صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

سه روش تجربی برای تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل

تبلیغات ریسپانسیو گوگل


تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل با تبلیغات متنی گسترده کاملاً متفاوت است. در اینجا 3 آزمایش برای تست این‌گونه از تبلیغت ارائه می‌کنیم. این 3 آزمایش می‌تواند به بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات گوگل شما کمک کند. تست تبلیغات ریسپانسیو (RSA) می‌تواند دلهره‌آور و درعین‌حال ارزشمند باشد. گوگل با ارسال تبلیغات متنی گسترده (ETA) به روش دایناسور، بسیاری از تبلیغ‌کنندگان و بازاریابان را ناامید کرد. اما فرصت‌هایی در انتظار کسانی است که می‌خواهند RSA را آزمایش کنند.

تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل

بااین‌حال، اگر این تغییرات را به‌دقت دنبال نکرده‌اید – یا اگر اجرای کمپین‌های تبلیغات گوگل فقط یکی از مسئولیت‌های شغلی شماست – دانستن اینکه چه کاری باید انجام دهید، ممکن است گیج‌کننده باشد؛ بنابراین، امروز، شما را از طریق سه آزمایش RSA راهنمایی می‌کنیم که می‌توانید دفعه بعد که یک کمپین تبلیغات گوگل در شبکه جستجو ایجاد کردید، آنها را اجرا کنید. اما ابتدا، اجازه دهید مطمئن شویم که زمینه موردنیاز برای آزمایش RSA را دارید.

آنچه شما باید در مورد تست تبلیغات جستجوی ریسپانسیو بدانید

آزمایش با ETA نسبتاً ساده است. شما دو (بیشتر) تبلیغات را با عنوان و توضیحات ثابت اجرا می‌کنید، نرخ کلیک (CTR) آن‌ها را مقایسه می‌کنید و احتمالاً به وضعیت نرخ تبدیل‌ در صفحه فرود توجه می‌کنید. این رویکرد امکان‌پذیر است؛ زیرا ETAها عمدتاً:

  • هر بار به هر کاربر یکسان نشان داده می‌شوند.
  • برای عبارات جستجوی یکسان نمایش پیدا می‌کنند.
  • تعداد نمایش (impression) نقش مهمی در آزمایش ندارند.

اما در مورد تبلیغات RSA نکات دیگری وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. مخصوصاً وقتی که بدانید یک تبلیغ RSA در حدود 4 برابر بیشتر از یک تبلیغ ETA امکان دریافت نمایش دارد.

این امر مستلزم استفاده از معیاری به نام نرخ تبدیل در هر نمایش است که می‌توانید با ضرب CTR یک تبلیغ در نرخ تبدیل، آن را محاسبه کنید.

تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل 2

به‌عبارت‌دیگر:

  • RSA به دلیل رتبه آگهی بالاتر، امکان نمایش به‌ازای عبارات جستجوی بیشتری را دارند.
  • افزایش تعداد بازدیدها منجر به کاهش معمولی در نرخ تبدیل می‌شود.

و همین افزایش همچنین منجر به افزایش در تعداد تبدیل نهایی می‌شود. بازاریابان باید بر مواردی همچون تبدیل به‌ازای هر نمایش (CPI) در نرخ‌گذاری دستی یا نرخ ROAS نظارت کنند.

مطالعه بیشتر: لندینگ پیج در بازاریابی دیجیتال چیست؟

آزمایش 1: سنجاق کردن در مقابل ترکیب و تطابق

اولین آزمایشی که باید در نظر بگیرید این است که اثرات سنجاق کردن را روی کمپین‌های خود ببینید. به طور پیش‌فرض،RSA  سرفصل‌ها و توضیحات را با هم ترکیب می‌کنند و با هم تطبیق می‌دهند تا ترکیب‌هایی را بیابند که مردم به بهترین وجه به آنها پاسخ می‌دهند.

سنجاق کردن به شما امکان می‌دهد به گوگل بگویید کدام عنوان و موقعیت توضیحات، باید دقیقاً در جایی که آنها را قرار داده‌اید، نمایش داده شود.

