صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

تبلیغات همسان و انواع آن را بشناسید (بخش دوم)

تبلیغات همسان

همان‌طور که در مقاله قبل قسمت اول تبلیغات همسان خواندیم، عناصر و موئلفه‌هایی که در ایجاد یک تبلیغ همسان موثر است را بررسی خواهیم کرد. همچنین می‌خواهیم 5 روش برتر در استفاده از تبلیغات همسان را توضیح دهیم که می‌تواند برای داشتن یک تبلیغ همسان عالی برای کسب‌وکار شما موثر باشند. این مقاله را از دست ندهید.

تبلیغات همسان 10

عناصر و مؤلفه‌های بازاریابی همسان چیست؟

به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر می‌دانید که هر تبلیغ دیجیتالی از اجزای زیر تشکیل شده است.

  • تبلیغات خلاقانه (تصویر، ویدئو و …)
  • کپی بدنه یا همان body copy
  • عنوان
  • برندینگ (نام، رنگ، لوگو و غیره)
  • URL صفحه فرود

اما تبلیغات همسان علاوه بر موارد بالا، دارای چهار مؤلفه اساسی زیر نیز هستند؛ زیرا آنها شکل و عملکرد مخصوص خود را دارند. در زیر این 4 مؤلفه توضیح داده شده‌اند.

10 مهارت موردنیاز که باید به‌عنوان دیجیتال مارکتر بدانید!

طرح

طراحی است که باعث می‌شود تبلیغات همسان مشابه با ساختار درونی پلتفرمی شود که در آن قرار می‌گیرد؛ بنابراین برای داشتن یک تبلیغات همسان عالی نیاز است در بخش طراحی آن دقت ویژه‌ای داشته باشید.

تبلیغات همسان 20

مکان آگهی

اینکه تبلیغ در کجا قرار بگیرد بسیار مهم است. پیش از انتشار محتوا باید مطمئن شوید که تبلیغ شما در جای درستی قرار می‌گیرد.  مطمئن شوید که تبلیغ به‌عنوان بخشی از پورتال محتوای پیشنهادی، تبلیغات محتوای In-feed یا در قالب آگهی جداگانه نمایش داده شود.

رفتار تبلیغاتی

مهم است بدانید که آیا کاربر به صفحه جداگانه یا متفاوتی در وب‌سایت منتقل شده است یا نه.  علاوه بر این، باید بررسی کنید که آیا مخاطبان به طور کامل به وب‌سایت موردنظر هدایت می‌شوند که روی تبلیغ کلیک می‌کنند؟

لندینگ پیج در بازاریابی دیجیتال چیست؟

نمایش ماهیت محتوا

در اینجا، باید قبل از هر چیز مطمئن شوید که ماهیت تبلیغات چقدر در تبلیغات ظاهر می‌شود.  همچنین در این بخش مهم است که از اطلاع داشتن سایت منتشرکننده محتوای تبلیغات همسان مطمئن باشید.

تبلیغات همسان 30

پلتفرم‌های تبلیغات همسان کدام‌اند؟

محتوای همسان

محتوای بومی همان وبلاگ و یا محتوای ویدئویی است که مستقیماً توسط ناشر تبلیغات همسان منتشر می‌شود. اگرچه تبلیغات همسان دارای برچسب‌هایی مانند “اسپانسر” یا “تبلیغات” هستند، با این حالا تشخیص اینکه آیا این بخش یک تبلیغ است یا نه دشوار خواهد بود. (بهتر است بدانید که 44 درصد از تماشا کنندگان قادر به شناسایی اسپانسر تبلیغات بومی که می‌خوانند نیستند.)

مطالعه بیشتر
ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2022 بازاریابی ویدئویی با 3 روش طلایی

شبکه تبلیغاتی همسان

شرکت‌هایی که تبلیغ‌کنندگان را با وب‌سایت‌هایی که به دنبال نمایش تبلیغات هستند پیوند می‌دهد. در واقع این شرکت‌ها به‌منظور یک مکان‌یاب برای اجرای تبلیغات همسان عمل می‌کنند. اکثر این شبکه‌های تبلیغاتی همسان موجودی آگهی‌های استفاده نشده را از ناشران مختلف جمع‌آوری می‌کنند و آن را با قیمتی بالاتر به تبلیغ‌کنندگان می‌فروشند.

تبلیغات همسان 40

نمایشگر همسان

تبلیغات نمایشی همسان انواع «استاندارد» تبلیغات نمایشی هستند. در فیدهای شبکه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌های تجاری، برنامه‌های خبری و «محتوای پیشنهادی» در پایین هر صفحه یافت می‌شود.

