صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

قوانین تبلیغات گوگل ادز

google_advertising_rules

اتفاقی که ممکن است برای اکثر کسب‌وکارها در تبلیغات گوگل رخ دهد، این است که علی‌رغم تلاش‌ها برای ایجاد یک کمپین تبلیغاتی گوگل، تبلیغ توسط شرکت گوگل رد شود. همه ما به‌خوبی می‌دانیم که این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که به‌عنوان یک تبلیغ‌کننده تمامی مقررات تبلیغات گوگل را رعایت نکنیم. اگرچه دلایل مختلفی وجود دارد تا گوگل تبلیغات ما را مسدود کند، اما اصل تمامی این دلایل نقض خط‌مشی‌های گوگل یا همان عدم پیروی از قوانین تبلیغات گوگل یا (Google advertising rules) است. محتوای محدود یا تکراری، تصویر بی‌کیفیت، موارد مرتبط با URL  و… از جمله این دلایل هستند.

قوانین تبلیغات گوگل 10

در نگاه اول قوانین تبلیغات در گوگل بسیار سختگیرانه به نظر می‌رسند؛ اما مطمئناً می‌توان با عمل به آن‌ها تبلیغات خود را تأیید کنیم. در این مقاله راهنما ما به شما کمک می‌کنیم تا از رایج‌ترین اشتباهات تبلیغات گوگل اجتناب کنید و با درک نکات مهم، آنها را به کار ببرید.

خوشبختانه در اکثر موارد، زمانی که یک تبلیغ رد شود گوگل دقیقاً به ما می‌گوید که کدام یک از قوانین را نقض کرده‌ایم و خوشبختانه این موضوع در مدت‌زمان کوتاهی نیز رخ می‌دهد؛ بنابراین فرصت کافی در اختیار داریم تا موارد یاد شده را اصلاح کنیم.

بااین‌حال هدف اصلی از نوشتن این مقاله این است که مجبور نباشیم چیزی را تصحیح کنیم؛ بلکه از ابتدا آن را به‌صورت درست به کار ببریم. با این کار نه‌تنها در زمان صرفه‌جویی می‌کنیم، بلکه تعداد تبلیغات مشکوک به نقض قوانین نیز برای گوگل کاهش می‌یابد؛ بنابراین، این مقاله به شما کمک می‌کند تا بهترین کمپین‌های تبلیغاتی را بر اساس ” قوانین تبلیغات گوگل “ایجاد کنید.

درباره قوانین تبلیغات گوگل چه می‌دانید؟

در دنیای بازاریابی دیجیتال کاملاً واضح است که تبلیغات گوگل بدون درنظرگرفتن اندازه، مکان و یا شهرت کسب‌وکارها، برای تمامی کسانی که از خدمات تبلیغاتی استفاده می‌کنند، یکسان است. هدف اصلی گوگل از ایجاد قوانین تبلیغات، کمک به تبلیغ‌کنندگان برای رسیدن به مخاطبان موردنظر و کسب سود بیشتر است؛ بنابراین برای ایجاد یک اکوسیستم تبلیغاتی دیجیتال سالم و درنظرگرفتن منافع کاربران این سیاست‌های تبلیغاتی را ایجاد کرده است.

با کمی دقت در تبلیغات گوگل کاملاً واضح است که او به تبلیغاتی اجازه انتشار می‌دهد که از ظاهری کاملاً حرفه‌ای و واضح برخوردار باشند و در کنار آن بتوانند کاربران را برای ایجاد تعامل با کسب‌وکارها سوق دهند. این سیاست‌های تبلیغاتی گوگل با تغییر ماهیت اینترنت دائماً در حال به‌روزرسانی هستند و تنها برخی از آنها جزء قوانین ثابت قرار گرفته‌اند (Source)

مروری بر قوانین تبلیغات گوگل

گوگل برای کمک به تبلیغ‌کنندگان، قوانین و سیاست‌های خود را ۴ اصلی تقسیم کرده است.

۱. محتوای ممنوع در تبلیغات گوگل

محتوای ممنوع محتوایی است که نمی‌توانید در شبکه گوگل تبلیغ کنید و شامل کالاهای تقلبی، محصولات یا خدمات خطرناک و محتوای نامناسب می‌شود.

فرض کنید یک شرکت در صدد است تا محصولات خود را با استفاده از ویژگی‌های برند دیگری به‌عنوان محصول واقعی معرفی کند. به دلیل اینکه هر کسب‌وکار پیش از انتشار تبلیغات در گوگل باید احراز هویت انجام دهد، بنابراین چنین تبلیغاتی توسط گوگل شناسایی می‌شود و مجاز به انتشار نخواهند بود. محصولات و خدمات خطرناک مانند مواد مخدر، روان‌گردان، انواع اسلحه و غیره که می‌تواند باعث ایجاد حادثه فردی و اجتماعی شود نیز در لیست این محتوا می‌گیرند. انواع نرم‌افزارهای هک و رفتارهایی که صادقانه نیستند، ظلم به حیوانات، خودآزاری و… از دیگر محتوای ممنوعه برای انتشار در گوگل است.