آزمایش

دو RSA یکسان ایجاد کنید. می‌توانید هر تعداد از 15 عنوان و چهار متن توضیحات را که دوست دارید پر کنید. مطمئن شوید که این موارد تکمیلی در هر دو آگهی یکسان است.

سپس، چند عنوان و توضیحات را در یک آگهی سنجاق کنید، و تبلیغ دیگر را بدون تغییر رها کنید.

تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل 3

آنچه یاد خواهید گرفت

مطالعات نشان داده‌اند که RSAها با تمام عناصر سنجاق شده هنوز هم می‌توانند نرخ کلیک و نرخ تبدیل عالی داشته باشند، اما زمانی که سنجاق نمی‌کنید (به مقدار کم سنجاق می‌کنید) این نرخ‌ها افزایش می‌یابد.

اجرای تبلیغات یکسان با یکی دارای عناصر سنجاق شده راه بسیار خوبی برای یادگیری میزان شکاف گوگل بین این دو نوع تبلیغ است، درحالی‌که همه چیز برابر است.

مقالات آموزشی گوگل ادز ادستیتو

آزمایش 2: بخش‌بندی با پیام

باتوجه‌به اینکه پلتفرم‌های تبلیغاتی، مدیریت کمپین بیشتری را از طریق اتوماسیون خود انجام می‌دهند، پیام‌رسانی مهم‌تر از گذشته است.

آزمایش

شما می‌توانید تا سه RSA در هر گروه تبلیغاتی ایجاد کنید، بنابراین برای این آزمایش، ممکن است بخواهید حداکثر این تعداد را در نظر بگیرید.

هر گروه تبلیغاتی باید یک موضوع مجزا داشته باشد که حول گروهی از کلمات کلیدی متمرکز شده و از تطابق گسترده (Broad Match) استفاده کند. شما ممکن است به پرسوناهای مختلف و یا پیشنهاداتی برای موضوعات مختلف بپردازید.

آنچه یاد خواهید گرفت

این آزمایش باید به شما نشان دهد که چه موضوعاتی پاسخ می‌گیرند و چه سؤالاتی دارای بازخورد بالاتری هستند.

هیچ جایگزینی برای دانستن آنچه مشتریان شما به دنبال آن هستند و می‌خواهند بشنوند وجود ندارد و وقتی همه از اتوماسیون‌های پایه یکسان در گوگل استفاده می‌کنند، این یکی از راه‌هایی است که می‌توانید زمین‌بازی را برای به‌دست‌آوردن یک مزیت رقابتی باز کنید.

مطالعه بیشتر: مزیت اکانت مدیریت شده تبلیغات گوگل

تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل 5

آزمایش 3: شبه ETA با کنترل توسط RSA

درحالی‌که می‌توان استدلال کرد که ایجاد مجدد ETA از طریق سنجاق کردن، هدف RSAها را شکست می‌دهد، برخی از تبلیغ‌کنندگان هنوز به آن تمایل دارند (به آن نیاز دارند).

آزمایش

با سنجاق کردن سه عنوان و دو توضیح (بدون کپی دیگر) دو شبه ETA ایجاد کنید.

تبلیغ سوم یک RSA واقعی است که در آن‌همه چیز را بدون سنجاق رها می‌کنید، در عوض از فضا برای آزمایش پیام‌های جدید استفاده می‌کنید.

آنچه یاد خواهید گرفت

این آزمایش به شما امکان می‌دهد تا عملکرد (به‌ویژه CTR) شبه ETA را محک بزنید.

این می‌تواند برای تبلیغ‌کنندگانی که نیاز به نمایش اطلاعات خاصی در هر زمان دارند، مانند آنهایی که در صنایع تحت نظارت فعالیت می‌کنند، مفید باشد.

تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل 4

اگر از RSAها درست استفاده کنید، فرصت‌های زیادی وجود دارد

متأسفانه، گوگل هنوز به شما نشان نمی‌دهد که کدام تبلیغ برای یک عبارت جستجو نشان‌داده‌شده است (گزارش این ارتباط را به سطح گروه تبلیغات محدود می‌کند). همچنین عملکرد را بر اساس عناوین و توضیحات متن تبلیغ به شما نشان نمی‌دهد. درحالی‌که عنصر خاصی از حدس و گمان درگیر رمزگشایی عملکرد RSA است، شما همچنان می‌توانید کمپین‌های خود را بر اساس داده‌هایی که گوگل نشان می‌دهد، سازماندهی کنید.

