تفاوت های گوگل ادز و گوگل ادسنس | دو خدمت جذاب و متفاوت از گوگل

گوگل ادز یا گوگل ادسنس؟ مساله این است

سرویس‌های متنوع شرکت گوگل طرف‌داران بسیار زیادی دارند و کاربران و کسب‌وکارها بر اساس نیازهای خود در زمینه‌های مختلف از این سرویس‌ها استفاده می‌کنند. تبلیغات در گوگل و گوگل ادسنس نیز دو نمونه از سرویس‌های کارآمد این غول تکنولوژی هستند. استفاده از این دو سرویس روزبه‌روز در حال افزایش است. شاید نام مشابه آن‌ها شما را به‌اشتباه بیندازد و تصور کنید که این دو سرویس شبیه به هم بوده و یا حتی یکی هستند. بااین‌حال چنین تصوری اشتباه است. با این مطلب همراه باشید تا شما را با تفاوت‌های تبلیغات گوگل ادز و گوگل ادسنس بیشتر آشنا کنیم.

1 3

گوگل ادز؛ سرویس تبلیغات گوگل

حتماً تابه‌حال پیش‌آمده که با سرچ کردن یک کلمه در گوگل و به‌خصوص نام یک محصول، با نوعی از تبلیغات مواجه شده باشید. معمولاً حروف اختصاری Ad در کنار لینک به‌نمایش‌درآمده نشان از تبلیغاتی بودن این لینک‌ها دارد. همچنین گاهی بنرهای تبلیغاتی کوچکی را در گوشه صفحه خود مشاهده می‌کنید. سرویس گوگل ادز (Google Ads) که درگذشته تحت عنوان گوگل ادوردز (Google AdWords) شناخته می‌شد، وظیفه نمایش این تبلیغات را بر عهده دارد.

به‌منظور استفاده از خدمات گوگل ادز، شما به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار می‌بایستی اکانت گوگل ادز تهیه کرده و مبلغی را برای شروع تبلیغات خودپرداخت کنید. سپس یک کلمه کلیدی معین می‌کنید تا هر کس آن کلمه کلیدی را در گوگل سرچ کند، تبلیغات شما را ببیند. به‌ازای هر کلیک بر روی تبلیغات شما، مبلغی از پولی که پرداخته‌اید، کم می‌شود. در حقیقت شما در ازای ترافیکی که گوگل به سایت کسب‌وکار شما هدایت می‌کند، مبلغی پرداخت می‌کنید. بدین ترتیب کسب‌وکار شما بیشتر دیده می‌شود.

2 2

گوگل ادسنس؛ راهی برای کسب درآمد از محتوا

اگر تولیدکنندگان محتوا بر روی یوتیوب را دنبال کرده باشید، احتمالاً تابه‌حال عبارت‌هایی مثل درآمدزایی از یوتیوب یا مانیتایز شدن کانال یوتیوب به گوش شما خورده است. مانیتایز شدن یعنی دریافت درآمد از طریق آپلود ویدئو در یوتیوب. در حقیقت در صورتی که کانال یوتیوب شما به مرحله درآمدزایی برسد، به‌ازای هر بازدیدِ ویدئویی که آپلود کرده‌اید، مبلغی پول از گوگل دریافت می‌کنید. این درآمد از محل تبلیغاتی است که بر روی ویدئوی شما پخش می‌شود.

گوگل ادسنس سرویسی است که این کسب درآمد را مدیریت می‌کند. شما نیاز دارید که بعد از افتتاح کانال یوتیوب، یک حساب در گوگل ادسنس باز کنید. سپس کانال خود و اهداف آن را معرفی کنید. بعد از مدتی اگر به شرایط خاصی دست پیدا کردید، می‌توانید از کانال خود درآمدزایی کنید.

 

تفاوت‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس؛ سه جنبه مهم

احتمالاً تا همین‌جا نیز تا حدی متوجه تفاوت‌های دو سرویس گوگل ادز و گوگل ادسنس شده‌اید. بااین‌حال در ادامه تلاش می‌کنیم تفاوت‌های میان این دو سرویس شرکت محبوب گوگل را بیشتر توضیح دهیم. شناخت این تفاوت‌ها کمک می‌کند تا بسته به جایگاهی که دارید، برای انتخاب سرویس مناسب خود تصمیم بهتری بگیرید.

 

 

مخاطب؛ از مهم‌ترین تفاوت‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس

هر سرویسی باتوجه‌به دسته‌ای از مخاطبان طراحی می‌شود. در حقیقت در طراحی هر سرویسی هدف این است که کاربران خاصی به آن جذب شوند. درباره دو سرویس گوگل ادز و گوگل ادسنس نیز همین ساله صدق می‌کند. از مهم‌ترین تفاوت‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس همین تفاوت در کاربر این دو سرویس است. سرویس گوگل ادز طراحی شده تا صاحبان کسب‌وکارها و به‌طورکلی کسانی که یک محصول و یا خدمت را تولید کرده و می‌خواهند دیگران با محصول آن‌ها آشنا شوند، به خود جذب کنند.( ۶ دلیل استفاده از گوگل ادز که صاحب هر کسب‌وکاری باید بدانند )در حقیقت صاحبان کسب‌وکارها از این سرویس استفاده می‌کنند تا ترافیک فوق‌العاده زیادی را که در بخش‌های مختلف گوگل ایجاد شده به سمت سایت خود بکشانند.

