صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل قسمت دوم

ایجاد تبلیغات متنی در گوگل

نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل قسمت دوم

همانطور که در قسمت اول ایجاد تبلیغات متنی گوگل بررسی شد، تاکنون بیش از 1.2 میلیون تبلیغ‌ کننده در سراسر دنیا در گوگل فعالیت دارند؛ اما آنچه مهم است تسلط گوگل بر بازار تبلیغات جستجو بوده که نشان ‌دهنده موفقیت روز به روز تبلیغات گوگل است. هدف اصلی تمامی این تبلیغ کنندگان این است که به مشتریان مناسب در زمان مناسب دست پیدا کنند.

همان‌طور که می‌دانید تبلیغات متنی گوگل یکی از بهترین راه‌ها برای دسترسی مؤثر به کاربران آنلاین است. پلتفرم تبلیغات گوگل به تبلیغ کنندگان این اجازه را می‌دهد تا به راه حل‌هایی دست پیدا کنند که از طریق آنها می‌توانند مستقیماً به خریداران بالقوه برسند و از این طریق حضور بیشتری را نسبت به رقبای خود، به صورت آنلاین داشته باشند. در این قسمت از ادامه مقاله نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل، سعی کرده‌ایم که بیشترین موارد ضروری در این خصوص را مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید .

تبلیغات متنی در گوگل ادز 10

انواع تبلیغات متنی گوگل و نحوه ایجاد تبلیغات متنی در گوگل

بعد از گذشتن از مرحله اول که پیدا کردن کلمات کلیدی است، وارد مرحله دوم شوید که باید آنها را در گروه‌های تبلیغاتی مختلف دسته بندی کنید. مرحله بعدی نوشتن نسخه‌های تبلیغاتی است. در اینجا دو نوع تبلیغ متنی برای شما ما توضیح داده شده است.

تبلیغات متنی گسترده

این نوع تبلیغ، سه عنوان، ۱ URL نمایشی ساخته شده ، دو توضیح و یک URL نهایی دارد. برای بررسی و پرداخت بیشتر به این موضوع میتوانید به اینجا مراجعه بفرمایید.

تبلیغات جستجوی پاسخگو

در این نوع تبلیغات حداکثر ۱۵ عنوان و ۴ توضیحات می‌توانید وارد کنید. در روند این نوع تبلیغات تعداد سرفصل‌ها و توضیحات بعد از بررسی فراوان حداکثر تا ۳ عنوان و توضیحات به صورت همزمان نشان داده خواهد شد. در اینجا گوگل بهترین ترکیب متنی را برای شما انتخاب می‌کند که مرتبط با جستجو خواهد بود.

توصیه ادستیتو این است که سعی کنید از تبلیغات متنی گسترده و تبلیغات جستجوی پاسخگو به صورت همزمان استفاده کنید.

تبلیغات متنی در گوگل ادز

بهترین روش‌ها در تبلیغات متنی گوگل

کلمات کلیدی را در تبلیغات خود وارد کنید.

زمانی که شما تحقیقات کلمات کلیدی را به صورت کامل انجام دادید و آن‌ها را در حساب کاربری خود آپلود کردید، باید به سراغ نوشتن تبلیغات بروید. فراموش نکنید که این اولین قانونی است که برای نوشتن تبلیغات متنی باید از آن پیروی کنید. در اصل کلمات کلیدی هستند که باعث ایجاد تبلیغات می‌شود؛ بنابراین از هر کلمه کلیدی برای همان گروه تبلیغاتی استفاده کنید که قبلاً در نظر گرفته اید.

زمانی که می‌خواهید تبلیغات گوگل را به کلمات کلیدی که در همان گروه قرار دارند مرتبط کنید باید اطمینان داشته باشید که تبلیغات شما با جستجویی که کاربران انجام می‌دهند نیز مرتبط باشد.