مطالعه بیشتر
مهم‌ترین عوامل شکست تبلیغات گوگل
قسمت اول
مهم‌ترین عوامل شکست تبلیغات گوگل
قسمت دوم

فعالیت‌های ممنوع برای تبلیغات در گوگل

برخی از فعالیت‌های ممنوع شامل سوءاستفاده از شبکه‌های تبلیغاتی، جمع‌آوری و استفاده از داده‌ها و ارائه نادرست آنها است. برای اینکه تبلیغ خوبی را داشته باشید سعی نکنید که سیستم اعتبارسنجی تبلیغات گوگل را فریب بدهید. در گوگل، صداقت و شفافیت در تبلیغ حرف اول را می‌زند.

جمع‌آوری اطلاعات کاربران یکی از رفتارهای ممنوع محسوب می‌شود. اعتماد میان کاربران و گوگل مهم‌ترین رکن ایجاد حساب کاربری در آن است. به همین دلیل اگر به‌عنوان یکی از شرکای تبلیغاتی گوگل فعالیت می‌کنید نباید از این اطلاعات سوءاستفاده کنید. استفاده از اطلاعات کاربران بدون کسب اجازه و برای انجام مقاصد دیگر نقض قوانین تبلیغات گوگل خواهد بود.

همچنین باید تلاش کنید تا تبلیغ منتشر شده از کسب‌وکار شما بهترین مسیر را برای کاربران ایجاد کند. گوگل همواره تلاش می‌کند تبلیغات صادقانه و پربازده باشند و مخاطب بتواند کاملاً آگاهانه تصمیم‌گیری کند.

قوانین تبلیغات گوگل 2

محتوای دارای محدودیت انتشار

منظور از این نوع محتوا، محتوایی است که شما اجازه تبلیغ آن را دارید؛ اما همچنان محدودیت‌هایی برای انتشار این محتوا وجود دارد و باید به جزئیات توجه بیشتری داشته باشید. محتواهایی مانند مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی، سیاسی، مالی و محتواهایی که برای منتشرشدن نیاز به توجه به محدودیت سنی دارند، در این دسته از قوانین تبلیغات گوگل قرار می‌گیرند.

به‌عنوان‌مثال فرض می‌کنیم که به دنبال انتشار تبلیغات مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی هستید، گوگل انتظار دارد که این تبلیغات از قوانین و استانداردهای صنعتی مناسب پیروی کنند. اما نکته‌ای که در اینجا وجود دارد این است که محتوای مرتبط با مراقبت‌های بهداشتی هیچ عنوان تبلیغ نمی‌شود و این در حالی است که محتوای پزشکی تنها در صورتی می‌تواند تبلیغ شود که تبلیغ‌کننده آن دارای گواهی احراز هویت گوگل باشد.

برای محتوای سیاسی مقررات مربوط به آن برای هر منطقه متفاوت است. برای تبلیغات سیاسی از طریق تبلیغات گوگل باید کشور موردنظر را به همراه قوانین مربوط به آن بررسی کنید.

خدمات مالی نیز مشابه با محتوای سیاسی از منطقه‌ای به منطقه دیگر متفاوت است.

البته به جز این مسائل محتواهای ممنوع دیگری وجود دارند که مجدداً بسته به سیاست و قوانین هر کشور و شرایط سنی، برای انتشار دارای قوانین مختلفی هستند.

قوانین تبلیغات گوگل 3

قوانین تبلیغات گوگل

موارد مربوط به نگارش و سئو

این قوانین، قوانین مربوط به استانداردهای کیفیت برای تبلیغ، وب‌سایت و برنامه‌های شما خواهد بود. از نظر ما این بخش برای تبلیغ‌کنندگان بسیار مهم‌تر از سایر بخش‌ها است. پس در ادامه متن همراه ما باشید تا با هر یک از این موارد آشنا شویم.

مطالعه بیشتر
آخرین تغییرات تبلیغات گوگل (بخش اول) آخرین تغییرات تبلیغات گوگل (بخش دوم)

الزامات فنی در متن محتوا

کیفیت تصویر و ویدئو یکی از مهم‌ترین الزامات فنی بوده که تبلیغ‌کنندگان موظف به رعایت آن هستند. گوگل سعی می‌کند تبلیغاتی که دارای تصویر استاندارد نیستند (تصویر وارونه، پوشش تمامی فضای نمایش و غیره) را رد کند. در انتشار ویدئو ها نیز، آنهایی که دارای تصویر بی‌کیفیت و صدای ضعیف هستند، از لیست تبلیغات گوگل حذف خواهند شد.

  • نکته: در کنار این موارد محتوای غیراخلاقی نیز حذف می‌شود.

 

الزامات مربوط به صفحه مقصد

صفحه‌ای که تبلیغات در آن قرار می‌گیرد به‌عنوان مقصد شناخته می‌شود؛ بنابراین گوگل نه‌تنها کمپین‌ها، بلکه صفحاتی که تبلیغات کاربران در آنها منتشر می‌شود را نیز بررسی می‌کند. برای درک بهتر این موضوع می‌توانیم به‌اشتباه در URL  صفحه موردنظر اشاره کنیم. در اینجا اگر URL  وارد شده با ‌ URL بیان شده در آگهی مطابقت نداشته باشد، گوگل آن را حذف خواهد کرد.

  • نکته مهم:فراموش نکنید که صفحه فرود یک وب‌سایت هم اگر خراب باشد تبلیغات آن از طرف گوگل پذیرفته نخواهد شد!

قوانین تبلیغات گوگل 40

الزامات ویراستاری

 

سبک و املا، علائم نگارشی و هرآنچه که مربوط به ویراستاری یک متن است، از نظر گوگل نیاز به پیروی از قوانین و قواعد دارد. در زیر برخی از رایج‌ترین مواردی که برای انتشار تبلیغ در گوگل مؤثر هستند اشاره شده است.

دستور زبان نادرست

با هر زبانی که تبلیغات خود را تولید می‌کنید، باید بدون غلط املایی یا اشتباه باشد. تبلیغات گوگل در مورد علائم نگارشی بسیار سخت‌گیر است؛ بنابراین سعی کنید که در تمامی قسمت‌های متن استفاده از علائم نگارشی و املای درست کلمات را به کار ببرید.

قوانین تبلیغات گوگل 50

عدم وجود شماره‌تلفن در تبلیغات متنی

در متنی که برای تبلیغات می‌نویسید هیچ شماره‌تلفن و توضیحاتی نباید وجود داشته باشد. اگر گوگل این موارد را در تبلیغات شما مشاهده کند قطعاً این تبلیغ مسدود می‌شود.

آخرین مقالات مجله آموزشی وب‌سایت ادستیتو
بهبود بازاریابی محتوا قسمت اول بهبود بازاریابی محتوا قسمت دوم

عدم نوشتن علامت نگارشی(!) در سرفصل‌ها

برای یادگیری ساده این موضوع بهتر است بگوییم که به هراندازه که می‌خواهید تلاش کنید تا توجه کاربر را جلب کنید، بهتر است به همان اندازه از نوشتن تیترهای هیجان‌انگیز با این علامت نگارش خودداری کنید. از نظر گوگل این کار یک نقض برای قوانین او در تشویق کاربر برای بازدید از صفحات وب‌سایت‌ها است؛ بنابراین سعی کنید که تیترهای خود را ساده و واضح و بدون هیچ علامت‌گذاری بنویسید.

سخن آخر

برای اکثر نویسنده‌های محتوا پیداکردن و رفع اشتباهات دستور زبانی در متن بسیار سخت است. اگر بخواهیم اهمیت پیروی از دستورالعمل‌های قوانین تبلیغات گوگل را برجسته‌تر کنیم باید بگویم که برطرف‌کردن اشتباهات دستور زبانی برای نویسنده‌های محتوا به‌اندازه برطرف‌کردن تبلیغاتی که دارای محتواهای ممنوعه هستند، سخت است. برای این کار کافی است که از به‌روزرسانی‌های جدید قوانین تبلیغات گوگل مطلع باشیم. در پایان امیدواریم که این مقاله در یادگیری قوانین تبلیغات گوگل به شما کمک کرده باشد.

دسترسی سریع به مقاله
http://gg.gg/135cs2 https://rizy.ir/zefF
https://bit.ly/3RCwDmL https://1da.ir/ky4u

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

استفاده از کیورد پلنر گوگل برای بهبود کلمات کلیدی | بررسی مزایای کیورد پلنر

کیورد پلنر گوگل و تأثیر آن بر سئوی ‌سایت داشتن رتبه بالا در موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب‌وکار، از اهمیت بسیاری برخوردار است. برای رسیدن به این هدف، استراتژی‌های بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) بسیار اهمیت دارند و یکی از ابزارهای مؤثر در این زمینه، استفاده از کیورد پلنر گوگل (Google Keyword Planner) […]

بیشتر بخوانید
پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

پورتفولیو طراحی سایت | اولین قدم برای ورود به دنیای حرفه‌ای‌ها

راهنمای کامل برای ایجاد پورتفولیو طراحی سایت مؤثر پورتفولیو طراحی سایت مهارتی است که به شما اجازه می‌دهد، اعمال خلاقیت، تخصص و تجربیات خود را به زیبایی و قابل‌دسترس بودن به نمایش بگذارید. پورتفولیو ابزاری برای نمایش کارهای شماست. یک فرصت برای جذب مخاطبان جدید، مشتریان و برقراری ارتباط با صنعت موردنظر نیز می‌تواند باشد. […]

بیشتر بخوانید
استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز | کاهش هزینه‌ها و افزایش تبدیل

استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز | کاهش هزینه‌ها و افزایش تبدیل

انواع استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز بر اساس اهداف کمپین در دنیای دیجیتال، گوگل ادز به‌عنوان یکی از قدرتمندترین ابزارهای تبلیغات آنلاین شناخته می‌شود. بااین‌حال، انتخاب استراتژی هزینه‌گذاری مناسب برای کمپین‌های تبلیغات در گوگل ادز می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. در این مقاله، به بررسی انواع استراتژی های هزینه گذاری گوگل ادز بر اساس اهداف کمپین […]

بیشتر بخوانید