آیا هنوز تبلیغات گوگل ادوردز انجام نمی‌دهید؟ پس این متن را حتما بخوانید

تبلیغات بدون گوگل ادز کارایی لازم را ندارد

اگر صاحب کسب‌وکاری هستید، موفقیت و جذب مخاطب مرتبط با خدمات و محصولات شما، کاملاً به تبلیغاتی که انجام می‌دهید وابسته است. راه‌های مختلفی از جمله شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، فیس‌بوک، تلگرام، رسانه‌های مختلف و حتی چاپ بنر و تراکت برای تبلیغ کسب‌وکار شما وجود دارند. اما بگذارید این‌طور بگوییم که هیچ‌کدام از آن‌ها بدون تبلیغات گوگل ادز نتیجه دلخواه را برای کسب‌وکار ایجاد نمی‌کنند.

ضرورت استفاده از تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل ادز (google ads) به دلیل مزایای بی‌شماری که دارد، همان طور که قبلا صحبت کردیم (7 دلیل استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز مناسب کسب و کار شما )روش تبلیغاتی مقرون‌به‌صرفه‌ای برای تمامی کسب‌وکارها است تا بتوانند به مخاطبان هدفمند و نامحدودی دسترسی پیدا کنند. این تبلیغات بسیار انعطاف‌پذیر هستند و می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را شروع کنید، متوقف کنید، مکث یا حتی پیشنهاد هزینه (Bid) خود را تنظیم کنید. آیا نمی‌خواهید مشتریان با فشار یک دکمه، به‌سادگی در همان لحظه‌ای که به دنبال محصول یا خدمات مربوط به کسب‌وکار شما هستند، به وب‌سایت شما هدایت شوند؟ با استراتژی دیجیتال مارکتینگ مناسب گوگل ادز، مطمئناً می‌توانید این کار را به‌راحتی انجام دهید. در این مطلب با چگونگی تأثیر این تبلیغات حتی بر کوچک‌ترین کسب‌وکارها نیز آشنا می‌شویم.

چرا گوگل ادز برترین گزینه برای تبلیغات است؟

همه ما می‌دانیم که گوگل محبوب‌ترین و پرکاربردترین موتور جستجو در تمام دنیا است. به دلیل آمار 1.2 تریلیون جست‌وجو در سال، 3.5 میلیارد کاربر روزانه، و 40 هزار جستجو در ثانیه، می‌توان گفت که گوگل ادز تقریباً تعداد بی‌شماری از فرصت‌ها را برای بازاریابان و صاحبان مشاغلی که به دنبال افزایش آگاهی از برند کسب‌وکار و فروش محصولات خود هستند، ایجاد می‌کند. نتایج گوگل ادز در سه شبکه جستجو، نمایش و ویدئو تقسیم می‌شوند. ازاین‌رو استفاده از تبلیغات گوگل، مخاطبان بالقوه بسیاری را جذب می‌کند که به طور فعال به دنبال محصولات، خدمات و محتوای قابل‌ارائه شما هستند.

 

10

تبلیغات مبتنی بر PPC نتایجی سریع‌تر از سئو ارائه می‌دهند

بزرگ‌ترین تفاوت بین سئو و تبلیغات گوگل بر کلیک (PPC)، سرعت دیده‌شدن نتایج برای کسب‌وکار شما است. با گوگل ادز، فوراً نتایج تبلیغات خود را مشاهده خواهید کرد. به معنی واقعی در عرض چند دقیقه پس از تأیید تبلیغ شما، می‌توانید ترافیک جدیدی برای وب‌سایت خود دریافت کنید. برای شروع، کافی است فهرست کلمات کلیدی موردنظر خود را که به‌دقت مورد آن‌ها تحقیق کرده‌اید را وارد کنید. حداکثر قیمت پیشنهادی و بودجه خود را تنظیم کنید و ترافیک می‌تواند در همان روز شروع به جریان کند. درصورتی‌که دیدن نتایج سئو، اغلب مدت‌زمان بیشتری، گاهی اوقات حتی تا چندین ماه نیز طول می‌کشد. درحالی‌که سئو برای پایداری بلندمدت بسیار مهم است، PPC یک اولویت برای رضایت سریع و فوری در بازاریابی است.

پتانسیل نامحدود تبلیغات گوگل ادز

گوگل ادز یک استراتژی بازاریابی بزرگ با میلیون‌ها کلمه کلیدی است که به طور روزانه کلمات جدیدی به آن اضافه می‌شوند. این بدان معناست که مخاطبان هدف شما تقریباً نامحدود هستند. آیا برای افزایش ترافیک خود آماده‌اید؟ پس کافی است چند کلمه کلیدی تبلیغات گوگل خود را به این کمپین تبلیغاتی اضافه کرده و نیز یک کمپین PPC با درآمد بالا برای خود ایجاد کنید. با تبلیغات گوگل، کلمات کلیدی در یک سیستم بیدینگ (Bidding) رتبه‌بندی می‌شوند. وقتی پیشنهاد قیمتی بالاتری را ارائه می‌دهید، می‌توانید موقعیت خود را نیز افزایش دهید.

