صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

تبلیغات گوگل یا سئو؟ کدام انتخاب بهتری خواهد بود؟

تبلیغات گوگل یا سئو

سئو بهتر است یا گوگل ادز؛ پرسش پیش‌­روی هر کسب‌وکار

سئو یا گوگل ادز؟ امروزه کسب‌وکارها به دنبال این هستند تا در کنار بهبود خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهند، با برخی اقدامات، بازدید سایت خود را افزایش دهند. در حقیقت گاهی عملکرد بهتر در بستر وب برای کسب‌وکارها به‌اندازه بهبود خدمات و محصولاتشان اهمیت دارد. روش‌های متنوعی برای بهبود این عملکرد وجود دارد که از جمله آن‌ها بهبود دیده‌شدن در موتورهای جستجو است. سئو و گوگل ادز دو ابزاری هستند که به بهبود دیده‌شدن در فضای مجازی کمک می‌کنند. باتوجه‌به ویژگی‌های هرکدام از این ابزارها، معمولاً این سؤال پیش می‌آید تبلیغات گوگل بهتر خواهد بود یا کار روی سئو وبسایت؛ در این مطلب قصد داریم به این پرسش پاسخ دهیم.

سئو یا گوگل ادز

گوگل ادز چگونه باعث بهتر دیده‌شدن یک سایت می‌شود؟

حضور در صفحه اول گوگل برای بسیاری از کسب‌وکارها جذاب است. این امکانی است که گوگل ادز (google ads) برای شما فراهم می‌کند. در نتیجه استقبال زیادی در سال‌های اخیر از این سرویس شده و بسیاری از کسب‌وکارها برای تبلیغ محصول یا خدمت خود به آن روی آورده‌اند.

روال کار این سرویس به این صورت است: شما یک حساب کاربری در سرویس تبلیغات گوگل افتتاح می‌کنید. سپس حساب کاربری خود را مبلغی شارژ می‌کنید. در مرحله بعد یک کلیدواژه را به گوگل ادز معرفی می‌کنید. حالا نوبت به این سرویس می‌رسد. هر موقع که آن کلمه کلیدی تبلیغاتی شما در گوگل جستجو می‌شود، گوگل ادز شما را در صفحه جستجوی گوگل نشان می‌دهد.

احتمالاً در هنگام جستجو درباره موضوعات مختلف، لینک‌هایی را دیده‌اید که در کنار آن‌ها کلمه Ads به‌نمایش‌درآمده است. این‌ها حاصل عملکرد سرویس گوگل ادز هستند. به‌ازای هر بار کلیک بر روی لینک شما، مقداری از مبلغی که در ابتدا به گوگل پرداخته‌اید، کسر می‌شود. وقتی این مبلغ به صفر برسد، نمایش تبلیغ شما متوقف می‌شود.

مزیت تبلیغات در گوگل برای کسب‌وکارها

مزایای سرویس گوگل ادز

نخستین ویژگی مثبت گوگل ادز این است که با سرعت بسیار زیادی ترافیک گوگل را به سمت سایت کسب‌وکار شما هدایت می‌کند. (7 دلیل استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز مناسب کسب و کار شما )به کمک این سرویس لازم نیست مدت زیادی منتظر بمانید تا موتورهای جستجو شما را نشان دهند. شما مستقیماً به صفحه اول جستجوهای گوگل می‌روید؛ امکان مطلوبی که نمی‌توان مزیت آن را برای هیچ کسب‌وکاری رد کرد. همچنین در سرویس گوگل ادز این امکان قرار داده شده که یک ساعت یا موقعیت مکانی خاص را برای اینکه مشتریان از آن وارد سایت شما شوند، در تنظیمات سرویس وارد کنید.

با سئو به رتبه‌های بالای جستجوی گوگل راه پیدا کنید

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو چند سالی است که موردتوجه بسیاری از کسب‌وکارها از جمله در ایران قرار گرفته است. امروزه تقریباً هیچ کسب‌وکاری مطالب خود را بدون توجه به اصول سئو بر روی اینترنت قرار نمی‌دهد. بازار کار این حوزه نیز رونق مطلوبی دارد.

