنبال رسیدن به کلمات کلیدی و میزان هزینه رقبا در کمپین‌های تبلیغاتی نباشید و فقط 5 موردی که باید در مورد رقبای خود بدانید را بررسی نمایید.

 

۷ ابزار کاربردی تبلیغات گوگل‌ ادز در تحلیل رقبا

Google Ads Keyword Planner

برای تخمین حجم جستجوی کلمات کلیدی و پیش‌بینی‌شده، از ابزار جستجوی کلمات کلیدی Google Ads استفاده کنید. یک کلمه کلیدی که فکر می‌کنید برای کسب‌وکار شما حیاتی است وارد کنید. بعدازاین کار شما داده‌هایی را که برای درک بهتر روند جستجو کاربران و آنچه ممکن است برای نمایش تبلیغات به آن نیاز داشته باشید را دریافت خواهید کرد. نکته‌ای که در استفاده از این ابزار وجود دارد این است که میزان تخمین کلمات کلیدی در آن غیرقابل‌اعتماد است. یعنی شما به‌صورت ۱۰۰ درصدی نباید به این داده‌ها اعتماد کنید. پس برای اینکه بهترین نتیجه را دست آورید، پیشنهاد می‌کنیم که خودتان کلمات کلیدی که مدنظر دارید را با یک هدف مشخص و اصولی به کار ببرید.

 

شبیه‌ساز ROAS هدف کمپین تبلیغات گوگل

برای پیش‌بینی بودجه موردنظر شما برای راه‌اندازی کمپین، ما شبیه‌ساز کمپین هدف که همان ROAS است را توصیه می‌کنیم. این ابزار هزینه تبلیغات کمپین فعلی شما و اقدامات رقبا را برای تخمین رشد شما در صورت تغییر میزان بودجه ارزیابی می‌کند.

اساس کار پلتفرم ROAS به این صورت است که میزان بودجه موردنظر را به‌صورت کلی و روزانه، برای دستیابی به هدف تخمین می‌زند. به نظر ما، این داده‌ها بسیار کاربردی‌تر از هر داده خاص دیگری از رقبا هستند. با نگاهی به سطح بازار و درنظرگرفتن همه رقبای شما، شبیه‌ساز ROAS، بهترین پیش‌بینی را برای رشد حساب‌های Google Ads شما ارائه می‌کند. اما همیشه قبل از ایجاد هرگونه تغییر بزرگی، در ابتدا این پیش‌بینی‌ها بررسی کنید و ببینید که چه تأثیری روی کمپین‌های PPC شما تأثیر می‌گذارند. (مزایا و معایب قیمت گذاری هوشمند چیست؟)

پس این داده‌ها را اول کار و قبل از هر چیزی به‌صورت کامل و خاص در نظر نگیرید!

رقابت قیمت Google Merchant Center

این ابزار جالب تبلیغات گوگل هنوز در حالت بتا خود قرار دارد. اما کاری که انجام می‌دهد بسیار جالب‌توجه خواهد بود! Google Merchant Center راهی عالی برای مشاهده اینکه قیمت محصول شما در برابر رقبای شما در بازار چگونه است را ارائه می‌دهد. نحوه کار به این صورت است که در Google Shopping شما یک فیلد حاوی مقایسه قیمت شما و قیمت رقبای شما برای فروش یک محصول نمایش داده خواهد شد. این قیمت به‌صورت مقایسه با میانگین بالاترین و کمترین قیمت‌های بازار کسب‌وکار شما هستند. همچنین با استفاده از Google Merchant Center می‌توانید رقابت قیمت را برای محصولات خاص، انواع مختلف محصولات، دسته‌ها و مارک‌ها نیز مشاهده کنید.

 

مطالعه بیشتر: بازدهی بیشتر از تبلیغات گوگل با استفاده از افزونه‌های تبلیغاتی

 

ابزار PPC Semrush

به یاد دارید که گفتیم داده‌های خاص رقیب در Google Ads به‌سختی یافت می‌شوند؟ خوب یک نکته وجود دارد. این که در حال حاضر چند ابزار وجود دارد که می‌تواند این شکاف‌ها در بررسی رقبا را پر کند.

یکی از این ابزار‌ها Semrush’s PPC Toolkit است. با تجزیه‌وتحلیل بازار، تحقیق کلمات کلیدی و ردیابی تبلیغات، می‌توانید موقعیت‌های تبلیغاتی و کلمات کلیدی برتر رقبای خود، موقعیت رقابتی در بازار، متن‌های نمونه و کپی تبلیغات نمایشی و موارد دیگر آن‌ها را زیر نظر داشته باشید.

