صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

کاربرد گوگل آنالیتیکس برای ردیابی و بهبود عملکرد بازاریابی محتوا (بخش دوم)

کاربرد گوگل آنالیتیکس

همان‌طور که در قسمت قبلی در مورد کاربرد گوگل آنالیتیکس صحبت شد، با شنیدن نام گوگل آنالیتیکس(https://analytics.google.com/)، برای اکثر افراد اولین چیزی که به ذهن می‌آید سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو خواهد بود؛ اما یکی از مهم‌ترین کارهایی که با کمک گوگل آنالیتیکس می‌توان انجام داد، ردیابی و بهبود عملکرد بازاریابی محتوا است. اگر مقاله قبل را خوانده باشید حتماً با شیوه‌های راه‌اندازی ردیاب‌های گوگل آنالیتیکس آشنا شده‌اید. در این مقاله به موضوعاتی می‌پردازیم که در اصل مکمل آموزش‌های قبل هستند. پس پیشنهاد می‌کنیم که هر دوی آنها را مطالعه کنید.

کاربرد گوگل آنالیتیکس (1)

دریافت اطلاعات ارزشمند و قابل‌اجرا از گوگل آنالیتیکس

به‌دست‌آوردن این‌همه اطلاعات مهم از سایت و یا پیج‌های اینستاگرام می‌تواند کاری سخت و طاقت‌فرسا باشد. حتی اینکه ندانیم کدام داده‌ها را باید تحلیل کنیم می‌تواند این کار را سخت‌تر هم کند. برای این منظور ما در اینجا اطلاعاتی که می‌تواند برای شما مهم‌تر باشند را با دلایل مهمی که دارند، شرح می‌دهیم.

اهداف مهم سایت را تعیین کنید.

گوگل آنالیتیکس چیزی بیش از یک ردیاب نیست. اما برای کاربرد بهتر آن نیاز است که در goals برخی موارد را تنظیم کنید. هدف به شما این امکان را می‌دهند که ببینید چه تعداد روزانه چه تعداد از افراد از سایت شما بازدید می‌کنند، به هدف خود می‌رسند و جزء افرادی می‌شوند که همیشه در کنار شما هستند. می‌توانید ببینید که آنها از طریق کدام کانال‌ها به سایت شما وارد شده‌اند و کدام‌یک از کانال‌ها احتمال بیشتری از تبدیل مشتری را برایتان دارند. همچنین اینکه کدام صفحات و یا کدام محصولات برای مخاطب بهترین بوده را می‌توان در این بخش دید.

در اصل هدف‌ها اندازه‌گیری می‌کنند که سایت یا اپلیکیشن شما چقدر به اهداف موردنظر شما نزدیک شده است. به‌عبارت‌دیگر، اهداف اندازه‌گیری می‌کنند که افراد چطور و در چه زمانی اقدامات خاصی را که شما مدنظر داشتید انجام دهند، انجام می‌دهند.

انواع روش تبلیغ در گوگل

وریفای‌کردن اکانت تبلیغات گوگل

فراموش نکنید که تعیین این بخش مستلزم این است که ابتدا بفهمید چه چیزی برای تجارت شما ضروری است! می‌خواهید بازدیدکنندگان شما در سایت شما به چه هدفی برسند؟ می‌خواهید در لیست ایمیل یا تماس شما ثبت‌نام کنند؟ یا می‌خواهید فرمی را تکمیل کنند؟ یا حتی وارد صفحه دیگری شوند! خواسته‌های شما بسته با کاری که می‌کنید متفاوت است. اما گوگل تنها 20 حساب را برای شما بررسی می‌کند و این موضوع باعث می‌شود که برای بررسی آن دچار اشتباه نشوید. پس بهتر است تعداد هدف‌ها را محدود کنید که دچار سردرگمی نشوید.

کاربرد گوگل آنالیتیکس (3)

همسویی اهداف شما و با اهداف مخاطب

برای توسعه تاکتیک‌های بازاریابی استراتژیک، باید مخاطب و مسیر سفر آن را درک کنید. این موضوعی بسیار مهم است. گوگل آنالیتیکس توابع قدرتمند بسیاری را برای اندازه‌گیری رفتار مخاطب ارائه می‌دهد که می‌توانید پاسخ خود را به‌روشنی از آن دریافت کنید. باید ببینید که در زمان شروع در رفتار مخاطب و سفر آن به دنبال چه چیزی هستید و محتوا را برای رفع نیاز آنها تولید کنید. این کار همسو کردن اهداف سفر مخاطب و اهداف شما را نشان خواهد داد.

آخرین مقالات دیجیتال مارکتینگ ادستیتو
تجربه مشتری دیجیتال چیست؟ استفاده از خدمات جدید یوتیوب و چالش‌های آن
مهم‌ترین عوامل شکست تبلیغات گوگل
قسمت اول
مهم‌ترین عوامل شکست تبلیغات گوگل
قسمت دوم 

 

نوار جستجو تنظیم کنید.

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به بازدیدکنندگان در سایت و نگه‌داشتن آنها، ارائه یک نوار جستجو است. در برخی از سایت بهینه‌سازی به‌درستی انجام نشده و شما نمی‌توانید چیزی که مخاطب به دنبال آن است را به او ارائه کنید. همین موضوع می‌تواند باعث خروج سریع او از سایت شما شود. برای این منظور بهترین کارداشتن یک نوار جستجو در سایت است.

