صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

5 مهارت مورد نیاز افراد دیجیتال مارکتر یا بازاریابان دیجیتال

به خوبی می‌دانید که این حجم از رشد روزافزون فضای دیجیتال در دنیای امروزی، برای پیشرفت گسترده خود به بازاریابان دیجیتال ارزشمند و کاربلد نیاز دارد. در این زمان که شما مشغول خواندن این مقاله هستید، شرکت‌های زیادی هنوز به دنبال افراد حرفه‌ای هستند که بتوانند به طور مؤثرتری به اهداف خود دست یابند.

مهارت فنی که شما به عنوان یک بازاریاب دیجیتالی (Digital marketer) در آنها تبحر دارید، مانند: بازاریابی شبکه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، بهینه‌سازی سایت (سئو) و غیره، از جمله مهارت‌هایی هستند که تمامی رقیبان شما در این حرفه دستی در آنها دارند، اما آنچه که اهمیت دارد و شما را متمایز نشان می‌دهد، مهارت‌های مکملی است که باید در این بازار کار ارائه دهید.

هیچ کس در بازار دیجیتال از شما انتظار ندارد که تمامی مهارت‌ها را با هم داشته باشید؛ اما داشتن این 5 مهارتی که به عنوان بازاریاب دیجیتال نیاز دارید، شما را در موقعیتی قرار می‌دهد که برای هر کسی که به دنبال استخدام و استفاده از خدمات شما است، ارزشمندتر دیده شوید؛ بنابراین، باید بدانید که این مهارت‌ها کدام‌اند که به شما کمک می‌کنند در بین بقیه بازاریاب‌های دیجیتال بهترین باشید؟ بی‌درنگ، بیایید به 5 مهارتی که به عنوان یک بازاریاب دیجیتال نیاز دارید، نگاهی کنیم.

مهارت مورد نیاز بازاریابان دیجیتال

بازاریابی ویدئویی

تبلیغات ویدئویی همچنان پرچم‌دار دنیای دیجیتال مارکتینگ هستند و به این راحتی متوقف نمی‌شوند. آمارها نشان می‌دهند اکثر افرادی که در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، علاقه بیشتری به ویدئوها نشان می‌دهند. یکی از دلایلی که بازاریاب‌های دیجیتالی، ویدئوها را بخش مهمی از استراتژی خود قرار می‌دهند هم همین موضوع علاقه‌مندی مخاطبان است. طبق گزارش‌هایی که آنها بعد از هر کمپین دریافت می‌کنند، بازده سرمایه‌گذاری یا ROI همیشه مثبت خواهد بود. علت اصلی این است که افراد زمانی به شما اعتماد بیشتری پیدا می‌کنند که چهره برند شما را ببینند. از طرفی ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی ویدئویی یک محتوای همه‌کاره برای استفاده در پلتفرم‌های مختلف است. فراموش نکنید که به عنوان یک بازاریابی دیجیتال، نیاز نیست که همه چیز را درباره تولید محتوای ویدئویی بدانید. تنها داشتن علاقه و کمی آموزش دیدن در حوزه برای تقویت این مهارت کافی است.

مهارت مورد نیاز بازاریابان دیجیتال

SEO و SEM

از نظر بازاریاب‌های بزرگ دنیا، کلید ورود به تمام سطوح بازاریابی دیجیتال، بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) است. تقریباً هر کسی که وارد حوزه دیجیتال مارکتینگ می‌شود باید مقداری از این مهارت را در خود داشته باشد. در واقع هر بازاریاب دیجیتال باید بداند که بهینه سازی موتور جستجو چگونه کار می‌کند و درک کاملی از بهترین شیوه‌ها و بهینه‌سازی محتوا برای اجرای یک کمپین بازاریابی دیجیتال موفق داشته باشد. هم سئو و هم بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) تمام استراتژی شما را به عنوان بازاریاب دیجیتال، در سطح داده و محتوا مشخص می‌کند. پس بدون یادگیری اصول اولیه این مهارت و درک اینکه چگونه SEO و SEM می‌توانند با هم کار کنند، به جایی نخواهید رسید.

بازاریابی محتوا

هسته اصلی بازاریابی دیجیتال، محتوا است و بازاریابی محتوا بخش مهمی از این دنیا را تشکیل می‌دهد. وظیفه شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال، تولید محتوایی باکیفیت بالا و سئو پسند برای بسیاری از شبکه‌های اجتماعی و سایت‌ها است؛ بنابراین باید مهارت اینکه چگونه یک استراتژی محتوایی مؤثر برای جذب و تبدیل مخاطب ایجاد کنید را داشته باشید. محتوا می‌تواند اشکال مختلفی داشته باشد، از عکس گرفته تا ویدئو، ایمیل، محتوای وب، وبلاگ، کتاب الکترونیکی و محتوای پلتفرم‌های اجتماعی که بسیار مهم است.