اگر در گوگل ادز کلمات کلیدی را به سرویس معرفی می‌کنیم تا ما را در نتایج جستجوی مرتبط با آن نشان دهد، در سئو از ابتدا مطالب سایت مرتبط با کسب‌وکار خود را حول یک سری کلیدواژه‌ها به نحوی تولید می‌کنیم که هر هنگام کسی آن کلیدواژه‌ها را جستجو کرد، مطالب ما نشان داده شود. موتورهای جستجو قواعد خاصی برای نشان‌دادن یک مطلب دارند.

وقتی یک سایت از نظر سئو در وضعیت خوبی به سر می‌برد، یعنی از نظر قواعد مدنظر موتورهای جستجو بهینه شده است. این قواعد تنها مربوط به محتوای سایت نیز نمی‌شود. مواردی همچون رابط کاربری خوب و یا سرعت لود شدن بالا نیز جزء این قواعد است.

  • مقالات مرتبط با تبلیغات گوگل تیم نویسندگان ادستیتو
5 مورد که در مورد رقبا باید تحلیل کنید! ضرورت استفاده از تبلیغات گوگل
تبلیغات متنی گوگل قسمت اول تبلیغات متنی گوگل قسمت دوم

سئو کردن یک سایت چه مزایایی دارد؟

همان‌طور که گفته شد، برای اینکه بتوانیم به پرسش سئو یا گوگل ادز بهتر پاسخ دهیم، نیاز است تا مزایای هرکدام از این ابزار را بهتر بشناسیم. وقتی صحبت به مزیت‌های سئو می‌رسد، احتمالاً اولین چیزی که خودش را نشان می‌دهد، بلندمدت بودن این ابزار است. در حقیقت وقتی شما از سئو استفاده می‌کنید، اگرچه مدتی طول می‌کشد تا در نتایج جستجوی گوگل جایگاه خوبی پیدا کنید، بااین‌حال وقتی به چنین جایگاهی رسیدید، تا مادامی که وضعیت خوب سئوی خود را حفظ کنید، در آن باقی خواهید ماند. در نتیجه پیروی از قواعد سئو، منجر به بهبود عملکرد بلندمدت سایت شما در نتایج جستجو می‌شود.

سئو مزایای دیگری نیز دارد. نخست اینکه شما برای سئو کردن سایت خود لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید. همچنین افراد معمولاً به آنچه که تحت عنوان تبلیغات ظاهر نمی‌شود، اعتماد بیشتری نشان می‌دهند. همچنین در بلندمدت رتبه بالای گوگل که با محتوای بهینه شده خود به دست می‌آورید، باعث اقبال کاربران به سایت شما می‌شود.

مهم‌ترین مزیت سئو

سئو یا گوگل ادز؛ کدام بر دیگری برتری دارد؟

حال نوبت به پاسخ نهایی به پرسش سئو یا گوگل ادز می‌رسد. باتوجه‌به مزایایی که برای هر دو ابزار ذکر شد، می‌توان به این نتیجه رسید که این دو به‌نوعی مکمل هم هستند. شما برای بهبود عملکرد خود در فضای مجازی هم نیاز به ابزارهای کوتاه‌مدت و هم ابزارهای بلندمدت دارید. گوگل ادز ابزاری است که دیده‌شدن شما را در کوتاه‌مدت تضمین می‌کند. به کمک گوگل ادز می‌توانید به‌راحتی با صرف مقداری هزینه به صفحه اول گوگل بروید.

بهبود سئو سایت با تبلیغات گوگل

از سوی دیگر سئو ابزاری برای بلندمدت است. شما برای اینکه در بلندمدت بتوانید جایگاه بالایی در موتورهای جستجو داشته باشید و توسط کاربران زیادی در اینترنت دیده شوید، نیاز به بهینه‌کردن محتوای خود طبق قواعد موتورهای جستجو دارید. همچنین در بلندمدت نمی‌توان هزینه استفاده از گوگل ادز را پرداخت کرد (با استفاده از چند فرمول ساده بودجه گوگل ادز را تعیین کنید! ) و اگر کمپین‌های شما به‌خوبی بهینه نشده باشد، شاید چنین هزینه‌ای به‌صرفه نباشد. اینجا ویژگی رایگان بودن سئو به کار می‌آید. ولی باید گفت در کل برای اینکه کسب‌وکار شما در فضای اینترنت بهتر دیده شود، استفاده از هر دو این ابزارها باید در کنار یکدیگر باشد.