راه حل‌هایی در اینجا وجود دارد. مثلاً برای گنجاندن کلمات کلیدی در عنوان اولتان سعی کنید از کلمه‌هایی استفاده کنید که شما را از تبلیغ رقبایتان متمایز می‌کند. به این ترتیب می‌توانید تعداد کلیک بیشتری نیز دریافت کنید. فراموش نکنید که ممکن است این کار همیشه امکان پذیر نباشد. از ویژگی‌های تبلیغات گوگل می‌توان به درج کلمه کلیدی در عنوان اشاره کرد که به صورت خودکار در تمامی سرفصل‌های تبلیغاتی شما ما وارد می‌شود. به شدت توصیه می‌شود که از این ویژگی تبلیغات گوگل استفاده کنید.

تبلیغات متنی در گوگل ادز

محدودیت کاراکترها را در نظر داشته باشید.

همه ما به خوبی می‌دانیم که هر عنوان و توضیحاتی دارای محدودیت کاراکتر است. بنابراین به عنوان یک نویسنده محتوا و سئو کار باید خلاق باشید و تلاش کنید که در حد امکان از بهترین کلمات و عبارات استفاده کنید تا این محدودیت‌ها رعایت شود.

پیش‌تر گفتیم که گوگل در ازای استفاده از ویژگی‌هایی که بیان شد به سایت شما رتبه بالاتر و هزینه کمتری را در ازای هر کلیک پاداش خواهد داد. اگر سعی کنید که تبلیغات خود را کوتاه‌تر اما گیراتر بنویسید، قطعاً نظر مخاطبان به آن جلب خواهد شد و به طور بالقوه افزایش تعداد کلیک‌ها و افزایش نرخ کلیک خواهید داشت. شما واقعاً باید خلاق باشید و سعی کنید که از این خلاقیت در تمامی بخش‌های تبلیغات متنی خود استفاده کنید. از آنجایی که این یک کار چالش برانگیز و خسته کننده است، حوصله و وقت مخاطبان را نیز در نظر بگیرید.

کاملاً مشخص باشید.

سعی نکنید که یک تبلیغ را در چندین گروه تبلیغاتی بگنجانید. تلاش کنید که تمامی گروه‌های تبلیغاتی شما دارای کلمات کلیدی متفاوت بر اساس محصول، خدمات و موضوعات مشترک باشند.

تبلیغات متنی شما منعکس کننده گروه‌های تبلیغاتی‌تان هستند. بنابراین تلاش کنید که تبلیغات خود را جایی که می‌توانید به همان گروه و کلمات کلیدی مرتبط کنید. سعی کنید از کلمات و پیام‌های عمومی و متنی خودداری کنید. فراموش نکنید که هرچه تبلیغات بیشتر با جستجوی کاربران مرتبط باشد، احتمال نمایش تبلیغ شما بیشتر خواهد شد.

تبلیغات متنی در گوگل ادز

فراخوان مخاطبان

فراخواندن مخاطبان برای اقدام  یا همان CALL TO ACTION  یکی از راه‌هایی است که کاربران را تشویق می‌کند یک کار خاص را انجام دهند. برای مثال تمامی درخواست‌ها مانند ” به دایرکت مراجعه کنید”، ” عدد ۱ را ارسال کنید” و غیره در استوری‌های اینستاگرام نمونه‌ای از این فراخواندن مخاطبان است.

در اینجا هم هرچه دقیق‌تر اقدام کنید بهتر است. خوبی استفاده از فراخواندن مخاطبان، این است که به کاربران می‌گویید بعد از کلیک روی تبلیغ چه اتفاقی برای آن‌ها می‌افتد و چه چیز در انتظارشان است. در واقع شما اول کار، انتظار کاربر را تعیین می‌کنید و اطلاعات بیشتری را در اختیار قرار می‌دهید.

در تبلیغات متنی گوگل باید کال تو اکشن را در توضیحات قرار دهید. اگر سعی کنید که آن را درون عنوان دوم بیاورید قطعاً برای شما بهتر است؛ چرا که به این ترتیب سرفصل‌های خود را برجسته‌تر نشان می‌دهید و می‌توانید تعداد کلیک بیشتری را دریافت کنید.

