صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل قسمت اول

نحوه ایجاد تبلیغات متنی

نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل

امروزه نزدیک به ۷۴ درصد از کاربران اینترنت از طریق گوگل به فعالیت خود در اینترنت ادامه می‌دهند. ۲۶ درصد باقی‌مانده بین ترافیک‌های مستقیم، شبکه‌های اجتماعی و همچنین از طریق به جستجوی مایکروسافت (bing) فعالیت می‌کنند. این‌طور که به نظر می‌رسد گوگل قوی‌ترین محرک ترافیک برای وب‌سایت‌ها در سراسر جهان است. تمامی بازاریاب‌های دیجیتالی که برای رسیدن به ترافیک و فروش آنلاین بیشتر فعالیت می‌کنند به طور کامل با شیوه عملکرد گوگل آشنا هستند. ما نیز در این مقاله از واحد آموزش گوگل ادز ادستیتو به نحوه ایجاد تبلیغات گوگل به‌صورت متنی می‌پردازیم.

تبلیغات متنی در گوگل 10

تبلیغات گوگل و نتایج ارگانیک

SERP  یا همان صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (google.com)، در زمان جستجوی شما چندین نتیجه را در صفحه اول نشان می‌دهد. این موتور جستجو سعی می‌کند که این صفحات را بر اساس مرتبط‌ترین تا کمترین رتبه‌بندی نمایش دهد. در این میان حداکثر ۷ نتیجه وجود دارد که بر اساس تبلیغات متنی گوگل (about text ads) و از طریق حمایت مالی به مخاطبان نشان داده می‌شود و بقیه نتایج کاملاً ارگانیک هستند. در اکثر موارد گوگل ۴ آگهی متنی را در بالا و حداکثر سه مورد را در پایین صفحه نشان می‌دهد. در برخی دیگر نیز اگر درخواست جستجو در مورد یک موضوع بسیار زیاد باشد، هیچ تبلیغی در صفحه‌نمایش داده نخواهد شد.

با تمام این‌ها، در بیست سال گذشته گوگل سعی کرده است که به‌صورت قابل‌توجه تبلیغات خود را استتار کرده و تنها به نمایش نتایج ارگانیک بسنده کند. در پی این موضوع اندازه تبلیغات خود را با افزودن خطوط متنی جدید و پسوندهای تبلیغاتی گسترش داده و تا جایی که توانسته است این فرصت را به کاربران داده که برای دیدن نتایج ارگانیک از اسکرول صفحه استفاده کنند. اگر جزو افرادی هستید که در زمینه دیجیتال مارکتینگ می‌کنید قطعاً می‌دانید که تفاوتی بین تبلیغات گوگل و نتایج ارگانیک در گوگل (سئو یا گوگل ادز) وجود دارد؛ اما این نتایج برای آن دسته از افرادی که در این زمینه فعالیتی ندارند دشوار خواهد بود.

بااین‌وجود، اگر به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال در سال 2022 فعالیت دارید و می‌خواهید تا کسب‌وکارتان موفق شود، باید با تبلیغات متنی گوگل آشنا باشید. طبق رتبه‌بندی و پیشرفت‌هایی که در مطالعات اخیر صورت‌گرفته، نکته جالبی در مورد نرخ کلیک نتایج تبلیغات گوگل (CTR) موقعیت‌های متفاوت SERP به دست آمده است. این مطالعه تنها روی نتایج ارگانیک تمرکز دارد اما می‌تواند ایده‌های جالبی را از رفتار کاربران در گوگل در اختیار بازاریاب‌های دیجیتالی قرار دهد.

تبلیغات متنی در گوگل 20

طبق این تحقیقات زمانی که فضای بزرگ‌تری برای تبلیغات متنی در صفحه‌نمایش موبایل باشد، موقعیت برای کلیک ارگانیک در موبایل دارای نرخ کلیک کمتری نسبت به دسکتاپ است. این نتیجه نشان می‌دهد که کاربران نتایج بالای صفحه را بیشتر از نتایج پایین صفحه قبول دارند و به‌نوعی روی آنها کلیک بیشتری می‌شود. از این نتایج می‌توان متوجه شد که تبلیغات با تبلیغات گوگل بهترین راه برای اطمینان از نمایش نتایج شما در بالای نتایج جستجو گوگل است.

آنچه تبلیغات متنی گوگل را قدرتمند می‌کند.

1.    کلمات کلیدی و جستجوی آنها

چون گوگل یک موتور جستجو است، پس همه چیز با یک جستجو شروع می‌شود. زمانی که به دنبال اطلاعات، خدمات و یا محصولات هستیم قطعاً به سراغ گوگل می‌رویم. در اکثر کانال‌های تبلیغاتی مشاهده می‌کنیم که به‌اجبار باید از یک صفحه یا محصول بازدید کنیم. اما در گوگل با این مسئله روبرو نیستیم، چراکه گوگل زندگی کاربران را آسان‌تر می‌کند و دقیقاً محصولاتی را که به دنبال آن هستند، به آنها نشان می‌دهد.