مبادلات تبلیغات همسان

صرافی‌های تبلیغاتی همسان پلتفرم‌هایی هستند که به درآمد و فروش رسانه‌ها را برای ناشران تبلیغ‌ها و شبکه‌های تبلیغاتی آسان‌تر می‌کنند. در نگاه اول شاید کار صرافی‌های مبادلات تبلیغات همسان و یک شبکه تبلیغاتی همسان یکسان به نظر برسد، اما چند تفاوت کلیدی در این میان وجود دارد. یک صرافی تبلیغاتی همسان، موجودی را بر اساس مناقصه و در زمان قیمت را تعیین می‌کند؛ درحالی‌که شبکه‌های تبلیغاتی همسان قیمت‌های پریمیوم را تعیین کرده و سپس بر مبلغ نهایی با خریدار مذاکره می‌کنند.

آخرین مقالات دیجیتال مارکتینگ تیم ادستیتو
انواع روش تبلیغ در گوگل نحوه دریافت گواهینامه گوگل‌ادز
اینفلوئنسر مارکتینگ | بازاریابی از طریق چهره‌های تأثیرگذار سوشال لیسنینگ و اهمیت آن در بازاریابی

دومین تفاوت این است که مبادله تبلیغات همسان بیشتر شبیه یک بازار آزاد است. یعنی جایی که بازاریابان می‌توانند تبلیغات را در چندین سایت به طور هم‌زمان خریداری کنند، اما شبکه‌های تبلیغات همسان به‌عنوان یک واسطه بین ناشران و تبلیغ‌کنندگان عمل می‌کنند و مستقیماً از آنها تبلیغات می‌خرند و به بازاریابان می‌فروشد.

تبلیغات همسان 50

5 روش برتر استفاده از تبلیغات همسان

 UX  را نادیده نگیرید

اکثر کسب‌وکارها هنگام ارائه یک تجربه کاربری مناسب (UX) در تبلیغات خود با مشکلاتی مواجه می‌شوند. بااین‌حال، آنها با موفقیت تبلیغات بومی را از نظر رابط کاربری میخکوب می‌کنند.  بنابراین، پیش از هر چیز اطمینان حاصل کنید که روی تجربه کاربری متمرکز شده‌اید و به‌صورت استراتژیک تبلیغات همسان خود را در وب‌سایت قرار می‌دهید. فراموش نکنید که تبلیغات همسان شما باید با محتوای مناسب به شیوه‌ای واضح و بدون درهم‌آمیختگی تولید شده باشد.

روی هدف‌گذاری مجدد تمرکز کنید

برای اینکه تبلیغات همسان بهتری را داشته باشید، باید سعی کنید که در هدف‌گذاری مجدد برای کمپین نیز تمام تلاش خود را به کار ببرید. زمانی که کمپین‌های بازاریابی مجدد را راه‌اندازی می‌کنید، می‌توانید به تدریج کاربر را به محض آشنایی با برند شما، به یک مشتری واجد شرایط تبدیل کنید.

تبلیغات موبایلی را در نظر داشته باشید

هنگامی که صحبت از تبلیغات همسان می‌شود، استراتژی اول آن را برای موبایل در نظر بگیرید. کاربران موبایل‌ها می‌توانند سریع‌ترین و بیشترین کلیک‌ها را در زمان انتشار تبلیغات همسان به شما بدهند. اگرچه شبکه‌های تبلیغاتی مانند گوگل برای به‌حداقل‌رساندن کلیک‌های ناخواسته، تدابیر امنیتی را اعمال کرده‌اند.

بنابراین، ایده خوبی است که بهترین شیوه‌ها را برای UX موبایل در ذهن داشته باشید. مانند تولید تبلیغاتی که به‌راحتی قابل‌مشاهده و کلیک باشند و زمان بارگذاری آنها در صفحه فرود را کاهش می‌دهند.

مطالعه بیشتر مقالات مرتبط با تبلیغات موبایلی
تبلیغات موبایلی یا تبلیغات اینترنتی تبلیغات موبایلی چیست و چگونه کار می‌کند

ارتباط با مخاطب را حفظ کنید

با کمک روش‌هایی می‌توانید تبلیغات همسان خود را با محل و مخاطبان مرتبط‌تر کنید. در زیر بخشی از این روش‌ها برای شما قرار داده شده است.

  • مخاطب:مخاطبان شما متنوع هستند و هیچ تبلیغی نمی‌تواند به همه نیازهای آنها پاسخ دهد.  فقط شما هستید که باید تبلیغات همسان را برای بخش خاصی از مخاطبان خود بر اساس جغرافیا، جمعیت‌شناسی، استفاده از محصول و سایر اولویت‌ها هدف قرار دهید.
  • تبلیغات متنی: فراموش نکنید که می‌توانید از تبلیغات متنی برای هدف قراردادن مقالات در تخصص یا دامنه فعالیتتان استفاده کنید.

