صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

10 تا از مهم‌ترین عوامل شکست گوگل ادز (بخش اول)

مهمترین عوامل شکست تبلیغات گوگل

مهمترین عوامل شکست تبلیغات گوگل

از زمانی که شرکت گوگل پلتفرم محبوب و قدرتمند گوگل ادوردز یا همان تبلیغات گوگل امروزی را راه‌اندازی کرد، تلاش افراد برای به دست آوردن مخاطب و ایجاد کمپین از آن قابل ستایش است. به عنوان یک دیجیتال مارکتر حتماً می‌دانید که با هر کلیک کاربران، کسب‌وکارها مسیر راحت‌تری را برای رفتن به سمت موفقیت طی می کنند. با این وجود، برخی از کسب‌وکارها پس از سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه هم نمی‌توانند سهم بالقوه‌ای از بازار را به دست آورند. از آنجایی که استفاده از تبلیغات گوگل برای برپایی کمپین‌های PPC بسیار رایج شده است، در این مقاله از ادستیتو به بررسی 10 تا از مهمترین عوامل شکست تبلیغات گوگل خواهیم پرداخت.

شکست در تبلیغات گوگل (1)

انتخاب اهداف نادرست

دلیل اصلی شکست بسیاری از کمپین‌های تبلیغات گوگل ، نداشتن هدف دقیق است. هنگامی که شما بدون داشتن اهداف مشخص اقدام به راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی کنید، زمان زیادی طول می‌کشد تا متوجه شوید حساب تبلیغات گوگل شما به خوبی عمل کرده است یا نه. در برخی مواقع ممکن است که خیلی دیر شده باشد. بعضی از شرکت‌ها  در این راه پول زیادی را با نتایج کم خرج کرده اند. این شرکت‌ها تصور می‌کنند که بهتر است کمپین خود را زودتر از موعد مقرر پایان دهند؛ چرا که فکر می‌کنند اجرای کامل آن کارساز نخواهد بود. به همین دلیل پیش از این که شروع کنید بهتر است آنچه را که می‌خواهید به دست آورید، مشخص کنید.

تعیین بودجه تبلیغات گوگل با استفاده از چند فرمول ساده

اهداف پیش از راه‌اندازی کمپین تبلیغات گوگل می‌تواند شامل افزایش فروش، سود بیشتر، افزایش آگاهی از برند و غیره باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است اهداف مشخص، قابل اندازه گیری، مرتبط، دارای زمان و دست یافتنی را انتخاب کنید. یکی از کارهایی که در زمان انتخاب اهداف نادرست ممکن است مرتکب شوید، عدم استفاده از استراتژی پیشنهادی منعطف است. تبلیغات گوگل پیش راه‌اندازی کمپین تعداد زیادی استراتژی منعطف در اختیار شما قرار می‌دهد که می‌توانید از آن‌ها برای رقابت‌های بالا استفاده کنید. برای مثال یکی از موارد مهم استفاده از استراتژی مکان صفحه جستجوی هدف است. با کمک این استراتژی می‌توانید انتخاب کنید تبلیغات شما در کدام قسمت از صفحه نمایش داده شود.

شکست در تبلیغات گوگل (2)

نداشتن بودجه کافی

سوال اکثر کسانی که می‌خواهند از کمپین‌های تبلیغات گوگل استفاده کنند این است که مقدار بودجه مورد نظر برای آنها چقدر است؟ تنها پاسخی که می‌توان به این سوال داد این است که بودجه باید آن قدر کافی باشد که به شما اجازه دهد به اهداف سودآور دست پیدا کنید. یکی از ابزارها تحقیق کلمات کلیدی تبلیغات گوگل است. از طریق تحقیق کلمات کلیدی می‌توانید پیش­بینی کنید که بازار رقابت چگونه بوده و میانگین CPC  شما برای کلمات کلیدی چقدر است.

آزمایش نکردن

پیش از شروع کمپین تبلیغاتی، تبلیغات گوگل باید اطمینان حاصل کنید که تمامی جنبه‌های حساب خود را آزمایش کرده‌اید. برای این کار می‌توانید از کلمات کلیدی، مکان‌ها، جمعیت‌شناسی، صفحات فرود، تبلیغات و موارد دیگر شروع کنید. این‌ها مواردی هستند که به شما اطلاع می‌دهند کدام ویژگی‌ها و مزایا مؤثر تر خواهند بود؛ اما از میان همه آنها، آزمایش تبلیغات آسان‌تر است. در تبلیغات گوگل می‌توانید برای هر گروه تبلیغاتی حداقل دو تبلیغ اضافه کنید.

کافی است آنها را برای مدت زمان مشخصی (برای مثال 100 تا 1000  کلیک) اجرا کرده و نرخ کلیک و نرخ تبدیل خود را افزایش دهید. زمانی که مزایا را مورد بررسی قرار دهید به نتایج بهتری هم می‌رسید چرا که کاربران بیشتر به دنبال این هستند که محصولات، خدمات یا کسب‌وکار شما چگونه می‌تواند به آنها کمک کند و چه مزایایی برای آنها دارد. از این طریق می‌توانید تبلیغات خود را هدفمندتر کنید.

مقالات و مطالعه بیشتر
افزایش نرخ کلیک در تبلیغات گوگل
بهینه سازی نرخ تبدیل

اضافه نکردن ردیابی تبدیل

شاید یکی از مهم‌ترین کارهایی که باید انجام دهید، همین اضافه‌کردن ردیابی تبدیل باشد. برخی از افراد تصور می‌کنند که با اضافه نکردن ردیابی تبدیل و یا افزودن آن با تأخیر، خود را از یک فرایند پیچیده و فنی رها می‌کنند. برخی دیگر تصور می‌کنند که مهارت لازم برای انجام آن را ندارند. ایراد کار آنها این است که نمی‌دانند این ردیابی برای ساختار سایت لازم است. برای داشتن یک ردیابی تبدیل درست، کافی است از یک توسعه دهنده وب درخواست کنید که کد وب‌سایت شما را برای آن تغییر دهد. فراموش نکنید که توسعه دهندگان وب می‌توانند این تغییرات را در فرم‌ها یا صفحات شما به راحتی و برای رسیدن به موفقیت اعمال کنند.

شکست در تبلیغات گوگل 2

پیوند ندادن Ads  و Analytics

برای داشتن یک ردیابی مؤثر ترافیک در تبلیغات گوگل بهتر است که اکانت‌های تبلیغات گوگل و گوگل آنالیتیکس را با یکدیگر پیوند دهید. از مزایای این کار می‌توان به جدا شدن ترافیک ارگانیک از ترافیک تبلیغات گوگل اشاره کرد. با این کار به راحتی می‌توانید معیارهای خود را ارزیابی کنید.

ساختار ضعیف حساب

اگر حساب کاربری شما در تبلیغات گوگل ضعیف باشد معایب بسیاری را برای شما به همراه خواهد داشت. از جمله این معایب می‌توان به تأثیر بر نمرات کیفیت، ازدست‌دادن فرصت‌ها، مشکل در پیدا کردن کلمات کلیدی و غیره اشاره کرد. اما هیچ نگرانی برای این عیب وجود ندارد؛ چرا که راه‌های زیادی برای ساختار مؤثر حساب خود پیش رو دارید. برای مثال می‌توانید دنبال کردن ساختار وب‌سایت را بر اساس موقعیت مکانی، بازارهای هدف و محصولات یا دسته بندی آنها قرار دهید.

برای درک بهتر این عیب، مثالی را در نظر می‌گیریم. شما در کشور ایران حضور دارید و از نام دامنه گوگل در یک کشور اروپایی برای جستجوی محصول استفاده می‌کنید. اگرچه شما از این طریق می‌توانید یکی از مشتریان کسب‌وکار موردنظرتان باشید؛ اما اگر از دامنه‌های موجود در ایران استفاده نکنید، کلیک شما برای کسب‌وکارهای داخلی یک کلیک بیهوده محسوب می‌شود. بنابراین در چنین حالتی باید گزینه‌های موقعیت مکانی پیشرفته را با هدف قرار دادن موقعیت مکانی خودتان توسعه دهید.

آموزش پارک دامین و رفع محدودیت گوگل ادز برای ایرانیان

همانطور که مطالعه کردید، نداشتن هدف درست، کافی نبودن بودجه، آزمایش نکردن و عدم استفاده از ردیابی در کنار پیوند ندادن تبلیغات گوگل و گوگل آنالیتیکس از عواملی هستند که موجب ایجاد یک ساختار ضعیف در تبلیغات گوگل می‌شوند. اما موارد دیگری نیز در اینجا وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

تبلیغات گوگل با ادستیتو

  • پایین بودن امتیازات کیفیت
  • ایجاد تبلیغات ضعیف
  • عوامل شکست تبلیغات گوگل توسط کلمات کلیدی
  • تنظیمات استاندارد کمپین

برای خواندن این موارد می‌توانید به مقاله دوم مهمترین عوامل شکست تبلیغات گوگل در همین وبلاگ مراجعه کنید.

 

دسترسی سریع به مقاله
https://tinyurl.com/28j8pjfs https://is.gd/oomPFs
http://gg.gg/12niag http://bit.ly/3TVf5BU

 

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
انیمیشن و افکت های جذاب در طراحی سایت | آیا افکت‌ها باعث رشد سایت می‌شوند؟

انیمیشن و افکت های جذاب در طراحی سایت | آیا افکت‌ها باعث رشد سایت می‌شوند؟

بهترین انیمیشن‌ها و افکت‌هایی که می‌توانید در طراحی سایت استفاده کنید در دنیای رقابتی و پررونق وب، طراحان سایت به دنبال راه‌هایی هستند تا وب‌سایت‌هایشان را بیش‌ازپیش جذاب و بی‌نظیر کنند. یکی از راه‌هایی که به طراحان وب این امکان را می‌دهد تا سایت‌هایشان را زیبا کنند، استفاده از انیمیشن و افکت‌های جذاب در طراحی […]

بیشتر بخوانید
حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل | نکات برتر برای بهینه‌سازی متن تبلیغات

حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل | نکات برتر برای بهینه‌سازی متن تبلیغات

نحوه حرفه ای کردن متن تبلیغ در گوگل به چه صورت است؟ تبلیغات در گوگل یکی از راه‌های مؤثر برای جذب مشتریان و افزایش فروش است. اما برای داشتن مؤثرترین تبلیغات در گوگل، متن تبلیغات بسیار مهم است. در این مقاله، به بررسی عواملی که متن تبلیغات را حرفه‌ای می‌کنند و راهنمایی‌هایی برای بهبود و […]

بیشتر بخوانید
قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی | نکاتی که باید بدانید

قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی | نکاتی که باید بدانید

اضافه‌کردن قابلیت جستجو و فیلتر در طراحی سایت فروشگاهی چگونه است؟ با افزایش تعداد مشتریان آنلاین و اهمیت رقابت در بازار، طراحی سایت فروشگاهی حرفه‌ای و کارآمد از اهمیت زیادی برخوردار است. در این راستا، افزودن قابلیت جستجو و فیلتر به سایت فروشگاهی، برای کاربران و مشتریان و همچنین برای کسب‌وکار شما اهمیت به سزای دارد. […]

بیشتر بخوانید