3 2

 

درباره گوگل ادسنس اما ساله متفاوت است. کاربران سرویس گوگل ادسنس، کسانی هستند که ترافیک عظیم موجود بر روی گوگل را تولید می‌کنند. کاربران این سرویس در تلاش هستند تا از محل اجاره دادن این ترافیک به گوگل برای تبلیغ کردن، کسب درآمد کنند. همین تفاوت مخاطب، از جمله اصلی‌ترین تفاوت‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس است که نشان می‌دهد این دو سرویس به‌رغم تشابه نام، تفاوت زیادی دارند.

هزینه تبلیغات

همان‌طور که می‌دانید هر تبلیغی، هزینه‌ای با خود به همراه دارد. امروزه هیچ کسب‌وکاری نمی‌تواند بدون هزینه تبلیغ کند. تنها بحث بر این است که چگونه می‌توان تبلیغات بیشتر و بهتری با هزینه کمتر داشت. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس همین تفاوت در جریان هزینه تبلیغات است.

در سرویس گوگل ادز، آن کسی که هزینه تبلیغات را می‌پردازد، شما به‌عنوان کاربر هستید. برای مثال شما صد دلار پرداخت می‌کنید و تا سقف 1000 کلیک بر روی تبلیغ شما، آن تبلیغ در صفحه اول گوگل قرار می‌گیرد. (نحوه محاسبه هزینه تبلیغات گوگل ادز) در گوگل ادسنس اما بر عکس است. این شما هستید که به‌ازای میزان ترافیکی که ایجاد کرده‌اید (برای مثال تعداد ویو یک ویدئو بر روی یوتیوب) بخشی از هزینه تبلیغاتی که گوگل از صاحبان کسب‌وکار دریافت کرده، از آن خود می‌کنید.

استراتژی متفاوت کسب درآمد

وقتی به‌عنوان صاحب یک کسب‌وکار به سراغ سرویس گوگل ادز می‌روید، می‌دانید محصول یا خدمتی دارید که احتمالاً افراد حاضر به پرداخت پول برای خرید آن هستند. در نتیجه مبلغی را برای تبلیغ در گوگل ادز خرج می‌کنید تا محصول یا خدمت شما بیشتر و بهتر دیده شده و فروش آن افزایش یابد. در نتیجه سود مجموعه شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

گوگل ادسنس اما متفاوت است. شما در این سرویس، به محتوایی که تبلیغ می‌شود کاری ندارید یا حداقل تا زمانی که مشکلی پیش بیاید، به محتوای این تبلیغات اهمیت نمی‌دهید. در زمینه گوگل ادسنس، این خود گوگل است که باتوجه‌به محتوایی که شما در سایت یا صفحه یوتیوب خود قرار می‌دهید، تبلیغاتی مرتبط برای نمایش انتخاب می‌کند. انتخاب کلیدواژه برای تبلیغ در سرویس گوگل ادز اما بر عهده خود شما به‌عنوان کاربر این سرویس تبلیغاتی است.

 

گوگل ادز

افراد حاضر به پرداخت پول برای پرداخت آن محصول یا خدمت هستند،محتوای تبلیغات شما بسیار مهم بوده زیرا به سود شما مرتبط است

گوگل ادسنس

محتوای تبلیغات مهم نیست زیرا خود گوگل تصمیم گیرنده بوده و با توجه به محتوای سایت، تبلیغات را قرار می­دهد

دسترسی آسان به گوگل ادز و گوگل ادسنس با خدمات ادستیتو

گوگل ادز و گوگل ادسنس دو نمونه از جذاب‌ترین سرویس‌های شرکت محبوب گوگل هستند که در سال‌های اخیر کاربران زیادی را جذب کرده‌اند. این دو سرویس به‌خصوص برای کسانی که به دنبال راه‌های نوین تبلیغات و یا درآمدزایی هستند، جذابیت دوچندان دارند. بااین‌حال عوامل مختلف و از جمله محدودیت‌های تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران و کاربران ایرانی، استفاده از این دو سرویس را پیچیدگی‌هایی مواجه ساخته است.

 

موضوع مرتبط:

بهینه سازی گوگل ادز | با آخرین ترفندهای ۲۰۲۲ آشنا شوید

مجموعه ادستیتو با دانش و سابقه کافی در امر تبلیغات و همچنین به‌عنوان پارتنر رسمی گوگل ادز، به شما کمک می‌کند تا تبلیغات خود را به‌راحتی به صفحه اول گوگل ببرید. همچنین ما به شما در نقدکردن درآمد به‌دست‌آمده از سرویس ادموب کمک کنیم. برای رفاه حال کاربران، امکان مشاوره رایگان نیز برای شما فراهم آمده است. پس همین امروز به سایت ما سر بزنید.

دسترسی سریع به مقاله

https://301.link/PP https://zaya.io/48rw1
http://gg.gg/1203yb https://b2n.ir/x05247

 

 

 

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهار =