صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی گوگل

بهینه سازی گوگل ادز

در طول سال‌ها گوگل ادز، رابط کاربری خود را به‌روز کرده، معیارهای جدیدی را اضافه کرده و حرکتی قوی در جهت اتوماسیون انجام داده است. همه این تغییرات می‌تواند مدیران تبلیغات را در مورد مراحلی که باید هنگام ایجاد تغییرات و بهینه‌سازی اکانت و کمپین تبلیغاتی خود انجام دهند، کمی سردرگم کند. ما در این مطلب بر اساس آخرین پیشنهادها کارشناسان بازاریابی و تبلیغات در دنیا، یک راهنما برای بهینه‌سازی تبلیغات گوگل برای سال 2023 برای شما ایجاد کرده‌ایم.

افزونه‌های تبلیغاتی گوگل ادز

یکی از روش‌ها برای بهینه‌سازی تبلیغات گوگل (Optimizing Google Ads)، استفاده از افزونه‌های تبلیغاتی گوگل ادز خواهد بود؛ باتوجه‌به اینکه مشتری بالقوه شما تقریباً بیشتر زندگی خود را با تلفن همراه خود می‌گذراند، بسیاری از تصمیمات در کسری از ثانیه در صفحه نتایج موتور جستجو گرفته می‌شوند. هرگونه اطلاعات اضافی اما کوتاه ممکن است باعث انتخاب شما به‌جای رقبا شما شود.

مطالعه بیشتر: استفاده از افزونه تبلیغاتی گوگل ادز

اینجاست که قدرت واقعی افزونه‌های تبلیغاتی خودنمایی می‌کند. راه‌اندازی افزونه‌های تبلیغاتی آسان است و با آسان‌تر کردن تعامل خوانندگان با تبلیغ و گرفتن تصمیمات سریع و آگاهانه در همان صفحه نتایج، برجستگی و تأثیرگذاری بیشتری به تبلیغ شما می‌بخشند. افزونه‌های تبلیغاتی گوگل ادز از بهترین راهکارها برای بهینه‌سازی گوگل ادز هستند و ممکن است از انواع: امکان هدایت به سایت یا تماس مستقیم تلفنی باشند و یا امکان بازدید از فروشگاه فیزیکی را برای مخاطب هدف شما ایجاد و تسهیل کنند.

آخرین مقالات دانش‌نامه تبلیغات گوگل ادستیتو
پروموشن در تبلیغات گوگل تاثیرات سرعت سایت بر گوگل ادز
راهنمایی cpc و کاهش هزینه گوگل ادز رفع ایراد معلق شدن اکانت گوگل ادز

کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید

در طول اجرای یک کمپین گوگل ادز شما می‌خواهید که برای کلمات کلیدی خاصی، تبلیغ شما نمایش داده شود. اما بهتر است مطمئن شوید که برای برخی کلمات کلیدی دیگر نیز نمایش داده نمی‌شود. این محدودسازی باعث می‌شود که تعداد کلیک‌های بی‌ربط از سوی افرادی خارج از جامعه مخاطبان هدف شما، کاهش یابد.

کلمه کلیدی منفی هر کلمه کلیدی است که متوجه شده‌اید برای کمپین شما سودآور نیست؛ زیرا اگر تبلیغ شما برای آن نمایش داده شود، خریداران بالقوه را جذب نمی‌کند. به‌عنوان‌مثال، اگر کسب‌وکار شما به طور انحصاری پیراهن بسکتبال می‌فروشد، ممکن است بخواهید «کفش بسکتبال» را به‌عنوان یک کلمه کلیدی منفی اضافه کنید تا تبلیغ شما در مقابل افرادی که به دنبال کفش بسکتبال هستند، نمایش داده نشود. برای استفاده از کلمات کلیدی منفی به‌راحتی می‌توانید به‌حساب گوگل ادز خود بروید و در بخش “کلمات کلیدی” فیلترهای خاصی را برای هر کمپین اضافه کنید.

بهینه سازی گوگل ادز

هدف‌گیری دقیق مخاطبان برای بهینه‌سازی کمپین گوگل ادز

فراتر از کلمات کلیدی که کمپین خود را بر اساس آن شکل می‌دهید، روش‌های دیگری وجود دارند که از طریق آ‌نها می‌توانید مخاطبان موردنظر خود را هدف قرار دهید. طوری که تبلیغات فقط برای آن‌ها نمایش داده شود.

به‌عنوان‌مثال، می‌توانید تبلیغات خود را برای مخاطبان هدف خود در یک شهر مشخص نمایش دهید. یا بعد از تحقیق درباره جامعه مخاطبان هدف، تبلیغات شما فقط در یک‌زمان مشخص برای مخاطبان هدف نمایش داده شود. همچنین می‌توانید تبلیغات را برای مثال فقط برای مخاطبانی نمایش دهید که از طریق رایانه جستجو می‌کنند و یا فقط مخاطبانی که از مرورگر تلفن همراه استفاده می‌کنند. با هدف‌گیری دقیق مخاطبان، تعداد کلیک‌هایی که منجر به اقدام موردنظر شما مانند خرید می‌شوند، افزایش می‌یابد.

مطالعه بیشتر: سه روش تجربی برای تست تبلیغات ریسپانسیو گوگل

از روش بازاریابی مجدد برای گوگل ادز استفاده کنید

بازاریابی مجدد (Remarketing) به شما این امکان را می‌دهد که مخاطبان خاصی را بر اساس رفتار آن‌ها درگذشته؛ مانند جستجوی یک کلیدواژه مرتبط با محصولات شما هدف قرار دهید. رفتار گذشته می‌تواند شامل بازدید از وب‌سایت شما یا رهاکردن یک سبد خرید در وب‌سایت شما باشد. باهدف قراردادن این گروه‌های خاص از افراد، می‌توانید هزینه‌های تبلیغاتی خود را کاهش و نرخ تبدیل را افزایش دهید. زیرا این افراد، مخاطبانی هستند که از انگیزه کافی برای خرید محصولات یا خدمات شما برخوردارند.

