صبر کنید...
 
|
۰۲۱-۲۲۰۰۲۴۳۳ : تماس با تیم ما

انواع گواهینامه و مدرک در تبلیغات گوگل

google_ads_certificates

حتماً برای شما هم اتفاق افتاده است که در زمان مصاحبه و استخدام در یک شرکت از شما بخواهند که مدارک مرتبط با آموزش‌های خود را ارائه دهید. در عصر امروز هر شخص می‌تواند از طریق سایت‌های آموزشی و یوتیوب در یک زمینه خاص به یادگیری بپردازد. ازاین‌رو هر شخص می‌تواند ادعای متخصص بودن در یک زمینه را داشته باشد و به‌عنوان یک رقیب برای ما وارد رینگ دنیای بازاریابی دیجیتالی شود. پس باید راهی وجود داشته باشد تا به کارفرما نشان دهیم که میزان تسلط و موفقیت ما در این کار بیشتر از سایر رقبا است.

یکی از راه‌های آسانی که می‌توانید متمایز بودن خود را نشان دهید، استفاده از “گواهینامه‌های تبلیغات گوگل است. به‌عنوان یک دیجیتال مارکتر و یا صاحب یک کسب‌وکار حتماً تابه‌حال به دریافت گواهینامه‌های تبلیغات گوگل فکر کرده‌اید. در این مقاله یک راهنمای مختصر از انواع گواهینامه تبلیغات گوگل آورده شده تا به شما کمک کنیم بهترین آنها را برای خود انتخاب و دریافت کنید.

گواهینامه تبلیغات گوگل (2)

انواع مختلف گواهینامه تبلیغات گوگل برای بازاریابی دیجیتالی

همه ما می‌دانیم استفاده از گواهینامه‌های تبلیغات گوگل در کسب اعتبار به ما کمک می‌کند؛ بنابراین همراه ما باشید تا انواع مختلف گواهینامه‌های تبلیغات گوگل را باهم بررسی کنیم.

نحوه دریافت گواهینامه تبلیغات گوگل

گواهینامه تبلیغات گوگل

یکی از گواهینامه‌های موردعلاقه دیجیتال مارکترها گواهینامه Google Ads بوده که برای سه سطح مبتدی، متوسطه و پیشرفته صادر می‌شود. زمانی که این گواهینامه‌ها را دریافت می‌کنید به‌راحتی می‌توانید نشانه Partners  را برای پروفایل خود به دست آورید.

 

استفاده از خدمات جدید یوتیوب و چالش‌های آن

دنیای بازاریابی دیجیتال

گواهینامه سرچ تبلیغات گوگل

برای آن دسته از افرادی که تلاش می‌کنند در زمینه راه‌اندازی و اجرای کمپین‌ها فعالیت کنند، این گواهینامه مفید خواهد بود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در این آزمون 50 سؤالی با مدت‌زمان 75 دقیقه، نشان دهید برای رسیدن به بازدهی مطلوب از کمپین موردنظر خود، به چه صورت و از شیوه‌هایی به مخاطبان و مشتریان خود کمک می‌کنید. خوب است بدانید که پاسخ‌دادن به 40 سؤال از آزمون گواهینامه سرچ تبلیغات گوگل برای گرفتن آن کافی است.

گواهینامه تبلیغات گوگل (3)

وریفای کردن اکانت تبلیغات گوگل

موضوعات اساسی و مهم برای دریافت گواهینامه سرچ تبلیغات گوگل شامل: نحوه تدوین استراتژی تبلیغاتی در صفحه نتایج موتور جستجو گوگل، نحوه استفاده از سیستم مزایده گوگل، چگونگی استفاده از افزونه‌های تبلیغات گوگل، به‌کارگیری استراتژی‌های اتوماتیک قیمت‌گذاری یا قیمت‌گذاری هوشمند در تبلیغات گوگل، بخش‌بندی مخاطبان، شیوه مدیریت و برنامه‌ریزی با پرفورمنس پلنر برای کمپین و بهینه‌سازی هستند.

گواهینامه دیس پلی تبلیغات گوگل

برای داشتن گواهینامه دیس پلی تبلیغات گوگل، آزمونی که در اختیار شما قرار می‌گیرد، دانش شما را در مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی دیس پلی و شیوه اجرای آنها می‌سنجد. آزمون موردنظر دارای 49 سؤال بوده که اگر در 75 دقیقه به 80 درصد از آن پاسخ دهید، می‌توانید موفق به دریافت گواهینامه دیس پلی تبلیغات گوگل شوید.

انواع روش تبلیغ در گوگل

البته آشنایی با موضوعاتی از جمله نحوه تدوین استراتژی کمپین‌های دیس پلی، آشنایی با انواع کمپین‌های تبلیغات گوگل، نحوه بخش‌بندی مخاطبان، توانایی کار با پرفورمنس پلنر و استراتژی‌های اتوماتیک قیمت‌گذاری از مهم‌ترین نکات دانشی برای شرکت در این آزمون است.

گواهینامه تبلیغات گوگل (5)

گواهینامه تبلیغات ویدئویی

اگر توانایی تدوین یک استراتژی بلندمدت را برای تأثیرگذاری روی مخاطبان و نرخ افزایش بازدید از تبلیغات یک کسب‌وکار را دارید و به دنبال رسیدن به موقعیت‌های مهم‌تر در این حرفه هستید، دریافت گواهینامه تبلیغات ویدئویی می‌تواند به شما کمک کند. از طریق آزمون این گواهینامه می‌توانید توانایی خود را در راه‌اندازی و اجرای کمپین‌های مؤثر بسنجید؛ بنابراین برای گرفتن این گواهینامه باید به 40 سؤال از 50 سؤال مهم این آزمون پاسخ دهید. پیش از اینکه برای انجام آزمون اقدام کنید بهتر است که در خصوص انواع فرمت‌ها و قالب‌های ویدئویی، استفاده از یوتیوب و استفاده از انواع قالب‌های ویدئویی در آن برای ترغیب مخاطبان اطلاعات کافی داشته باشید.

گواهینامه تبلیغات گوگل (4)

گواهینامه تبلیغات خرید

برای اینکه مهارت خود را برای دریافت گواهینامه تبلیغات خرید افزایش دهید، نیاز است که توانایی‌هایی را به دست آورد. از جمله این توانایی‌ها می‌توان به چگونگی فعالیت کار خرده‌فروشی و اصول رشد آن، شیوه عملکرد تبلیغات خرید اهمیت خط‌‌مشی‌ها در اکوسیستم تبلیغات خرید، شناسایی اجزای مهم خط‌مشی‌های Google shopping، شیوه برنامه‌ریزی استراتژی Shopping ads ، عملکرد کمپین‌های خرید هوشمند و مزایای کلیدی آن‌ها و انتخاب بهترین نوع کمپین بر اساس اهداف بازاریابی اشاره کرد. این آزمون نیز مانند آزمون‌های پیشین دارای 50 سؤال و 75 دقیقه زمان برای پاسخگویی است که با پاسخ به 40 سؤال می‌توانید این گواهینامه را از گوگل دریافت کنید.

گواهینامه سنجش تبلیغات گوگل

دیجیتال مارکترهای متقاضی دریافت گواهینامه سنجش تبلیغات گوگل باید توانایی خود را در بهینه‌سازی و عملکرد تبلیغات دیجیتال به‌وسیله راه‌حل‌های سنجیده گوگل اثبات کنند؛ بنابراین کاربرانی که از طرف گوگل تأیید می‌شوند که توانایی درک معیارهای از آموزش‌ها در عمل را دارند و از این طریق می‌توانند عملکرد تبلیغات گوگل را بهبود ببخشند و تأثیر مثبتی بر کسب‌وکار خود داشته باشند.

آخرین مقالات تبلیغات گوگل ادستیتو
تفاوت دیجیتال مارکتینگ در ایران و خارج تولید محتوا برای گوگل یا برای کاربران
آخرین تغییرات تبلیغات گوگل (بخش دوم) آخرین تغییرات تبلیغات گوگل (بخش اول)

با داشتن گواهینامه سنجش تبلیغات گوگل شما می‌توانید اثبات کنید که توانایی تبدیل اهداف بازاریابی خود را به اقدامات مؤثر و قابل‌اندازه‌گیری دارید. علاوه بر این نحوه تجزیه‌وتحلیل و انتخاب اقدامات مؤثر در خصوص بینش داده‌های به‌دست‌آمده را دارید و شیوه راه‌اندازی ردیابی  نرخ تبدیل یا Conversion برای رهگیری میزان فروش، تعداد مشتریان راغب و همچنین تعداد دانلود یا نصب اپلیکیشن را می‌دانید؛ بنابراین اگر می‌خواهید این گواهینامه را دریافت کنید نیاز است که موارد ذکر شده را به‌درستی آموخته باشید.

ناگفته نماند که این آزمون هم دارای ۵۰ سؤال است که اگر به ۴۰ عدد آن پاسخ صحیح دهید می‌توانید گواهینامه سنجش تبلیغات گوگل را دریافت کنید. نکته‌ای که وجود دارد عدم نمایش این نتیجه در گوگل پارتنر پروفایل شما به مخاطبان‌ است.

تبلیغات گوگل با ادستیتو

نتیجه‌گیری

گواهینامه‌های تبلیغات گوگل منابع مفیدی برای دنبال ارتقای شغل محسوب می‌شوند. تقریباً بیشتر این گواهینامه‌ها همراه با آموزش و به‌صورت رایگان ارائه می‌شوند که نکته طلایی در آنها آموزش توسط اساتید گوگل است. ازاین‌رو، شما موظف هستید که ارزش و دانش تخصصی بسیار زیادی را از آنها دریافت کنید. امیدواریم که با خواندن این مقاله در ادستیتو بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گواهینامه را دریافت کنید.

 

دسترسی سریع به مقاله
https://rizy.ir/M1ulN https://1da.ir/KbGgzvkv

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مقالات ادستیتو
طراحی سایت واکنش پذیر | مراحل چشم‌نواز کردن وب‌سایت برای مخاطبان

طراحی سایت واکنش پذیر | مراحل چشم‌نواز کردن وب‌سایت برای مخاطبان

طراحی سایت واکنش پذیر؛ لازمه وب‌گردی امروزی آیا می‌دانید که ۵۷ درصد از کاربران اینترنت می‌گویند کسب‌وکاری که سایت آنها در گوشی تلفن همراه قابل‌مشاهده نیست، به دیگران توصیه نمی‌کنند؟ این مسئله تعجب‌آور نیست. زیرا در سال ۲۰۲۴، دستگاه‌های تلفن همراه ۶۰ درصد از ترافیک وب جهانی را به خود اختصاص داده‌اند. بهینه‌سازی وب‌سایت‌ها برای […]

بیشتر بخوانید
ایجاد کمپین گوگل ادز با هوش مصنوعی | مزایا و زمینه‌های قابل‌استفاده در تبلیغات

ایجاد کمپین گوگل ادز با هوش مصنوعی | مزایا و زمینه‌های قابل‌استفاده در تبلیغات

چطور می‌توان از هوش مصنوعی برای ایجاد کمپین گوگل ادز استفاده کرد؟ باتوجه‌به اینکه هوش مصنوعی عملکرد جهان امروزی را متحول کرده است، این «ابر هوش» بر هوش انسانی نیز غلبه خواهد کرد و بیشتر کارهایی که امروز انجام می‌دهیم، منسوخ خواهند شد. ازاین‌گذشته، هوش مصنوعی به ساده‌سازی گردش کار، بهینه‌سازی عملیات و کاهش هزینه‌ها […]

بیشتر بخوانید
افکت های پارالاکس در طراحی سایت | استفاده از پیمایش سه‌بعدی

افکت های پارالاکس در طراحی سایت | استفاده از پیمایش سه‌بعدی

افکت های پارالاکس در طراحی سایت؛ ایجاد یک محتوای سرگرم‌کننده آیا تا به حال در صفحه‌ای پیمایش کرده‌اید که احساس پویایی به شما بدهد؟ گویی در بیش از یک نما به طور همزمان پیمایش می‌کنید. این ویژگی، افکت پارالاکس نام دارد و زمانی اتفاق می‌افتد که عناصر مختلف یک صفحه با سرعت‌های متفاوتی حرکت می‌کنند […]

بیشتر بخوانید