به طور مثال اگر در جایگاه چهارم در صفحه نتایج جستجو گوگل هستید، کافی است هزینه‌های خود را افزایش دهید و به جایگاه دوم برسید. هرچه رتبه بالاتری داشته باشید، تبلیغ شما ترافیک و کلیک بیشتری خواهد داشت. افزایش قیمت پیشنهادی به شما این امکان را می‌دهد که تا جایی که بودجه شما اجازه می‌دهد مشتریان بالقوه را برای خود جذب کنید.

 

20

گوگل ادز ردیابی و تجزیه‌وتحلیل عملکرد تبلیغات شما را آسان می‌کند

نرم‌افزار گوگل ادز یک ابزار تبلیغاتی با تجزیه‌وتحلیل‌های ارزشمند برای صاحبان مشاغل است. این نرم‌افزار به شما کمک می‌کند تا صفحات لندینگ خود را آزمایش کنید تا بازده بازگشت سرمایه را به حداکثر برسانید. این امر، کلیدی برای موفق هر کمپین بازاریابی دیجیتال است. آمار پرداخت به‌ازای کلیک نه‌تنها به شما می‌گوید که تبلیغات شما چگونه کار می‌کنند، بلکه توصیه می‌کند چه تغییراتی را می‌توان برای بهبود نتایج انجام دهید. این آمار هر آن چه که باید از میانگین هزینه به‌ازای هر کلیک و جایگاه تبلیغ گرفته تا نرخ تبدیل بدانید را به شما می‌گویند.

شما می‌توانید نرخ کلیک (CTR)، هزینه به‌ازای هر تبدیل (CPC)، حجم جستجوی کلمه کلیدی، امتیاز کیفیت تبلیغات و رتبه‌بندی جایگاه تبلیغ خود را در یک نگاه ببینید. به‌راحتی می‌توان مشکلات را پیدا کنید و براین‌اساس، آن‌ها را تنظیم کنید. از طرفی با پیوند دادن گوگل ادز خود به‌حساب گوگل آنالیتیکس (Google Analytics)، می‌توانید PPC و داده‌های جستجوی طبیعی را با یکدیگر مقایسه کنید.

انعطاف‌پذیری گوگل ادز و ایجاد کنترل

یک کمپین تبلیغاتی گوگل را می‌توان در عرض چند ثانیه متوقف کرد یا بعدا بدون جریمه آن را دوباره فعال کرد. این انعطاف‌پذیری به شما چنین امکانی را می‌دهد که هزینه‌های بازاریابی خود را بهتر کنترل کنید، و بدون قرارداد یا شرایط ثابت، پولی از دست ندهید.

از رقبای خود برتری پیدا می‌کنید

مهم نیست در چه صنعتی مشغول به کار هستید. همیشه با استفاده از سئو و PPC بر سر سرقت ترافیک و فروش شما رقابتی وجود دارد. اما، با تبلیغات گوگل ادز، می‌توانید با افزایش قیمت پیشنهادی خود برای کلمات کلیدی مناسب، از رقبای خود پیشی بگیرید. فرض کنید رقبای شما با سرمایه‌گذاری در سئو از شما در نتایج جستجوی صفحه گوگل، بالاتر هستند. شما می‌توانید پیشنهاد خود را افزایش دهید و با یک استراتژی هوشمند PPC، آنها را شکست دهید. یا اگر آنها در حال اجرای یک کمپین PPC هستند، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پیشنهادهای قیمتی بالاتری ارائه دهید تا آنها را در رتبه‌بندی پایین بیاورید.

 

30

معیارهای تبلیغات گوگل ادز برای همه یکسان است

بسیاری از مردم تصور می‌کنند هرکسی که بیشترین بودجه را داشته باشد برنده رقابت است، اما همیشه این‌طور نیست. گوگل در واقع هنگام تصمیم‌گیری برای رتبه‌بندی نمایش تبلیغات، کیفیت و ارتباط محتوا را درست مانند نتایج جستجوی طبیعی، در اولویت قرار می‌دهد. از نظر گوگل، هرچه تبلیغ با درخواست مرتبط‌تر باشد، کاربر تجربه کاربری بهتری خواهد داشت و همچنین کاربری که تجربه خوبی دارد، به استفاده از گوگل به‌عنوان موتور جستجوی خود ادامه می‌دهد.

 

انجام تبلیغات گوگل ادز با ادستیتو

به طور کلی، موفق‌ترین روش‌های بازاریابی، کمپین‌هایی هستند که از چندین راه حل عملی استفاده می‌کنند. البته، سئو همیشه بخش بزرگی از موفقیت کلی یک کسب‌وکار بوده است و این امر در سال‌های آینده  نیز ادامه خواهد داشت. اما گوگل ادز همچنان برترین کمپین بازاریابی برای تمامی کسب‌وکارها است. استفاده از خدمات تبلیغات گوگل ادز در مجموعه ادستیتو، راهی مطمئن برای تضمین کمپین بازاریابی کسب‌وکار شما است. این مجموعه با سال‌ها تجربه، خدماتی نظیر پلن‌هایی برای فروش انواع اکانت گوگل ادز مدیریت شده و اختصاصی با بهترین قیمت و پشتیبانی 24 ساعته را به شما ارائه می‌دهد.

ارتباط با ادستیتو

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =