صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

5 نکته ضروری برای شروع کار با تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی

5 نکته ضروری برای شروع کار با تبلیغات موبایلی وجود دارد که شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتالی باید با آنها آشنا باشید. امروزه به نظر می‌رسد که اکثر افراد تمایل بسیاری به دیدن ویدئو و یا حتی خواندن پیام‌های متنی دارند. افزایش تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی و حتی موبایل باعث شده که افراد شناخت بیشتری در مورد خدمات و محصولات کسب‌وکارها داشته باشند.

به همین دلیل است که کسب‌وکارها نیز زمان بیشتری را برای طراحی و تولید یک تبلیغات موبایلی صرف می‌کنند و از این راه به یک سود بزرگ می‌رسند؛ بنابراین اگر شما هم در این حوزه فعالیت دارید، بهتر است که این نکات را پیش از شروع کار خود در نظر بگیرید؛ در این مقاله از ادستیتو نماینده تبلیغات گوگل ادز در ایران به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت.

کمپین تبلیغات موبایلی از کجا شروع کنم؟

مشخص است که تبلیغات موبایلی (mobile ads)باید یک بخش مهم از برنامه‌های کمپین بازاریابی شما باشند. اینجا 5 نکته ضروری برای شروع کار با تبلیغات موبایلی برای شما قرار داده شده است که با خواندن آنها به‌راحتی می‌توانید خود را برای شروع یک کمپین تبلیغات موبایلی عالی آماده کنید.

1-مخاطبان درست را هدف بگیرید.

اولین قدم شما برای شروع کار با تبلیغات موبایلی در یک مسیر مؤثر، شناخت مخاطبان هدف باید باشد. برای افرادی که درصدد شروع کار با کمپین تبلیغاتی هستند، شناخت اصولی و اساسی مشتریان بالقوه یا همان مشتری‌های وفادار است. این شناخت باید به حدی باشد که بدانید عادت مخاطب شما به استفاده از موبایل چگونه است و چه مدت زمانی در روز را صرف کدام یک از شبکه‌های اجتماعی، خواندن پیامک، تماشای یوتیوب و… می‌کند.

انتخاب نوع و محل تبلیغات موبایلی بسیار مهم است. برای مثال برای آن دسته از افرادی که از موبایل خود برای یافتن محصولات یا خدمات خاصی استفاده می‌کنند، باید به سراغ راه‌اندازی کمپین‌های فروشگاهی بروید یا تبلیغات بومی را انتخاب کنید.

هنگامی که عادت مشتریان هدف خود را در استفاده از دستگاه‌های تلفن همراه بدانید، قطعاً بهترین استراتژی تبلیغات موبایلی را طراحی خواهید کرد.

مطالعه بیشتر: تبلیغات موبایلی چیست و چگونه کار می‌کند

2-انواع تبلیغات موبایلی را در نظر بگیرید.

استفاده از فرمت‌های تبلیغاتی متنوع یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید انجام دهید. شاید پیش خودتان فکر کنید که استفاده از انواع تبلیغات موبایلی برای راه‌اندازی کمپین شما مناسب نباشد، اما باید بدانید که اصلاً مهم نیست شما چه می‌کنید! چون توصیه افراد بزرگ در حوزه دیجیتال این است که تمام فرمت‌ها برای شروع کار یک تبلیغات موبایلی را انتخاب کنید. اگر مخاطبان هدف خود را به‌خوبی بشناسید، در تصمیم‌گیری برای انتخاب فرمت تبلیغاتی هیچ مشکلی نخواهید داشت.

کافی است که از دیدگاه مخاطب به تبلیغ نگاه کنید. حتی به‌جای او فکر کنید و ببینید به‌عنوان یک مخاطب ترجیحات شما برای استفاده از یک محصول چیست؟ بنابراین شما باید سعی کنید ترکیبی از طراحی بنرها، ویدئوها، پیامک‌ها و ایمیل‌های مناسب را ایجاد کنید.

حتماً می‌دانید که فرمت‌های متنوع تبلیغات موبایلی به یک رسانه خاص محدود نمی‌شود؛ بنابراین می‌توانید تبلیغات موبایلی را در تمامی رسانه‌های اجتماعی راه‌اندازی کنید. برای مثال برای مخاطب نوجوانی که از بازی‌های آنلاین استفاده می‌کند، ساخت یک تبلیغ موبایلی درون‌برنامه برای جذب او به برندتان بهترین کار است.

در آخر اینکه تبلیغات موبایلی در بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، توسط بازاریاب‌های دیجیتالی ترجیح داده می‌شوند؛ چراکه میزان بازخورد و کسب نتایج مثبت از آنها بیشتر است. بهتر است شما هم در تبلیغات موبایلی خود تنوع ایجاد نمایید و از این راه کاربران با طرز فکرهای متفاوت را با کمپین خود درگیر کنید. فراموش نکنید، این کلیک‌های کاربران است که به شما کمک می‌کند اثربخشی تبلیغ خود را تعیین کنید.

3-تبلیغات ریسپانسیو و سازگار با موبایل طراحی کنید

حتماً می‌دانید که به‌خاطر ویژگی لمسی بودن موبایل‌ها، کاربران به طور ناخودآگاه روی آنها کلیک می‌کنند. اما امروزه در اکثر موارد هم به‌صورت خودکار روی آنها کلیک می‌کنند؛ چون اعتقاد دارند که یا پاداش می‌گیرند و یا اینکه اطلاعاتی که به دنبال آن هستند را به دست می‌آورند؛ بنابراین، باید مطمئن باشید که تبلیغات موبایلی تعاملی را ایجاد می‌کنید که با آن تعامل کاربر یا مخاطب هدف خود را به حداکثر برسانید.