ارتباط با ادستیتو

با سئو و گوگل ادز در اینترنت دیده شوید

امروزه کسب‌وکاری که نتواند در فضای مجازی به‌اندازه کافی دیده شود، به‌زودی به فراموشی سپرده می‌شود. در نتیجه باید از ابزارهایی همچون سئو و گوگل ادز به‌خوبی در جهت هر چه‌بهتر دیده‌شدن کسب‌وکار خود استفاده کنید. در این زمینه، مهم‌تر از پرسش سئو یا گوگل ادز، بهره‌بردن از مشورت متخصصانی است که می‌توانند به شما در استفاده هر چه‌بهتر از این ابزارها کمک کنند.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

همکاران ما در ادستیتو به شما کمک می‌کنند بتوانید از این ابزارها به بهترین نحو استفاده کنید. دانش و تجربه متخصصان مجموعه ما ضامن کاربرد مناسب سئو و گوگل ادز برای سایت شما است. پس همین امروز به سایت ادستیتو سر بزنید تا از امکان مشاوره رایگان تبلیغات گوگل نیز بهره‌مند شوید.

https://zaya.io/6pn8z https://rizy.ir/q7kVu
https://tinyurl.com/msa8rnpv https://is.gd/x05dCi

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
باورهای غلط درمورد تبلیغات گوگل | روشن‌کردن ابهامات مربوط به این پلتفرم

باورهای غلط درمورد تبلیغات گوگل | روشن‌کردن ابهامات مربوط به این پلتفرم

اشتباهات و باورهای غلط درمورد تبلیغات گوگل تبلیغات در گوگل به‌عنوان یکی از ابزارهای برتر تبلیغات آنلاین شناخته می‌شود. بااین‌حال، همچنان ممکن است مفاهیم اشتباه و باورهای غلط درباره تبلیغات گوگل وجود داشته باشد که می‌تواند کسب‌وکارها را از استفاده از این پلتفرم بهره‌مند کنند. در این مقاله، به بررسی برخی از اشتباهات و باورهای […]

بیشتر بخوانید
طراحی سایت چندزبانه | چرا باید سایت را چندزبانه طراحی کنیم؟

طراحی سایت چندزبانه | چرا باید سایت را چندزبانه طراحی کنیم؟

مراحل و اصول استاندارد برای طراحی بهترین سا‌یت چند‌زبانه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش ارتباطات، اهمیت ارتباط با مخاطبان کسب‌وکارها در کشورهای مختلف بیش‌ازپیش شده است. به همین دلیل، طراحی سایت چندزبانه می‌تواند مشتریان بیشتری را از نقاط مختلف به‌سوی کسب‌وکارها جذب کنند. در این مطلب از ادستیتو، به بررسی مزایای طراحی سایت چندزبانه می‌پردازیم […]

بیشتر بخوانید
طراحی سایت نسخه موبایل | مهم‌ترین نکات برای تجربه کاربری بهتر کاربران موبایل

طراحی سایت نسخه موبایل | مهم‌ترین نکات برای تجربه کاربری بهتر کاربران موبایل

طراحی سایت نسخه موبایل قواعد خاص خود را دارد ازآنجایی‌که افراد به‌شدت از موبایل‌های خود برای جست‌وجو در اینترنت استفاده می‌کنند، کسب‌وکارها باید ساخت وب‌سایت‌های سازگار با موبایل را برای کاربری بهتر این دسته از کاربران در نظر بگیرند. طراحی سایت نسخه موبایل یکی از راه‌های اصلی بهبود رتبه موتور جست‌وجو یا سئو است. درواقع […]

بیشتر بخوانید