مقالات مرتبط به بازاریابی محتوا
بهبود بازاریابی محتوا قسمت اول بهبود بازاریابی محتوا قسمت دوم

توانایی تجزیه و تحلیل

شاید اصلی‌ترین و مهم‌ترین کاری که به عنوان یک بازاریاب دیجیتال انجام می‌دهید، تجزیه و تحلیل داده‌هایی باشد که در کار وجود دارند. این مهارت تقریباً در تمامی مراحل کار شما نیاز است. از تجزیه و تحلیل شبکه‌های اجتماعی و مخاطبان گرفته تا تجزیه و تحلیل عملکرد و بازخورد فعالیت وب‌سایت، همه مهارت شما در مدیریت و اهمیت وظایفتان را به عنوان یک بازاریاب دیجیتال نشان می‌دهند. از سری کارهایی که با داشتن این مهارت باید توانایی انجامشان را داشته باشید می‌توان به بررسی و تحلیل ترافیک سایت( بدانید که این ترفیک از کجا آمده است؟) بهترین زمان روز برای ارسال پست را بدانید، صفحاتی که کاربران شما بیشترین بازدید را دارند، شناسایی کنید و بسیاری معیارهای مهم دیگر، اشاره کرد. دستاورد نهایی که از توانایی می‌توانید به دست آورید، استفاده از داده‌های به دست آمده برای بهینه‌سازی و تقویت یک کمپین برای رسیدن به بهترین نرخ و موفقیت است. برای شروع پرورش این مهارت می‌توانید به سراغ یادگیری Google Analytics بروید. شک نکنید با یادگیری Google Analytics بیش از نیمی از راه را رسیدن به یک بازاریاب دیجیتال موفق طی کرده‌اید.

 

مقالات مرتبط با گوگل آنالیتیکس
گوگل آنالیتیکس چیست ؟ نصب گوگل آنالیتیکس 4 در کنار آنالیتیکس یونیورسال
کاربرد گوگل آنالیتیکس قسمت اول کاربرد گوگل آنالیتیکس قسمت دوم

قدرت طراحی

امیدوارم شما هم موافق این عقیده باشید: “بازاریابی محتوا همیشه فراتر از کلماتی بوده است که روی کاغذ و یا به زبان آورده می‌شوند.” در حال حاضر، اغلب مردم به طور کلی تماشای عکس و ویدئو را به عنوان یک ابزار ارتباطی ترجیح می‌دهند. به همین دلیل است که داشتن این مهارت اولیه، یعنی طراحی، در بین بازاریاب‌های دیجیتال اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین، شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال (دیجیتال مارکتر) باید علم پایه و توانایی کار با یکی از ابزارهای Adobe Photoshop، Adobe Illustrator، Canva و… را داشته باشید.

نوشتن

اگر می‌خواهید یک بازاریاب دیجیتال موفق باشید، باید بنویسید!  توانایی نوشتن در انواع مختلف از محتوا می‌تواند یکی از بزرگ‌ترین مهارت‌های شما به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال باشد. اگر در زمانی که برای اشتغال به عنوان یکی بازاریاب دیجیتال در حال آموزش هستید بتوانید مقالاتی را برای پست‌های وبلاگ، مطالب وب‌سایت، خبرنامه‌ها، ایمیل‌های تبلیغاتی و … بنویسید، یکی از 5 مهارتی که نیاز دارید را به درستی تقویت خواهید کرد. همیشه به خاطر داشته باشید که توانایی در نوشتن و نوشتن خوب می‌تواند تفاوت بین یک بازاریاب دیجیتال خوب و یک بازاریاب دیجیتال عالی را فاش کند.

مهارت استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا یا CMSها

نرم‌افزارهای مدیریتی و کمک‌کننده CMS از جمله نرم‌افزارهایی هستند که توانایی کار کردن با آنها می‌تواند مهارتی قوی در بازاریابی دیجیتال باشد. کار اصلی CMSها کمک به ایجاد، آپلود، پردازش، انتشار و نظارت بر محتوای تولید شده؛ مانند ویدئوها، تصاویر، مقالات، کارکرد وب‌سایت و غیره است. بهترین چیزی که در مورد اکثر پلتفرم‌های CMS می‌توان گفت، این بوده که یادگیری آنها بسیار آسان است. با چند جستجو در گوگل و تماشای ویدئوهای آموزشی در یوتیوب می‌توانید به راحتی این مهارت را به دست آورید.