اینجاست که باید از call to actions استفاده کنید. با این کار مخاطب را برای پاسخ‌دادن به تبلیغ خود تحریک می‌کنید. call to actions باید کاملاً مختصر و مفید باشد. اغلب کاربران تمایلی ندارند که از یک صفحه به صفحه دیگر انتقال داده شوند و یا اینکه ویدئوهای طولانی تماشا کنند و یا حتی برای ثبت‌نام فرم‌های طویل را پر کنند؛ بنابراین، باید از چنین برنامه‌های فراخوانی که به فرایندهای طولانی نیاز دارند، جداً اجتناب کنید.

مطالعه بیشتر: سه روش تجربی برای تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل

4-فقط روی هدفتان تمرکز کنید

تابه‌حال برای شما هم پیش‌آمده که در زمان برنامه‌ریزی یک کمپین بازاریابی هدف خود را فراموش کنید؟ نکته‌ی مهمی که در اینجا به آن می‌رسیم، تمرکز روی هدف است. به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر و طراح کمپین، باید اهدافتان را مدام پیگیری کنید و هنگام طراحی استراتژی تبلیغات موبایلی خود، سعی کنید به طور قابل‌توجهی آنها را در نظر بگیرید. دورشدن از اهداف راه‌اندازی تبلیغات موبایلی می‌تواند نتایج منفی و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

5- از برگزاری مسابقات در شبکه‌های اجتماعی غافل نشوید.

برای شروع کار با تبلیغات موبایلی، اگر بتوانید از طریق کاربرانتان در شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان جدید جذب کنید، مسیر را برای رسیدن به یک برد بزرگ هموار کرده‌اید. با انجام این کار می‌توانید استراتژی بازاریابی خود را به نحوی طراحی کنید که تنها با یک تماس هم سود ببرید. برای این کار کافی است که از مشتریان خودت درخواست کنید تا در این کمپین شرکت کنند. این مشارکت در راه‌اندازی می‌تواند با اشتراک‌گذاری محتوای تبلیغاتی شما در صفحات اجتماعی آنها شروع شود.

اما در این راه با این جمله روبرو خواهید شد! “من فقط در صورتی محتوای تبلیغاتی را به اشتراک می‌گذارم که برای آن پاداش دریافت کنم.” برای همین باید همیشه در نظر داشته باشید که اگر برای شروع کار با تبلیغات موبایلی از این راه می‌خواهید وارد شوید، باید مزایایی هم برای آنها در نظر بگیرید. این پاداش می‌تواند ارائه تخفیف بر روی محصول یا خدمات، ارائه کارت هدیه، شرکت در مسابقه و سایر مزایای اشتراک‌گذاری تبلیغات موبایلی باشد.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

جمع‌بندی

برای شروع کار با تبلیغات موبایلی باید یک استراتژی ایجاد کنید که در پایان بتوانید به‌راحتی نکات مهمی که در نظر داشتید را اندازه بگیرید. اما پیش از شروع هر چیز، این “5 نکته ضروری برای شروع کار با تبلیغات موبایلی” را به یاد باشید. مسیر کمپین‌های تبلیغاتی موبایلی هیچگاه انتهایی ندارد، چون استراتژی‌های دیجیتال مارکترها با هم متفاوت است. این موضوع را می‌توان از اینکه هر روز شاهد یک تبلیغ موبایلی شگفت‌انگیز هستیم، به‌خوبی درک کرد. فراموش نکنید که این یک فرایند مداوم برای جذب مشتریان جدید، حفظ و نمایش حضور برند شما در بین رقبا است و در آخر امیدواریم که این 5 نکته برای شما مفید واقع شده باشند.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز | این روش چگونه انجام می‌شود؟

جذب مخاطبان با تبلیغات ویدئویی گوگل ادز به چه صورتی انجام می‌شود؟ تبلیغات ویدئویی یکی از شاخه‌های تبلیغات گوگل ادز است. در این بخش شما می‌توانید از امکانات گوگل ادز برای نمایش تبلیغات کسب‌وکار خود در پلتفرم‌های انتشار ویدئو مانند یوتیوب و سایت‌ها و نرم‌افزارهای دیگر استفاده کنید. این گروه از تبلیغات شامل مواردی مانند […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب | طراحی سایت حرفه‌ای و کاربرپسند

استفاده از ابزارهای ساده و قدرتمند برای طراحی سایت جذاب امروزه داشتن سایت جذاب و کاربرپسند برای هر کسب‌وکاری اهمیت بالایی دارد. اما بسیاری از افراد به دلیل نداشتن دانش فنی یا وقت کافی، از طراحی سایت خودداری می‌کنند. خوشبختانه، ابزارهای ساده و قدرتمندی وجود دارند که هر کسی با هر سطحی از تجربه می‌تواند […]

بیشتر بخوانید
ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل | ابزاری برای نظارت و بهینه‌سازی کمپین‌های گوگل

ایجاد ستون سفارشی در تبلیغات گوگل و کمپین‌های تبلیغاتی در دنیای تبلیغات دیجیتال، گوگل ادز یکی از ابزارهای پرقدرت و محبوب برای مدیریت و بهینه‌سازی کمپین‌های تبلیغات گوگل است. یکی از ویژگی‌های کلیدی گوگل ادز که به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا دیدگاه عمیق‌تر و دقیق‌تری نسبت به عملکرد کمپین‌های خود داشته باشند، ایجاد ستون‌های سفارشی […]

بیشتر بخوانید