 

مطالعه بیشتر
تبلیغات متنی قسمت اول تبلیغات متنی قسمت دوم
  • گجت‌ها و دستگاه‌ها: افراد از رایانه‌های رومیزی و تلفن‌های همراه برای رسیدن به اهداف مختلف استفاده می‌کنند و رفتار آنها در این دستگاه‌ها متفاوت است.  به‌عنوان‌مثال، تبلیغات تلفن‌های همراه همیشه ارزان‌تر است؛ اما به طور مؤثر تبدیل را انجام نمی‌دهند.  بااین‌حال، این موضوع امکان ایجاد کمپین‌های جداگانه برای تلفن‌های همراه و رایانه‌های رومیزی را فراهم می‌کند که مراحل مختلف سفر خریدار را هدف اصلی قرار می‌دهند.

محتوای مفید تولید کنید

بهتر است بگوییم که محتوا ستون فقرات هر کمپین است. اما بسنده کردن به زبان تبلیغاتی جذاب و خلاقیت کافی نیست؛ بنابراین، اگر می‌خواهید یک کمپین بازاریابی موفق را ببینید، مطمئن شوید که محتوای مفید و ارزشمند تولید کنید. مطالبی را تولید کنید که در رفع دغدغه‌های اصلی به افراد کمک می‌کنند. نیازی نیست که محتوای شما سروصدای زیادی داشته باشد. تنها باید روی نیاز مخاطب تمرکز کنید و چراغ خاموش ادامه دهید. علاوه بر این، توزیع مطالب سریع‌ترین روش برای جلب اعتماد است و استفاده از آن به‌سرعت شما را به هدف می‌رساند.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

تبلیغات گوگل با ادستیتو

سخن آخر

با همه آنچه گفتیم، باید بدانید اکثر تبلیغ‌کنندگان ممکن است مطمئن باشند که کاربران قالب تبلیغی که آنها ارائه می‌دهند دوست خواهند داشت. اما باید در خصوص همه چیز طراحی و اهمیت کاربران به‌صورت کامل بررسی‌هایی را انجام دهند. اما تبلیغات همسان مشکلات زیادی هم دارند.  یکی از این مشکلات عدم شناسایی و نداشتن اطلاعات کافی از پلتفرم‌های مخصوص این تبلیغ است؛ بنابراین می‌توان گفت که یکی از گزینه‌های مناسب این نمونه از تبلیغات بازی‌ها و شبکه‌های اجتماعی هستند که می‌توانند کاربران مناسب را برای شما استخراج کنند. بااین‌وجود، تبلیغات همسان از بازاریابی سنتی بهتر عمل می‌کند. علاوه بر این، تعامل بهتری نسبت به تاکتیک‌های تبلیغاتی استاندارد دریافت می‌کنند.

 

دسترسی سریع به مقاله
http://bit.ly/3FcDWgy http://gg.gg/12qj52
https://is.gd/VxUbIS https://tinyurl.com/5n63drs7

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

به لطف ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند؛ کار توسعه‌دهندگان سایت ساده‌تر شده است طراحی سایت با هوش مصنوعی را می‌توان یکی از تحولات نوین در زمینه طراحی سایت دانست. این موضوع به طراحان وب‌سایت ، دارندگان کسب‌وکارها و برنامه‌نویسان امکاناتی بی‌نظیر می‌دهد. با استفاده از الگوریتم‌ها و قدرت تجزیه‌وتحلیل هوش مصنوعی در طراحی سایت […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

بهترین ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت در سال 2024 در دنیای امروز، طراحی سایت به یکی از عوامل حیاتی برای کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل شده است. با رشد روزافزون صنعت وب، طراحی سایت نیز رشد پیدا کرد. با افزایش رقابت، طراحان وب نیازمند ابزارهایی هستند که به آن‌ها در ایجاد طراحی سایت منحصربه‌فرد و […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای برتر ریمارکتینگ در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

شناخت ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 هدایت بازدیدکنندگان به وب‌سایت با تبلیغات گوگل با گوگل ادز کار آسانی نیست. تیم‌های فروش و بازاریابی برندهای مختلف باید با تبلیغات گوگل و ایجاد کمپین‌های تبلیغات در گوگل با گوگل ادز و تولید محتوای سئو شده را انجام دهند تا بتوانند در موتورهای جست‌وجو با […]

بیشتر بخوانید