کاربرد گوگل آنالیتیکس (4)

البته نوار جستجویی که بتواند به‌راحتی کلمات موردنظر را در سایت بیابد و بهینه شده باشد. گوگل آنالیتیکس می‌تواند به شما کمک کند تا از طریق گزارش عبارات جستجوی درون سایت خود از این داده‌ها استفاده کنید. با استفاده از این گزارش‌ها می‌توانید به‌سرعت بررسی کنید که مخاطبان در حال جستجوی کدام کلمات کلیدی در سایت شما هستند. ممکن است شما کلمات کلیدی کاملاً اشتباهی را هدف قرار داده باشید و بازدیدکنندگان شما از کلمات کلیدی مختلف دیگری برای پیداکردن هدف خود استفاده کنند. با این مقایسه می‌توانید ببینید که آیا تفکر شما قبل از راه‌اندازی چیز درستی بوده است یا نه!

انواع کلمات کلیدی گوگل ادز و بهینه‌سازی آن آیا تأثیر کلمات کلیدی در تبلیغات گوگل ادز را می‌دانید؟ 

شناسایی و فیلترکردن ترافیک داخلی از گوگل آنالیتیکس

مشکلی که اینجا به وجود می‌آید این است که هر بازدید خود شما از سایت، مانند یک بازدیدکننده معمولی در سایت شما عمل نمی‌کنند و روی معیارهایی که تعیین می‌کنید تأثیر می‌گذارد. برای همین باید یک نمای فیلتر شده در گوگل آنالیتیکس ایجاد کنید تا این بازدیدهای داخلی داده‌های شما را خراب نکنند. ساده‌ترین راه برای انجام این کار ایجاد یک فیلتر آدرس IP است؛ بنابراین آدرس IP خود را از طریق گوگل شناسایی و در گوگل آنالیتیکس وارد کنید.

کاربرد گوگل آنالیتیکس (5)

گزارش پیشرفته گوگل آنالیتیکس

آخرین موردی که می‌خواهیم بیان کنیم کمی پیشرفته‌تر است، اما می‌توانید از طریق آن بینش‌های خوبی برای یافتن محبوب‌ترین محتوای خود بر اساس دسته‌ها و برچسب‌های مرتبط با آنها پیدا کنید. برای این کار باید گروه‌بندی محتوا انجام دهید. گروه‌بندی محتوا یعنی شما این امکان را دارید که محتوا را در یک ساختار منطقی گروه‌بندی کنید. این ساختار طرز فکر شما در مورد سایت یا اپلیکیشن شما را نشان می‌دهد. با این کار می‌توانید معیارهای جمع‌آوری شده را بر اساس نام گروه و برای هر صفحه موردنظر، مشاهده و مقایسه کنید. برای مثال می‌توانید تعداد مجموع بازدیدهای صفحه را برای همه صفحات در گروهی مانند پیراهن مردانه یا روسری زنانه ببینید.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

تبلیغات گوگل با ادستیتو

جمع‌بندی

با گوگل آنالیتیکس می‌توانید بفهمید که چه دسته‌های محتوایی بیشترین بازدید را دارند و کدام برچسب‌ها برای بازدیدکنندگان شما جذاب‌تر هستند. در نتیجه به شما کمک می‌کند روی موضوعاتی تمرکز کنید که به نظر می‌رسد بازدیدکنندگان شما بیشتر از همه دوست دارند. گوگل آنالیتیکس داده‌های حیاتی زیادی در مورد وب‌سایت شما و نحوه عملکرد آن در اختیار دارد. بهتر از همه این است که تمام این داده‌ها را به‌صورت رایگان به شما ارائه می‌دهد؛ بنابراین برای بهره از کاربرد گوگل آنالیتکس برای ردیابی و بهبود عملکرد محتوایی بازاریابی محتوایی خود همین حالا آن را نصب و راه‌اندازی کنید.

 

دسترسی سریع به مقاله
https://bit.ly/3FPxYma https://rizy.ir/qk6gy

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

به لطف ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند؛ کار توسعه‌دهندگان سایت ساده‌تر شده است طراحی سایت با هوش مصنوعی را می‌توان یکی از تحولات نوین در زمینه طراحی سایت دانست. این موضوع به طراحان وب‌سایت ، دارندگان کسب‌وکارها و برنامه‌نویسان امکاناتی بی‌نظیر می‌دهد. با استفاده از الگوریتم‌ها و قدرت تجزیه‌وتحلیل هوش مصنوعی در طراحی سایت […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

بهترین ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت در سال 2024 در دنیای امروز، طراحی سایت به یکی از عوامل حیاتی برای کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل شده است. با رشد روزافزون صنعت وب، طراحی سایت نیز رشد پیدا کرد. با افزایش رقابت، طراحان وب نیازمند ابزارهایی هستند که به آن‌ها در ایجاد طراحی سایت منحصربه‌فرد و […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای برتر ریمارکتینگ در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

شناخت ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 هدایت بازدیدکنندگان به وب‌سایت با تبلیغات گوگل با گوگل ادز کار آسانی نیست. تیم‌های فروش و بازاریابی برندهای مختلف باید با تبلیغات گوگل و ایجاد کمپین‌های تبلیغات در گوگل با گوگل ادز و تولید محتوای سئو شده را انجام دهند تا بتوانند در موتورهای جست‌وجو با […]

بیشتر بخوانید