یکی از دلایلی که باید در گوگل تبلیغات خود را انجام دهید این است که کاربران از این پلتفرم بیشتر از دیگر پلتفرم‌ها مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، توییتر و غیره استفاده می‌کنند. در گوگل به‌راحتی می‌توان محصول یا خدماتمان را در مقابل کاربرانی که به دنبال آن هستند، قرار دهیم. به این منظور باید از طریق تبلیغات گوگل تمامی کلمات کلیدی که مرتبط با فعالیت و کسب‌وکار ما هستند و کاربران از طریق آن‌ها در سرچ گوگل به دنبال خدمات و محصولات ما می‌گردند را پیدا کنیم.

تبلیغات متنی در گوگل 30

وقتی که شما کلمه کلیدی موردنظر خود را انتخاب کردید، این کلمه کلیدی به نوبه خود یک تبلیغ متنی ایجاد می‌کند که به طور خاص برای تبلیغ محصول و یا خدمات شما نوشته شده است. در این بخش از تبلیغات گوگل می‌بینید که تبلیغ چطور مرتبط با درخواست جستجوی کاربر است. در اینجاست که بازاریاب‌های دیجیتالی باید در زمان جفت کردن یک کلمه کلیدی که مرتبط با یک تبلیغ است، کار خود را به درستی انجام دهند.

احتمالی که در اینجا وجود دارد این است که کاربر بر روی تبلیغ کلیک کرده و از سایت تبلیغ‌کننده، بازدید کند.

2.    کلید واژه‌ها

کلمات کلیدی ضروری‌ترین بخش حساب کاربری تبلیغات گوگل به شمار می‌روند. به‌این‌ترتیب می‌توانید از طریق جستجوهای کاربران آنها را مشخص کنید. برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی مناسب را در حساب کاربری خود وارد کنید، چه راه‌هایی را می‌شناسید؟ به نظر شما مشتریان بالقوه از چه سوالاتی برای جستجو استفاده می‌کند؟ تعدادی  راه مختلف  برای به دست آوردن این اطلاعات وجود دارد که در ادامه می‌توانید آنها را بخوانید.

دسترسی به مقالات برتر دیجیتال مارکتینگ در ادستیتو
بازاریابی هوش مصنوعی
انواع روش‌های دیجیتال مارکتینگ
  • تفکر خود شما

هیچ‌کس کسب‌وکار شما را بهتر  از خودتان نمی‌شناسد. پس یکی از راه‌هایی که می‌توان کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان را به دست آورید، تفکر خود شما است. فکر می‌کنید که کاربران در هنگام جستجو در مورد محصولات شما، از چه جملات و کلمه‌هایی استفاده می‌کنند. کلماتی که به ذهنتان می‌رسد را با یک جستجوی ساده در گوگل آزمایش کنید و بر اساس نتایج و تبلیغاتی که نمایش داده می‌شود، ایده‌هایی را از ارتباط کلمات کلیدی خودتان و جستجوی آن‌ها به دست آورید. از این طریق می‌توانید کلمات کلیدی که رقبای شما از آنها استفاده می‌کنند را هم بیابید.

تبلیغات متنی در گوگل 40

  • جستجو در گوگل

اگر از کلمات کلیدی که مد نظرتان است مطمئن شدید می‌توانید به این مرحله پرش کنید. تعدادی جستجو در گوگل انجام دهید. در ابتدا سعی کنید جستجوهای گسترده‌ای را انجام دهید و کم‌کم دقیق‌تر شوید. به تبلیغات متنی که برای شما نمایش داده می‌شود به‌خوبی نگاه  کنید. سعی کنید عباراتی که در سرفصل‌ها استفاده شده است را در جایی یادداشت کنید؛ چرا که همین عبارات، کلمات کلیدی هستند که باید از آن‌ها استفاده کنید.

  •  Google Keyword Planner

زمانی که نمی‌دانید دقیقاً از کجا باید شروع کنید، بهتر است به سراغ Google Keyword Planner بروید. از طریق این ابزار می‌توانید پیشنهادات کلمات کلیدی و همچنین پیش‌بینی حجم جستجوی آنها را به دست آورید. البته ابزارهای دیگری مانندKeyword.io ، SEMrush  و Ahrefs نیز وجود دارند که به شما کمک می‌کنند؛ اما دستور کار هر کدام با دیگری متفاوت است.

  • کلمات کلیدی منفی

اگر یک بازاریاب دیجیتالی هستید باید بدون واردشدن به جزئیات نقش کلمات کلیدی منفی در تبلیغات گوگل را درک کنید. در روش کار گوگل کلمات کلیدی که شما وارد می‌کنید با تمامی عبارت‌های مشابه آن که لزوماً یکسان نیستند، مطابقت داده می‌شود؛ بنابراین باید این انتظار را داشته باشید که در تبلیغات شما عبارت‌هایی که با کسب‌وکار شما مرتبط نیستند هم نمایش داده شود.