کافی است کمی خلاق باشید

این واقعیت که بازاریابی دیجیتال دائماً در حال تکامل است، داشتن برخی از مهارت‌های خلاقانه را بیش از پیش مهم خواهد کرد. همه برای سود بیشتر باید کمپین‌هایی را برای جذب مشتریان و گسترش کسب‌وکار خود ایجاد کنند. برای این کار لازم است تا به عنوان بازاریاب دیجیتال تمام خلاقیت‌های درونی خود را به کار بگیرید و تلاش کنید از آن به خوبی استفاده کنید.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

تبلیغات گوگل با ادستیتو

سخن آخر

صنعت گسترده دیجیتال ممکن است برای افراد تازه وارد کمی ترسناک به نظر برسد. برای اینکه با این دشواری‌ها کنار بیایید، بهترین کار این است مهارت‌هایی را در زمینه کار با ابزارهای تجزیه و تحلیل داده، سئو و بازاریابی محتوا و غیره به دست آورید. به یاد داشته باشید که یک بازاریاب دیجیتال عالی توانایی تطبیق سریع و یادگیری بالایی دارد. حتی اگر مهارت‌های کهنه او کمتر مورد تقاضا باشد، آماده است تا در مشاغل دیجیتالی مختلف توانایی خود را نشان دهد. قرار است تا با تیم‌ها و مشتریان زیادی کار کنند.

در این مقاله از ادستیتو نماینده رسمی تبلیغات گوگل ادز در ایران تلاش شد باید بدانند که کسب کدام مهارت برای آنها بهتر است. به‌عنوان یک بازاریاب دیجیتال هرگز فراموش نکنید که مهارت‌های سخت و نرم خود را در حین حرکت به سمت موقعیت‌های جدید به کار بگیرید و همیشه تلاش کنید تا آنها را بهبود ببخشید.

 

دسترسی سریع به مقاله
https://1da.ir/9ZSjq https://rizy.ir/B9fL
https://bit.ly/3HVw8kD http://gg.gg/135d0w

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
محدودیت گوگل ادز در ایران | محدودیت‌های گوگل ادز + راهکارها و استراتژی‌های مقابله با آن

محدودیت گوگل ادز در ایران | محدودیت‌های گوگل ادز + راهکارها و استراتژی‌های مقابله با آن

محدودیت گوگل ادز در ایران و بررسی تمام محدودیت‌ها گوگل ادز به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های تبلیغات آنلاین در جهان شناخته می‌شود. تبلیغات گوگل در حال حاضر مورداستفاده بسیاری از کسب‌وکارها و تبلیغ‌کنندگان در سراسر جهان قرار دارد. بااین‌حال، در بسیاری از کشورها، از جمله ایران، محدودیت‌ها و مشکلاتی برای استفاده از گوگل ادز وجود […]

بیشتر بخوانید
افزونه call extension | بررسی 0 تا 100 و نحوه فعالسازی

افزونه call extension | بررسی 0 تا 100 و نحوه فعالسازی

0 تا 100 افزونه call extension افزونه‌های تماس (Call Extensions) از ابزارهای مؤثر در تبلیغات گوگل مخصوصاً در گوگل ادز است. این افزونه‌ها به تبلیغ‌ها امکان افزودن شماره‌تلفن تماس مستقیم را می‌دهند و به در تبلیغات جلب‌توجه بیشتری می‌کنند. در این مقاله، به بررسی 0 تا 100 افزونه Call Extension و نحوه فعالسازی آن در […]

بیشتر بخوانید
Google Ad Grants | فرصتی برای معرفی سازمان‌های غیرانتفاعی برای افزایش آگاهی و حمایت مالی

Google Ad Grants | فرصتی برای معرفی سازمان‌های غیرانتفاعی برای افزایش آگاهی و حمایت مالی

Google Ad Grants (گوگل اد گرنتس) چیست؟  گوگل اد گرنتس یک برنامهٔ تبلیغاتی است که توسط Google ارائه می‌شود و به سازمان‌های غیرانتفاعی اجازه می‌دهد تا به‌صورت رایگان تبلیغات آنلاین خود را ارتقا دهند. این برنامه به سازمان‌های خیریه، مؤسسات غیرانتفاعی، و ارگان‌های مرتبط با اهداف اجتماعی این امکان را می‌دهد تا از منابع تبلیغات […]

بیشتر بخوانید