بهینه‌سازی گوگل ادز با قیمت گذاری هوشمند

هر شرکت بزرگی در سال‌های اخیر بر روی هوش مصنوعی و یادگیری ماشین سرمایه‌گذاری کرده است و گوگل یکی از این شرکت‌ها است. اگر از حدس‌زدن استراتژی پیشنهادی خود خسته شده‌اید و دچار اشتباه می‌شوید، مناقصه هوشمند یک استراتژی مناسب است.

مطالعه بیشتر: مزایا و معایب قیمت گذاری هوشمند چیست؟

مناقصه هوشمند (Smart Bidding) یک استراتژی است که از یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای بهینه‌سازی استراتژی مناقصه برای اقدامات تبدیل خاص استفاده می‌کند. به‌عنوان یک کاربر، تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک هدف تبلیغاتی را وارد کنید. سپس ابزار مناقصه هوشمند گوگل ادز درحالی‌که همین بودجه موردنظر شما در اساس کار قرار می‌دهد، کمپین تبلیغاتی گوگل شما را بهینه‌سازی می‌کند.

مطالعه بیشتر: تبلیغات گوگل ادز | گزینه‌ای مناسب برای تبلیغ و توسعه تمامی کسب‌وکارها​

بررسی تبلیغات دسکتاپ و موبایل

امروزه میلیاردها نفر در دنیا از مرورهای وب تلفن همراه برای جستجوی کالاها و خدمات موردنظر خود استفاده می‌کنند. اما همچنان جستجو در مرورگرهای دسکتاپ رایانه و لپ‌تاپ نیز پیگیری می‌شود. این یعنی این هر دو استراتژی برای کسب‌وکار و کمپین گوگل ادز شما حیاتی است.

شکی نیست شما علاقه دارید تعداد بازدیدکنندگان سایت خود را افزایش دهید. اما این تمام موضوع نیست. برای مثال ممکن است شما بیشترین کلیک را از طریق دستگاه‌های تلفن همراه دریافت کنید، اما نرخ تبدیل از طریق بازدیدهای دسکتاپ بیشتر باشد؛ بنابراین باید تمامی این موارد را بررسی کنید و بهترین استراتژی را برای کمپین گوگل خود انتخاب کنید.

google-adwords

خلاصه‌برداری مقاله بهینه‌سازی تبلیغات گوگل ادز

  • برای بهینه‌سازی گوگل ادز افزونه‌های تبلیغاتی را فعال کنید
  • کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید
  • هدف‌گیری دقیق مخاطبان برای بهینه‌سازی کمپین گوگل ادز
  • از روش بازاریابی مجدد برای گوگل ادز استفاده کنید
  • بهینه‌سازی گوگل ادز با مناقصه هوشمند
  • بررسی تبلیغات دسکتاپ و موبایل

بهینه‌سازی کمپین گوگل ادز در سال 2022 با خدمات ادستیتو

کارشناسان مطرح بازاریابی و تبلیغات در دنیا، به طور مداوم در حال ارائه راهکارهایی برای بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی در گوگل ادز هستند. ما در این مطلب برخی از این راهکارها را به شما معرفی کردیم. از سوی دیگر ما در مجموعه ادستیتو به‌عنوان یک پارتنر رسمی گوگل، در تمامی مراحل راه‌اندازی و بهینه‌سازی کمپین تبلیغاتی در کنار شما خواهیم بود تا بهترین نتایج را از کمپین خود دریافت کنید.

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

آخرین مقالات ادستیتو
ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند | تحولی در طراحی سایت

به لطف ابزارهای AI برای طراحی سایت هوشمند؛ کار توسعه‌دهندگان سایت ساده‌تر شده است طراحی سایت با هوش مصنوعی را می‌توان یکی از تحولات نوین در زمینه طراحی سایت دانست. این موضوع به طراحان وب‌سایت ، دارندگان کسب‌وکارها و برنامه‌نویسان امکاناتی بی‌نظیر می‌دهد. با استفاده از الگوریتم‌ها و قدرت تجزیه‌وتحلیل هوش مصنوعی در طراحی سایت […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت | کدام ابزار رایگان بهتر است؟

بهترین ابزارهای رایگان و حرفه‌ای برای طراحی سایت در سال 2024 در دنیای امروز، طراحی سایت به یکی از عوامل حیاتی برای کسب‌وکارهای آنلاین تبدیل شده است. با رشد روزافزون صنعت وب، طراحی سایت نیز رشد پیدا کرد. با افزایش رقابت، طراحان وب نیازمند ابزارهایی هستند که به آن‌ها در ایجاد طراحی سایت منحصربه‌فرد و […]

بیشتر بخوانید
ابزارهای برتر ریمارکتینگ در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 | معرفی انواع ابزارها

شناخت ابزارهای برتر ریمارکتینگ تبلیغات گوگل در سال 2024 هدایت بازدیدکنندگان به وب‌سایت با تبلیغات گوگل با گوگل ادز کار آسانی نیست. تیم‌های فروش و بازاریابی برندهای مختلف باید با تبلیغات گوگل و ایجاد کمپین‌های تبلیغات در گوگل با گوگل ادز و تولید محتوای سئو شده را انجام دهند تا بتوانند در موتورهای جست‌وجو با […]

بیشتر بخوانید