اما باز هم این ابزار نمی‌تواند دقیقاً به شما بگوید که رقبای شما چه هزینه برای تبلیغات پیشنهاد می‌دهند، اما می‌توانید داده‌ها را برای نشان‌دادن روند‌ها و استراتژی‌هایی که ممکن است استفاده کنند، به کار ببرید.

 

یک راهکار مناسب برای محدودیت‌ها کاربران ایرانی در تبلیغات گوگل

۷ ابزار کاربردی تبلیغات گوگل‌ ادز در تحلیل رقبا

سایت Ahrefs

روند کار سایت Ahrefs هم مانند Semrush است. می‌توانید از گزینه Site Explorer Ahrefs استفاده کنید و با واردکردن URL سایت رقبا و انتخاب گزینه پرداخت هزینه از داده‌های Ahrefs استفاده کنید تا ببینید رقبای شما را برای کدام کلمات کلیدی PPC رتبه‌بندی می‌کند، تبلیغات برتر آن‌ها چیست و کدام صفحات بیشترین ترافیک جستجو را دارند.

 

تحقیقات PPC Spyfu

همان‌طور که از نام آن پیداست، Spyfu  با استفاده از ابزار PPC Research خود، گزینه‌هایی را برای «بررسی دقیق» از رقبا در Google Ads ارائه می‌کند. مانند Semrush و Ahrefs، توجه به این نکته مهم است که هرگونه داده در مورد کلیک‌ها و بودجه تخمین‌زدن می‌شود. اما همچنان توجه داشته باشید که شما نباید کل استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را بر اساس آن‌ها قرار دهید. در عوض، از این داده‌ها با همکاری ابزار‌های دیگر و تجربه خود برای طراحی استراتژی مناسب برای بودجه و اهداف خود استفاده کنید.

حرف آخر: روی استراتژی خود تمرکز کنید، نه رقبا

ابزار‌های زیادی برای مشاهده رقبای Google Ads خود و به‌دست‌آوردن بینش در مورد استراتژی‌های آن‌ها وجود دارد که تعدادی از مهم‌ترین آن‌ها را در اینجا بیان کردیم. اما باز هم می‌گوییم، داده‌های رقبای فردی همیشه بهترین زمینه برای ایجاد یک استراتژی پرهزینه که موفقیت بلندمدت به همراه خواهد داشت، نیست. در عوض، توصیه می‌کنیم از روند‌های عرفی که در بازار کسب‌وکار شما وجود دارد برای ایجاد رویکرد PPC خودتان استفاده کنید.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

https://is.gd/VpbIZV https://tinyurl.com/3kddk7ce
https://b2n.ir/g30824 https://zaya.io/sfrvw

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
انیمیشن و افکت های جذاب در طراحی سایت | آیا افکت‌ها باعث رشد سایت می‌شوند؟

انیمیشن و افکت های جذاب در طراحی سایت | آیا افکت‌ها باعث رشد سایت می‌شوند؟

بهترین انیمیشن‌ها و افکت‌هایی که می‌توانید در طراحی سایت استفاده کنید در دنیای رقابتی و پررونق وب، طراحان سایت به دنبال راه‌هایی هستند تا وب‌سایت‌هایشان را بیش‌ازپیش جذاب و بی‌نظیر کنند. یکی از راه‌هایی که به طراحان وب این امکان را می‌دهد تا سایت‌هایشان را زیبا کنند، استفاده از انیمیشن و افکت‌های جذاب در طراحی […]

بیشتر بخوانید
حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل | نکات برتر برای بهینه‌سازی متن تبلیغات

حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل | نکات برتر برای بهینه‌سازی متن تبلیغات

نحوه حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل به چه صورت است؟ تبلیغات در گوگل یکی از راه‌های مؤثر برای جذب مشتریان و افزایش فروش است. اما برای داشتن مؤثرترین تبلیغات در گوگل، متن تبلیغات بسیار مهم است. در این مقاله، به بررسی عواملی که متن تبلیغات را حرفه‌ای می‌کنند و راهنمایی‌هایی برای بهبود و […]

بیشتر بخوانید
قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی | نکاتی که باید بدانید

قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی | نکاتی که باید بدانید

اضافه‌کردن قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی چگونه است؟ با افزایش تعداد مشتریان آنلاین و اهمیت رقابت در بازار، طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای و کارآمد از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا، افزودن قابلیت جستجو و فیلتر به سایت فروشگاهی، برای کاربران و مشتریان و همچنین برای کسب‌وکار شما اهمیت به سزای دارد. […]

بیشتر بخوانید