در اینجا چند نکته دیگر وجود دارد که باید هنگام آزمایش کمپین RSA بعدی خود به‌خاطر داشته باشید:

  1. قدرت تبلیغات یکی از راه‌هایی است که گوگل در مورد کیفیت تبلیغات خود به تبلیغ‌کنندگان بازخورد می‌دهد. درحالی‌که این چیزی نیست که بخواهید بی‌درنگ آن را رد کنید، نیازی به ایجاد تغییرات پیشنهادی توسط گوگل در تبلیغات خود برای دریافت امتیاز قدرت تبلیغاتی بالاتر ندارید.
  2. RSA به شما فضایی برای حداکثر 15 عنوان و چهار توضیح می‌دهند. اگرچه ممکن است وسوسه‌انگیز باشد که تبلیغ خود را پک بندی کنید و نتایج را ببینید، به یاد داشته باشید که عناصر بیشتر به معنای حدس و گمان بیشتر است.
  3. ساختار و پیام RSAهای شما نیمی از نتایج شما را تشکیل می‌دهد. کار را زودتر از موعد انجام دهید، از اصول اولیه (مانند موقعیت‌یابی و تجربه خوب صفحات هدف وب‌سایت) غافل نشوید و با مشتریان و سهام‌داران خود برای ایجاد انتظارات معقول کار کنید.

RSA یکی از بهترین نمونه‌های تغییرات اتوماسیون گوگل است که نیاز به تغییر در طرز فکر دارد. حاشیه کمپین‌های خود – ساختار، خلاقیت و داده‌ها – را بهینه کنید و تا حدی صبر و حوصله به خرج دهید. فضایی برای تبلیغ‌کنندگان خلاق و باهوش وجود دارد که بتوانند برنده‌های بزرگ شوند.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

در مقالات آموزشی تبلیغات گوگل در ادستیتو، ما به موضوعات روز دنیا در این زمینه می‌پردازیم تا شما بتوانید با مطالعه آنها، بهترین عملکرد را در کسب‌وکار خود داشته باشید. ادستیتو به‌عنوان پارتنر رسمی تبلیغات گوگل، می‌تواند به‌عنوان یک کمک ابزار دیجیتال مارکتینگ، با پشتیبانی 24 ساعته در کنار شما باشد تا با کمپین‌های دیجیتال مارکتینگ و از طریق تبلیغات گوگل، بهترین‌ها را برای کسب‌وکار شما به ارمغان آورد. برای راه‌اندازی اولین کمپین تبلیغات گوگل خود، همین حالا با کارشناسان ما در ادستیتو، تماس بگیرید.

 

دسترسی سریع به مقاله
http://gg.gg/12ku4x https://is.gd/e6i3Ki
https://tinyurl.com/36he4keu https://bit.ly/3UjfJdt
نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید
ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل و کمپین‌های تبلیغاتی در دنیای تبلیغات دیجیتال، گوگل ادز یکی از ابزارهای پرقدرت و محبوب برای مدیریت و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات گوگل است. یکی از ویژگی‌های کلیدی گوگل ادز که به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا دیدگاه عمیق‌تر و دقیق‌تری نسبت به عملکرد کمپین‌های خود داشته باشند، ایجاد ستون‌های سفارشی […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای بهینه برای طراحی ‌سایت | بهترین ابزارهای طراحی سایت مبتدیان و حرفه‌ای‌ها

ابزارهای بهینه برای طراحی ‌سایت | بهترین ابزارهای طراحی سایت مبتدیان و حرفه‌ای‌ها

راهنمای جامع برای انتخاب ابزارهای بهینه برای طراحی ‌سایت در دنیای دیجیتال امروز، طراحی سایت یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت هر کسب‌وکار آنلاین است. انتخاب ابزارهای مناسب و بهینه برای طراحی سایت می‌تواند تأثیر بسزایی در کیفیت، کارایی و سرعت اجرای پروژه‌ها داشته باشد. در این مقاله، به بررسی اصول و نکات مهم در انتخاب […]

بیشتر بخوانید