دسترسی به مقالات برتر دیجیتال مارکتینگ در ادستیتو
۶ دلیل استفاده از گوگل ادز که صاحب هر کسب‌وکاری باید بدانند
چه مدت طول می کشد تا در گوگل رتبه بگیرید؟

استفاده از 3 عنوان

هر مدیر PPC رویکرد متفاوتی از این که عنوان‌ها چه تعداد باشند، دارد. با این حال باید تلاش کنید استراتژی خود را بر اساس 2 یا 3 عنوان اول قرار دهید.

  • عنوان اول: مهم‌ترین بخش تبلیغ شما بوده در صورت امکان باید کلمات کلیدی را برای جذب مخاطب در آن قرار دهید.
  • عنوان دوم: در اینجا باید توضیح بیشتری در مورد عنوان اول بنویسید. در صورت امکان از CTA در اینجا استفاده کنید.
  • عنوان سوم: نام برند خود را به صورت کامل در این عنوان قرار دهید. زیرا Google Ads اغلب به طور خودکار نام دامنه شما را به عنوان، عنوان سوم قرار می‌دهد.

استفاده از توضیحات برای افزایش کلیک

سعی کنید به جای اینکه فقط ویژگی‌های محصول را در نظر بگیرید، توضیحاتی را برای جذب مشتریان بالقوه متن محتوا وارد کنید. می‌دانیم که تمام هدف از توضیح یک آگهی و به طور کلی تبلیغ محصول؛ دریافت یک کلیک بیشتر است. بنابراین سعی کنید که سریع باشید و با در نظر گرفتن مشتری توضیحات کاملی را درباره محصول در صفحه وب سایت خود قرار دهید.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

جمع‌بندی

در این مطلب و مطلب قبلی به شما آموزش دادیم که چگونه می‌توانیم کلمات کلیدی خود را انتخاب و دسته بندی کنید. همچنین آموختیم که چگونه می‌توانیم یک نسخه تبلیغاتی موفق جذاب را برای داشتن یک تبلیغ متنی در گوگل بنویسیم. اکنون می‌دانید که همه اینها برای پرداخت کمتر به ازای هر کلیک و در عین حال دستیابی به رتبه تبلیغاتی بالاتر اهمیت بسیاری دارد. امیدواریم که در آموزش‌های تکمیلی این مقاله هم ما را در ادستیتو همراهی کنید.

دسترسی سریع به مقاله ایجاد تبلیغات متنی قسمت دوم
http://gg.gg/12mfs1 http://bit.ly/3UDLwWI
https://is.gd/l2EGcj https://rizy.ir/kVm6EB

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

کیورد پلنر گوگل و تأثیر آن بر سئوی ‌سایت داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار اهمیت دارند و یکی از ابزارهای مؤثر در این زمینه، استفاده از کیورد پلنر گوگل (Google Keyword Planner) […]

بیشتر بخوانید
پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

راهنمای کامل برای ایجاد پورتفولیو طراحی سایت مؤثر پورتفولیو طراحی سایت مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد، اعمال خلاقیت، تخصص و تجربیات خود را به زیبایی و قابل‌دسترس بودن به نمایش بگذارید. پورتفولیو ابزاری برای نمایش کارهای شماست. یک فرصت برای جذب مخاطبان جدید، مشتریان و برقراری ارتباط با صنعت موردنظر نیز می‌تواند باشد. […]

بیشتر بخوانید
استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز | کاهش هزینه‌ها و افزایش تبدیل

استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز | کاهش هزینه‌ها و افزایش تبدیل

انواع استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز بر اساس اهداف کمپین در دنیای دیجیتال، گوگل ادز به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغات آنلاین شناخته می‌شود. بااین‌حال، انتخاب استراتژی هزینه‌گذاری مناسب برای کمپین‌های تبلیغات در گوگل ادز می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در این مقاله، به بررسی انواع استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز بر اساس اهداف کمپین […]

بیشتر بخوانید