یعنی زمانی که شما یک کلمه کلیدی مرتبط با کسب‌وکارتان را وارد می‌کنید، کلمات کلیدی دیگری که رابطه‌ای تقریباً نزدیک با کلمه کلیدی شما دارد برایتان نمایش داده شود.

برای مثال فرض کنید کلمه کلیدی که برای شما  نمایش داده می‌شود ” فروش خانه در تهران” باشد؛ اما به دلیل اینکه شما در اصفهان هستید، کلمه کلیدی موردنظرتان شامل “تهران” نباشد. در اینجا باید تمام دلایلی که نشان می‌دهد سرویس شما در تهران ساپورت نمی‌شود را کنار بگذارید و از این کلمه کلیدی به‌عنوان یک کلمه کلیدی منفی در تبلیغات متنی خود استفاده کنید.

با یک بیان ساده‌تر می‌توان گفت که کلمات کلیدی منفی در اصل جستجوهایی هستند که شما هرگز نمی‌خواهید تبلیغاتتان در آن‌ها نمایش داده شود. اما باید توجه داشته باشید که این یکی از ویژگی‌های ضروری و مهم تبلیغات گوگل است که باید آن را درک کنید و سعی بر این داشته باشید که به طور گسترده از آن استفاده کنید.

تبلیغات متنی در گوگل 50

  • گروه‌بندی کلمات کلیدی

یک موضوع مهم در خصوص تبلیغات متنی در گوگل،  مفهوم گروه‌های تبلیغاتی است. از ویژگی‌های تبلیغات گوگل می‌توان به داشتن چندین گروه تبلیغاتی در یک کمپین اشاره کرد. این گروه‌های تبلیغاتی حاوی کلمات کلیدی و تبلیغات هستند و نکته‌ای که در اینجا باید به آن توجه کنید، این است که کلمات کلیدی که به یک گروه تبلیغاتی اضافه می‌کنید، باید به تبلیغات در آن گروه مرتبط باشد.

مطالعه بیشتر: وریفای کردن اکانت تبلیغات گوگل

جمع بندی مقاله

در واقع کلمات کلیدی تنها تبلیغات را در Ad Group وارد می‌کنند. ازاین‌رو می‌توانید گروه‌های تبلیغاتی زیادی را داشته باشید که همه تغییرات بالقوه کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت شما را پوشش دهند.

نکته آخری که در اینجا وجود دارد این است که هرچه تعداد کلمات کلیدی شما در یک گروه تبلیغاتی بیشتر باشد، گوگل با هزینه کمتری به‌ازای هر کلیک به شما پاداش خواهد داد که این موضوع می‌تواند یکی از مزیت‌های قیمت گذاری هوشمند برای هزینه شما در تبلیغات گوگل باشد

تبلیغات گوگل یکی از بهترین روش‌های تبلیغی دنیا در فضای اینترنت است که با کمک پلتفرم‌هایی مانند گوگل ادز خدمات و محصولات را در اختیار مخاطبان قرار میدهد

برای اینکه دید وسیع‌تری در مورد نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم که به بخش دوم این مقاله در همین وبلاگ مراجعه کنید. به این صورت می‌توانید بهترین عملکرد را برای داشتن تبلیغات سودمند، با نتایج عالی داشته باشید.

 

دسترسی سریع به مقاله ایجاد تبلیغات متنی در گوگل ادز
https://is.gd/mqFuwn https://zaya.io/n24d5
http://gg.gg/12mfjb http://bit.ly/3TA21Sc

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
تو نباید انتظار داشته باشی هر مدلی ک بقیه بات رفتار نکردن من رفتار کنم من نباید نقص اونارو جبران کنم من ی مدل رفتار دارم ک کاملا با احترام با تو حرف میزنم

ریتارگتینگ چیست | چگونه می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند؟

ریتار‌گتینگ و دلایل اهمیت آن برای کسب‌وکار در عصر دیجیتالی کنونی، بازاریابی آنلاین به یکی از اصلی‌ترین راهکارها برای توسعه کسب‌وکارها تبدیل شده است. بااین‌حال رقابت فزاینده در فضای مجازی نیازمند استراتژی‌های بازاریابی هوشمندانه‌تر و مؤثرتر است تا بتوان در میان جریان بی‌انتهای اطلاعات و تبلیغات گوگل به مشتریان هدف دست پیدا کرد. در این […]

بیشتر بخوانید
جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به چه صورتی انجام می‌شود؟ تبلیغات ویدئویی یکی از شاخه‌های تبلیغات گوگل ادز است. در این بخش شما می‌توانید از امکانات گوگل ادز برای نمایش تبلیغات کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های انتشار ویدئو مانند یوتیوب و سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنید. این گروه از تبلیغات شامل مواردی مانند […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید